Neler Yeni

Öneri 2000 TL Mekanik Klavye Önerisi

Amanita

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,012
İsim
Hasan
Arkadaşlar bu arada ortaya bir bomba atıp kaçıyorum, sizce aşağıdaki membran klavye nasıl? Mekanik hisli sanırım bir de sağlam bir şeye benziyor.
Sakın. Marka ve RGB'lere vs kanma. Membran, mech-membran bunların hiç birisi alınmaz. Allah korusun. Mekanik klavyeye geçtikten sonra membran klavyeye dokunmak bile istemiyorum bir daha.

Bak illaki tam boy olsun diye tutturmazsan bu ak820 pro çok iyi.

Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam o zaman o Ajazz nasıl? Şimdi bir de switch'le uğraşamam çünkü, olduğu kadar.
Ajaz ak922 switch ve ses bakımından havitten iyi alınabilir switch değiştirmekle uğraşmayayım diyorsan ama az biraz bütçen artarsa ve full klavye olsun demezsen ak820 pro al kesinlikle. Yön tuşları ve F tuşları var.

MattJohn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
468
İsim
Matt John
İlgilendiği Kategoriler
Teknoloji
Sakın. Marka ve RGB'lere vs kanma. Membran, mech-membran bunların hiç birisi alınmaz. Allah korusun. Mekanik klavyeye geçtikten sonra membran klavyeye dokunmak bile istemiyorum bir daha.

Bak illaki tam boy olsun diye tutturmazsan bu ak820 pro çok iyi.

Mesaj otomatik birleştirildi:

Ajaz ak922 switch ve ses bakımından havitten iyi alınabilir switch değiştirmekle uğraşmayayım diyorsan ama az biraz bütçen artarsa ve full klavye olsun demezsen ak820 pro al kesinlikle. Yön tuşları ve F tuşları var.
Hocam ben mekanik klavyeye geçmedim işte ondan kötülüğünü anlamam belki, hayatımda hiç mekanik klavye kullanmadım.

AK820 Pro da güzel tabi ama tam boy değil işte bir de fiyatı tuzluymuş :D

Mekanik alıyorsam şu an o switchler ile kullanmam lazım, kullanılabilir olacak yani. Gidip bir de switch'e o kadar para veremem şu an dediğim gibi. Razer güzel tarafı membran olması dışında her istediğim şey var ve bütçe dahilinde. Bilek desteği bile manyetik.

Amanita

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,012
İsim
Hasan
Hocam ben mekanik klavyeye geçmedim işte ondan kötülüğünü anlamam belki, hayatımda hiç mekanik klavye kullanmadım.

AK820 Pro da güzel tabi ama tam boy değil işte bir de fiyatı tuzluymuş :D

Mekanik alıyorsam şu an o switchler ile kullanmam lazım, kullanılabilir olacak yani. Gidip bir de switch'e o kadar para veremem şu an dediğim gibi. Razer güzel tarafı membran olması dışında her istediğim şey var ve bütçe dahilinde. Bilek desteği bile manyetik.
Allah membran kullananları affetsin ne diyeyim. :D

MattJohn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
468
İsim
Matt John
İlgilendiği Kategoriler
Teknoloji

yazotilla

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
yazotilla
Switchler 3 gruptur.
Tacticle; Geri itiş hissi verir içinde bulunan mekanizma nedeni ile. Bu sebepten genelde oyuncular tuşa bastığını hissetmek için tercih eder.
Lineer; Geri tepkime vermez ve genelde sessiz switch arayanlar tercih eder. Tok seslileri pre-lube olarak satılır bunlar fabrikasyon yağlnmış ürünlerdir.
Clicky switch; Hem tacticle hemde içinde bulunan mekanizma nedeni ile takır-tukur ses çıkaran switch türüdür. Her tacticle bu sesi çıkarmaz. Bir eklenti sayesinde bu ses çıkar.
Bir şey sormak istiyorum hem günlük hayatta kullanmak için hemde oyun oynamak içinde bir blue switch klavye bakıyorum bu üsteki switch gruplarından hangisine bakmalıyım ve önerdiğiniz klavye varmı

Amanita

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,012
İsim
Hasan
Hocam valla ben laptop klavyesi kullandığım için yorum yapamıyorum :D O kadar mı kötü
Laptoptaki ciklet switchler membran klavyeler kadar kötü değil. Dediğim gibi sürekli tekrarlamaya gerek yok bana göre membran klavyeye mekanik klavye parası vermek saçmalık alınacak ürünler değil.

Marginale

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
811
İsim
Muhammed emin efe
Bir şey sormak istiyorum hem günlük hayatta kullanmak için hemde oyun oynamak içinde bir blue switch klavye bakıyorum bu üsteki switch gruplarından hangisine bakmalıyım ve önerdiğiniz klavye varmı
Kankam günlük hayatta clicky bir blue switch çok kafa yorar. Akko'nun cream blue switchi iyidir click sesi vermez ama tacticle ürün.

Top Bottom