Neler Yeni

İyi üniversitede bilgisayar programcılığı vs kötü üniversitede mühendisliği

sfrgn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Safa ergene
İyi günler herkese,sınav sonuclari açıklandı ve benim say sonucu 169 k sıralama geldi. Ben bilgisayar mühendisliği istiyorum fakat bu sıralama da güzel üniversiteler yok onun yerine Marmara üniversitesi bilgisayar programcılığı düşünüyorum. Sizce ne yapmalıyım bilgisi olan bana yardımcı olabilir mi?

flitttermice

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
409
İsim
Eray Yılmaz
Mühendislik oku iyisi kötüsü kalmadı ünilerin pek fazla artık bulunduğun konumda yükselemeyince keşke okusaymışım dersin mühendislik…

zamzom

80+
Kesinlikle mühendislik oku bilgisayar programcılığı hiçbir işine yaramayacak ileride mezun olursan ha dgs ile tamamlarım dersen o ayrı.

sfrgn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Safa ergene
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
İyi günler herkese,sınav sonuclari açıklandı ve benim say sonucu 169 k sıralama geldi. Ben bilgisayar mühendisliği istiyorum fakat bu sıralama da güzel üniversiteler yok onun yerine Marmara üniversitesi bilgisayar programcılığı düşünüyorum. Sizce ne yapmalıyım bilgisi olan bana yardımcı olabilir mi?
Mühendislik yeri bayağı bir uzak
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kesinlikle mühendislik oku bilgisayar programcılığı hiçbir işine yaramayacak ileride mezun olursan ha dgs ile tamamlarım dersen o ayrı.
Yani DGS ye girerim de DGS ye ne olacaği belli değilher sene kontenjan düşüyor

MehmetV2

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,124
İsim
Mehmet emre börekçi
Mühendislik oku iyisi kötüsü kalmadı ünilerin pek fazla artık bulunduğun konumda yükselemeyince keşke okusaymışım dersin mühendislik…
İyisi kötüsü kalmadı değil artık iyi üni'ler dışında umursamıyorlar sadece itü ödtü tarzı bir yerden mezunsan havada kaparlar adamı

sfrgn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Safa ergene
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
İyisi kötüsü kalmadı değil artık iyi üni'ler dışında umursamıyorlar sadece itü ödtü tarzı bir yerden mezunsan havada kaparlar adamı
Yani bahsettiğim mühendislik olan üniversiteyi iki gün önce öğrendim öyle bir üniversite olduğunu

wickie

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Zahid
2 yıllık tercih edeceksen dikey geçişi araştır. Mühendislik tercih edeceksen yatay geçişi araştır istersen. Daha iyi bir üniversiteye yatay geçişle falan geçme olabilir belki. Bu tarz fırsatlar olabiliyor. Bunları rehberlik hocan falan varsa onunla konuşmalısın. Ben mesela 400k ile alan işletme bölümünde ortalamamı yüksek tutarak çift anadal programı diye bişey var onunla 70kdan alan Yönetim Bilişim Sistemleri bölümü okuyabiliyorum. Hatta direkt yatay geçiş te yapabilirdim o bölüme.

yusuftheayay

80+ Bronze
Kendini geliştirdiğin sürece yazılım alanında iş bulursun, kendini geliştirmessen istediğin ünide oku fayda yok. Müh oku

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
948,162
Üyeler
149,330
Son üye
harun kardas
Top Bottom