Neler Yeni

Yardım CPU 80-90 derece oluyor PC açılmıyor.

Raitx1

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Batuhan Hasbaş
Ram değiştirmek için pc'yi açtım birazda kurcalayayım dedim stok fanı çıkarttım, geri taktım sonra pc'yi başlatınca bios'ta cpu sıcaklığının 80-90 olduğunu gördüm.

Hatta şuan çok sıcak olduğunu belirtip pcyi açmıyor bile ne yapmam gerekiyor?

Starlex

80+ Bronze

Raitx1

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Batuhan Hasbaş
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

Starlex

80+ Bronze
Mesaj otomatik birleştirildi:

Şimdi kontrol ettim arka kapağı da açıp sağ alt kilit kilitlenmiyor biraz zorladım ama içindeki kilit diğerleri gibi çıkmıyor
Hepsini sök yeniden takmayı dene

Starlex

80+ Bronze

pkedzias

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Şükrü Şık
fanın ayağındaki tırnak kırılmış olabilir eğer fan tamamen oturuyor ve hala ısınıyorsa termal macun kurumuş olabilir tamamen söküp detaylı temizlik yaptıktan sonra termal macunu değiştirin ve fanı tam bir şekilde oturtun eğer yine olmuyorsa yüksek ihtimalle fanda sıkıntı vardır

Raitx1

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Batuhan Hasbaş
panel dediğin anakartın arka sacımı işlemci intel ise fanların pinimi
Aynen arkasından bahsetmiştim işlemci intel

fanın ayağındaki tırnak kırılmış olabilir eğer fan tamamen oturuyor ve hala ısınıyorsa termal macun kurumuş olabilir tamamen söküp detaylı temizlik yaptıktan sonra termal macunu değiştirin ve fanı tam bir şekilde oturtun eğer yine olmuyorsa yüksek ihtimalle fanda sıkıntı vardır
Çıkartıp kontrol ettim de kırık yok sadece biri arka tarafa tam olarak geçip kilitlenmiyor akşam vatana gideceğim bakalım yardımınız için teşekkürler

Starlex

80+ Bronze
Aynen arkasından bahsetmiştim işlemci intel

Çıkartıp kontrol ettim de kırık yok sadece biri arka tarafa tam olarak geçip kilitlenmiyor akşam vatana gideceğim bakalım yardımınız için teşekkürler
Fan pinlerinin hepsini tak olmadı yine aynıysa arka aynasını çıkar öyle takmayı deneyip çalıştır

Top Bottom