Neler Yeni

RTX 4070 Super'li Pc topladım, bir eksik, kusur, yanlış var mıdır?

Koblic

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Koblic
Hocam mümkünse bu fiyatlarda hem am5 hem de lga 1700 soketli anakart önerir misiniz?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Eklemeyi unutmuşum yazıyı kopyala yapıştır yapmıştım. 2 tane dramli ssd bulmuştum samsung ve kingston marka. Onlardan birini almayı düşünüyorum.
anakart olarak AM5 B650 Intel için de B660 öneririm

ozan2327

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
440
İsim
ozan başaran
1- hazır sistem çok daha ucuza gelecektir bu bütçede hazır sistem öneriyoruz
2- parça seçiminiz pekte iyi değil, iş için kullanacaksanız intel olabilir fakat oyun için kullanacaksanız amd alın o bütçeye 7500f 16gb ram ve b650 anakart sığdırırsınız
3- seçtiğiniz kasa fanı biraz pahalı gibi, sıvı soğutucu kötü, ssd kötü, psu kötü, kasa seçimi size kalmış fakat 2.5-3kya da güzel bir kasa alabilirsiniz

srhyp

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Umut Acar
bu ürünlerin DDR5 li modelleri mevcut

mesela

MSI PRO B650-S WiFi 7200mhz(OC) RGB M.2 AM5 ATX DDR5 Anakart​

Hocam 7200 fazla sanki ya. Bir tık da pahalı. Daha ucuz seçenekler var mıdır? Çok aşırı güçlü bisey olmasına gerek yok zaten.

hardbroman

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
449
İsim
Mirhan Yalçın
Merhabalar, geçen günlerde bir pc topladım ve satın almayı düşünüyorum. Her ne kadar araştırsam da kesin olarak emin olamadım. Acaba bu sistemde yanlış gördüğünüz bir şey var ise yazabilir misiniz? Sistem özellikleri:

Anakart: Asus Prime H610M-K ARGB DDR5 5600Mhz
Işlemci: Intel Core i5-13400f 3.30Ghz 30mb Önbellek
Ram: G.skill Ripjaws S5 32gb (2x16) DDR5 CL28
PSU: Msi MPG A650GF 650W 80+ Gold Tam Modüler
Ekran Kartı: Gigabyte GeForce RTX 4070 Super Windforce 3x OC 12GB GDDR6X 192 Bit DLSS 3
Kasa: NZXT H Series H6 Flow RGB Siyah
SSD: Western Digital Blue SN580 1TB M.2 4150MB Okuma ve Yazma
Sıvı Soğutma: Corsair H150 RGB 360mm
Fan: NZXT F140 RGB Core Black 140mm Fan 2'li Set

Işlemcinin ekran kartına göre düşük olduğunu biliyorum. Şimdilik bütçem buna yetiyor. En yakın zamanda işlemcimi yükselticem. Onun dışında yakın bir fiyat aralığında daha iyi bir işlemci sıvı soğutması biliyorsanız özellikle onu da yazarsanız sevinirim. Bir de 650W PSU yeterli midir ondan da pek emin değilim. Nvidianın sitesinde 4070 Supere 650W öneriyormuş. Bir de toplam fan sayısı 8 veya 9 olacak (sıvı soğutma fanları dahil)

Kusura bakmayın biraz paragraf gibi oldu ama ancak bu kadar :D
Bütçen nedir ve isteklerin nelerdir

srhyp

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Umut Acar
bu ürünlerin DDR5 li modelleri mevcut

mesela

MSI PRO B650-S WiFi 7200mhz(OC) RGB M.2 AM5 ATX DDR5 Anakart​

Hocam 7200 fazla sanki ya. Bir tık da pahalı. Daha ucuz seçenekler var mıdır? Çok aşırı güçlü bisey olmasına gerek yok zat
1- hazır sistem çok daha ucuza gelecektir bu bütçede hazır sistem öneriyoruz
2- parça seçiminiz pekte iyi değil, iş için kullanacaksanız intel olabilir fakat oyun için kullanacaksanız amd alın o bütçeye 7500f 16gb ram ve b650 anakart sığdırırsınız
3- seçtiğiniz kasa fanı biraz pahalı gibi, sıvı soğutucu kötü, ssd kötü, psu kötü, kasa seçimi size kalmış fakat 2.5-3kya da güzel bir kasa alabilirsiniz
1) Hazır sistemlerde bazı parçalar iyi, bazıları kötü oluyor. Güzel parçaları seçerken de zaten fiyat yine aynı oluyor.
2) Az önce başka bir hocam da aynısını dedi büyük ihtimal dediğiniz gibi 7500 ya da 7600 alacağım.
3) Kasa fanı kasayla aynı olsun diye denemelik koymuştum. Farklı farklı yazılımlar indirmek istemiyorum. Bildiğiniz kaliteli marka varsa yazın. Sıvı soğutucu için de aynı. Sıvı soğutmalardan pek anladığım yok. Önerilere açığım. Ssdyi de hallettim. DRAMli bir tane kingston seçtim. Psu'da bir sıkıntı göremedim. Sadece belki W değeri az gelebilir. Kasanın fiyatı zaten gördüğüm kadarıyla 3k civarıydı. Ayrıca görünümü çok hoşuma gitti. Nzxt'de zaten güvendiğim bir markadır.

