Neler Yeni

Bilgisayar Programcılığı Okumak

Dahası  
Reaksiyon skoru
141
İsim
Yato Tomoe
Evet hocam.

Herhangi bir yükseköğretim programından mezun olanlar ile halen öğrenim gören öğrenciler* için İkinci Üniversite
Kusura bakmayın ben mi anlamadım bilmiyorum ama bunda da dgs girmeyecek miyim benim dediğimden farkı ne tam olarak?
kendim yaptıgım için söylüyorum mantıklı bilgisayar programcılıgı ile mühendisligin ilk 2 senesi birbirine yakın sadece kalite farkı olur çalışarak aradaki farkı kapatabilirsin yolun açık olsun bir sorunun yoksa tavsiye ederim
Dgs sınavı nasıldı? 3.sınıf olarak mı başka üniversiteye gittiniz? Müfredatlarda sıkıntı oldu mu?

The Batman

80+ Silver
Kusura bakmayın ben mi anlamadım bilmiyorum ama bunda da dgs girmeyecek miyim benim dediğimden farkı ne tam olarak?

Dgs sınavı nasıldı? 3.sınıf olarak mı başka üniversiteye gittiniz? Müfredatlarda sıkıntı oldu mu?
dgs sınavı normal üniversite sınavları gibi sınavı kazandın diyelim aldıgın dersler ile gidiyorsun almadıklarını muaf sayılıyorsun direk 3.tende başlayabilirsin 1.de başlatabilirler okulun derslerine baglı ama derslerden muaf olabiliyorsun ben direk 3.ten başlamıştım

Dahası  
Reaksiyon skoru
141
İsim
Yato Tomoe
dgs sınavı normal üniversite sınavları gibi sınavı kazandın diyelim aldıgın dersler ile gidiyorsun almadıklarını muaf sayılıyorsun direk 3.tende başlayabilirsin 1.de başlatabilirler okulun derslerine baglı ama derslerden muaf olabiliyorsun ben direk 3.ten başlamıştım
Peki sınav zor muydu bir de hangi üniversitelerde okudunuz isimleri neydi?

JSezar

80+ Silver
Hocam örgün ile aöf arasındaki fark nedir iki türlü de dgs ile geçiş yapamıyor musun
örgünde okula gideceksin.AÖF'de ise sadece vize finale gir başarılı ol mezun olursun.AÖF okusanda dgsye girebiliyorsun.
Mesaj otomatik birleştirildi:

DGS'ye girebiliyorsun hocam.diplomanın örgünden farkı yok.

Dahası  
Reaksiyon skoru
141
İsim
Yato Tomoe
örgünde okula gideceksin.AÖF'de ise sadece vize finale gir başarılı ol mezun olursun.AÖF okusanda dgsye girebiliyorsun.

DGS'ye girebiliyorsun hocam.diplomanın örgünden farkı yok.
AÖF'e geçmek için o sırada 4 yıllık bölümde okumam gerekmiyor değil mi eğer gerekmiyorsa bile uzaktan okumaya niyetim yok yaşadığım şehirden ayrılmak istiyorum o yüzden bir üniversitede pc programcılığı okumak daha mantıklı geliyor

JSezar

80+ Silver
AÖF'e geçmek için o sırada 4 yıllık bölümde okumam gerekmiyor değil mi eğer gerekmiyorsa bile uzaktan okumaya niyetim yok yaşadığım şehirden ayrılmak istiyorum o yüzden bir üniversitede pc programcılığı okumak daha mantıklı geliyor
bilgisayar programcılı gibi bir bölüm için farklı bir şehire gitmenin mantıklı olmadığını düşünüyorum.tabi sen bilirsin.sadece ikinci üniversiteden haberiniz olsun diye yazdım.

Dahası  
Reaksiyon skoru
141
İsim
Yato Tomoe
ben 2018 de girdim
afyon kocatepe ve anadolu üniversitesi
Zor muydu? Anadolu üniversitesi derken Eskişehir mi oraya mı geçtiniz?
bilgisayar programcılı gibi bir bölüm için farklı bir şehire gitmenin mantıklı olmadığını düşünüyorum.tabi sen bilirsin.sadece ikinci üniversiteden haberiniz olsun diye yazdım.
Sizin dediğinizde mantıklı bilgilendirdiğiniz için teşekkürler ama mühendislik okumak istediğim yerler İstanbul ile İzmir bende ona göre pc programcılığını bu illerde okumayı düşünüyorum yani taşınmam da basit olur zaten şehirden de ayrılmakta istiyorum o yüzden bana bu daha mantıklı geliyor

bilgisayar mühendisliği güzeldir bende olmak isterdim ama sayısalcı deilim
Siz ne istiyorsunuz

esen60

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Aytaç Esen
kendim yaptıgım için söylüyorum mantıklı bilgisayar programcılıgı ile mühendisligin ilk 2 senesi birbirine yakın sadece kalite farkı olur çalışarak aradaki farkı kapatabilirsin yolun açık olsun bir sorunun yoksa tavsiye ederim
Hocam bana ulaşma şansınız var mı ben sizlere mesaj atamıyorum yeni üye olduğumdan ötürü galiba.

Top Bottom