Neler Yeni

Vatan PC'den RTX 4060 Ti'lı Sistem Alınır mı?

Necromancerr

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,528
İsim
Emre
Discord
necromancerr
Şu anakartı Bi B550m-k yapabilsen Crucial P3 yap ssdyi ramleri ellemene gerek yok Kasayı MSI Mag M100A yap
Mesaj otomatik birleştirildi:

bendeki 480 lik nasıl yetmiyor hangi oyun 500 gb dan fazla ?
Toplam 750 gb ssd var D diski Hdd onu sayma,şuanlık doluluk oranı bu ki Sadece hdd'de kötü çalışanları ssd ye yükledim onun harici 2 tb hdd'ye deli gibi yüklendim
1719430210344.png

MooNcake

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
33
İsim
Ayberk Battal
Şu anakartı Bi B550m-k yapabilsen Crucial P3 yap ssdyi ramleri ellemene gerek yok Kasayı MSI Mag M100A yap

Toplam 750 gb ssd var D diski Hdd onu sayma şuanlık doluluk oranı bu ki Sadece hdd'de kötü çalışanları ssd ye yükledim onun harici 2 tb hdd'ye deli gibi yüklendim
b550 yapıp ne yapacak ? overclock yapılmayacaksa b serisi anakart aşırı gereksiz. ramlerdeki cl değeri önemli de %1 2 için ekstra para vermeye değmez. hele kasaya fazladan para vermek de mantıksız. nasıl oyuncusunuz anlamıyorum donanımı yükseltebildiği kadar yükseltsin boşa para harcatmayın adama

Necromancerr

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,528
İsim
Emre
Discord
necromancerr
Kasaya para vermesinin sebebi Psu değişmesi Powerboost psu ya sistemimi emanet etmem kendim içinde söylüyorum bi anakart birde Psu dan kısılmamalı alınırken 5600 ile 4060Ti var zaten
A520 de ve B450 de Pcı Express 4.0 yok ki buda 4.0 kartlarda 4060Ti bunada dahil performansta farklar oluyor ssdyi saymıyorum

Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
İlkan Hahacıoğulları

Toplam 750 gb ssd var D diski Hdd onu sayma,şuanlık doluluk oranı bu ki Sadece hdd'de kötü çalışanları ssd ye yükledim onun harici 2 tb hdd'ye deli gibi yüklendim
Alıntıyı görüntüle
Hocam 26,5 verebilsem DDR5 bi hazır sistem var 27ye onu alırım ama monitör de almam gerektiğinden kasa için bütçeyi 24 buçukta tutuyorum maalesef. Ram konusu hala kafama takılı sizce Lexar Thor mu Corsair mi Ripjaws mı?

Bu arada bu sistemde işlemci soğutucusu falan var mı? Soğutma konuları hakkında bilgim 0. Herhangi bir soğutma almam gerekiyor mu ekstra?

Necromancerr

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,528
İsim
Emre
Discord
necromancerr
Hocam 26,5 verebilsem DDR5 bi hazır sistem var 27ye onu alırım ama monitör de almam gerektiğinden kasa için bütçeyi 24 buçukta tutuyorum maalesef. Ram konusu hala kafama takılı sizce Lexar Thor mu Corsair mi Ripjaws mı?
O farketmez DDR5 te asıl marka model ve anakartta denenmiş denenmemiş olayı farkediyordu ddr4 artık iyice oturdu Lexar iş görür min bütçede tutmaya çalıştığınızdan değiştirmeyin derim anakartı B450 yapın o zaman 50-60 tl falan oynuyor arada zaten

Bu arada bu sistemde işlemci soğutucusu falan var mı? Soğutma konuları hakkında bilgim 0. Herhangi bir soğutma almam gerekiyor mu ekstra?
Kendi stok fanı var ancak yetmeyecektir çoğu senaryoda ikisinede bakabilirsin

Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
İlkan Hahacıoğulları
O farketmez DDR5 te asıl marka model ve anakartta denenmiş denenmemiş olayı farkediyordu ddr4 artık iyice oturdu Lexar iş görür min bütçede tutmaya çalıştığınızdan değiştirmeyin derim anakartı B450 yapın o zaman 50-60 tl falan oynuyor arada zaten

Kendi stok fanı var ancak yetmeyecektir çoğu senaryoda ikisinede bakabilirsin
Haydaaa. Bu 1K'yı çıkarmak zor olacak çok mu önemli bir parça?

Bir de özet geçmek gerekirse:
Anakart: B450 Pro Max II
SSD: Kioxia 1 TB
Kasa: MSI Mag Force

Yapıyorum değil mi? Ram'lere dokunmadık.

Necromancerr

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,528
İsim
Emre
Discord
necromancerr
Haydaaa. Bu 1K'yı çıkarmak zor olacak çok mu önemli bir parça?

Bir de özet geçmek gerekirse:
Anakart: B450 Pro Max II
SSD: Kioxia 1 TB
Kasa: MSI Mag Force

Yapıyorum değil mi? Ram'lere dokunmadık.
Evet. Hemen direk almanıza gerek yok ancak bir an önce edinin derim biraz undervolt ile sizi bir süre idare eder stok fan ;
@HacıSOFU hocama ulaşın sistem geldiğinde undervolt yaptırsın size

HacıSOFU

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,458
İsim
Hacı
Evet. Hemen direk almanıza gerek yok ancak bir an önce edinin derim biraz undervolt ile sizi bir süre idare eder stok fan ;
@HacıSOFU hocama ulaşın sistem geldiğinde undervolt yaptırsın size
A serisi anakartlar undervolt Desteklemiyor.

HacıSOFU

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,458
İsim
Hacı

kaşmerli oguz

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
779
İsim
oguz
İlgilendiği Kategoriler
pc toplama. hazır sistemler
Discord
kaan8765
Vatan'daki bu hazır sistem alınır mı?

Alınabilir bir sistemse nasıl özelleştirme yapmalıyım? Alınmaması gerekiyorsa hangi hazır sistemi önerirsiniz? (Bütçem 24,500'ü geçemiyor maalesef monitör de alacağım çünkü.)
Alınır

Hangi 1TB SSD'yi önerirsin
İlla 1 tb gerek yok ama iyi olur param cebimde kalsın dersen alma

Top Bottom