Bütçen nedir ve isteklerin nelerdir
Bu gönderideki pc şuan 55k fiyatı. Fakat ne kadar düşürürsem o kadar iyi. Performanstan da ödün vermek istemiyorum ama. Isteklerim; DDR5 32gb ram, Nvidia ekran kartı, güzel görünümlü bir kasa, Kaliteli ve mümkün olduğu kadar ucuz sıvı soğutma. Şuanlık bu kadar aklıma gelirse eklerim zaten.

ozan2327

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
440
İsim
ozan başaran
Hocam 7200 fazla sanki ya. Bir tık da pahalı. Daha ucuz seçenekler var mıdır? Çok aşırı güçlü bisey olmasına gerek yok zat

1) Hazır sistemlerde bazı parçalar iyi, bazıları kötü oluyor. Güzel parçaları seçerken de zaten fiyat yine aynı oluyor.
2) Az önce başka bir hocam da aynısını dedi büyük ihtimal dediğiniz gibi 7500 ya da 7600 alacağım.
3) Kasa fanı kasayla aynı olsun diye denemelik koymuştum. Farklı farklı yazılımlar indirmek istemiyorum. Bildiğiniz kaliteli marka varsa yazın. Sıvı soğutucu için de aynı. Sıvı soğutmalardan pek anladığım yok. Önerilere açığım. Ssdyi de hallettim. DRAMli bir tane kingston seçtim. Psu'da bir sıkıntı göremedim. Sadece belki W değeri az gelebilir. Kasanın fiyatı zaten gördüğüm kadarıyla 3k civarıydı. Ayrıca görünümü çok hoşuma gitti. Nzxt'de zaten güvendiğim bir markadır.

Bu gönderideki pc şuan 55k fiyatı. Fakat ne kadar düşürürsem o kadar iyi. Performanstan da ödün vermek istemiyorum ama. Isteklerim; DDR5 32gb ram, Nvidia ekran kartı, güzel görünümlü bir kasa, Kaliteli ve mümkün olduğu kadar ucuz sıvı soğutma. Şuanlık bu kadar aklıma gelirse eklerim zaten.
https://www.akakce.com/kasa-fani/en...s-argb-siyah-12-cm-3-lu-fiyati,280784834.html fan olarak buna bakaiblirsiniz
o sıvı soğutucu 7800x3d ye bile fazla gelir kule tipi fan ya da 240mm sıvı soğutma fazlasıyla yetecektir, 360mm sıvı soğutma isterseniz de https://www.akakce.com/islemci-sogu...-rgb-360mm-sivi-sogutma-fiyati,173882596.html bunu önerebilirim
ssd için bütçeyi çokta aşmak istemezseniz https://www.akakce.com/ssd/en-ucuz-...xceria-g2-1tb-m-2-disk-fiyati,1584803490.html şunu öneririm,
psunuz alınabilir fakat pekte kaliteli değil incelemelerine bakarsanız sorunlarını görebilirsiniz teknik detayları bu fiyatta bir psu için çok kötü. ben nzxt c750 ya da corsair cx750 alırdım daha iyi modeller
kasanın fiyatından haberim yoktu nzxt olduğu için pahalıdır diye düşündüm, 3kya güzel bir kasa seçmişsiniz

srhyp

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Umut Acar
https://www.akakce.com/kasa-fani/en...s-argb-siyah-12-cm-3-lu-fiyati,280784834.html fan olarak buna bakaiblirsiniz
o sıvı soğutucu 7800x3d ye bile fazla gelir kule tipi fan ya da 240mm sıvı soğutma fazlasıyla yetecektir, 360mm sıvı soğutma isterseniz de https://www.akakce.com/islemci-sogu...-rgb-360mm-sivi-sogutma-fiyati,173882596.html bunu önerebilirim
ssd için bütçeyi çokta aşmak istemezseniz https://www.akakce.com/ssd/en-ucuz-...xceria-g2-1tb-m-2-disk-fiyati,1584803490.html şunu öneririm,
psunuz alınabilir fakat pekte kaliteli değil incelemelerine bakarsanız sorunlarını görebilirsiniz teknik detayları bu fiyatta bir psu için çok kötü. ben nzxt c750 ya da corsair cx750 alırdım daha iyi modeller
kasanın fiyatından haberim yoktu nzxt olduğu için pahalıdır diye düşündüm, 3kya güzel bir kasa seçmişsiniz
Hocam ek fan için, seçtiğim kasada kasanin altında 2 adet 140mmlik fan slotu var. Orayi doldurmak amacıyla alıyorum. Sıvı soğutma da öyle. Biraz daha ucuz bişey seçeceğim fakat rgbli olsun istiyorum. Amaç tamamen estetik güzellik. Attığını ssd'ye gelirsek, araştırmaya vaktim olmadı fakat sanırsam dram'i yok. Olsa bile okuma/yazma oranı oldukça düşük. Şuanki bilgisayarımda da belki de daha fazla vardır. Psu olarak ise birçok sitede Psu wattını hesaplamaya çalıştım fakat hepsi farklı gösteriyor. Bir site 680 diyor bir diğeri 450. Psu konusunu biraz daha araştırıp bir uzmana sormayı planlıyorum. Daha sonra Watt değerine göre daha kaliteli bir psu seçeceğim.

Ayrıca bahsettiğiniz iki psu da bronz sınıfında. Aklımda 2 adet psu vardı biri MSI Mag A650GL diğeri de aynı marka Mpg A650GF. Ikiside Gold sınıf psu ve fiyatları da neredeyse aynı attıklarınızla. Ayrıca 360mm RGB Kaliteli 3k civarı sıvı soğutma öneriniz var ise yazabilir misiniz?

Son düzenleme:
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
947,269
Üyeler
149,175
Son üye
NuMuAk
Top Bottom