Neler Yeni

Bilgisayar Programcılığı Okumak

Dahası  
Reaksiyon skoru
141
İsim
Yato Tomoe
Şu an mezunum ve aklımda bilgisayar mühendisliği okumak vardı ama iyi bir yer tutturamayacağım o yüzden bilgisayar programcılığı okumayı düşünüyorum. Hem kalan 3 ay da TYT, AYT yerine TYT çalışırsam daha iyi net yaparım gibi düşüncem var. 2 yılı bitirdikten sonra DGS'ye girip iyi bir üniversitede bilgisayar mühendisliği okumak mantıklı geliyor. Sizce bunu yapmak mantıklı mı? Sizinde fikrinizi merak ediyorum.

anonym0us

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,578
İsim
Anon
Şu an mezunum ve aklımda bilgisayar mühendisliği okumak vardı ama iyi bir yer tutturamayacağım o yüzden bilgisayar programcılığı okumayı düşünüyorum. Hem kalan 3 ay da TYT, AYT yerine TYT çalışırsam daha iyi net yaparım gibi düşüncem var. 2 yılı bitirdikten sonra DGS'ye girip iyi bir üniversitede bilgisayar mühendisliği okumak mantıklı geliyor. Sizce bunu yapmak mantıklı mı? Sizinde fikrinizi merak ediyorum.
Aynı ben :D

Flushixy

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,716
İsim
Ali Akpoyraz
Instagram
instagram.com/aliakpoyraz
DGS'yi kazanmak YKS'den daha zor. Ayrıca Programlama okuyan 2 arkadaşım var çok pişmanlar.

anonym0us

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,578
İsim
Anon
Ben de öyle yapıcam ama dgs de her üniversite 3.sınıftan başlatmıyor bilmeni isterim

EmirhanBayramFK

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
554
İsim
Emirhan Bayram
İlgilendiği Kategoriler
Yurt İçi Alışverişler-E-Ticaret-Pazaryerleri-Tüketici Hakem Heyetleri-Donanım/Yazılım
Merhabalar, Bilgisayar programcılığı mezunuyum. Okul sana temelden başka bir şey öğretmeyecek bilgin olsun. 2015 2016 Yılları meslek lisesinde Veri tabanı programcılığı okuyordum deneyimli ve kafası yatan kişiler lise zamanında işe davet edilmişti. Yani anlayacağın iş okumak değil iş kendini geliştirmek.

anonym0us

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,578
İsim
Anon
DGS'yi kazanmak YKS'den daha zor. Ayrıca Programlama okuyan 2 arkadaşım var çok pişmanlar.
Soru açısından mı kontenjan olarak mı
Mesaj otomatik birleştirildi:

Merhabalar, Bilgisayar programcılığı mezunuyum. Okul sana temelden başka bir şey öğretmeyecek bilgin olsun. 2015 2016 Yılları meslek lisesinde Veri tabanı programcılığı okuyordum deneyimli ve kafası yatan kişiler lise zamanında işe davet edilmişti. Yani anlayacağın iş okumak değil iş kendini geliştirmek.
Orası öyle de 4 yıllık bitirmedigin sürece kimse iş vermiyor sana

Flushixy

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,716
İsim
Ali Akpoyraz
Instagram
instagram.com/aliakpoyraz
Soru açısından mı kontenjan olarak mı
Mesaj otomatik birleştirildi:

Orası öyle de 4 yıllık bitirmedigin sürece kimse iş vermiyor sana
Soru + Kontenjan ikisi de sıkıntı.

JSezar

80+ Silver
Gördüğüm kadarıyla örgün bilgisayar programcılığı okunmaz.YKS de elinden geleni yap ve lisans bölümüne yerleş.İkinci üniversite olarak AÖF'den bilgisayar programcılığı okuyarak dikey geçiş yapabilirsin.Kazan kazan anlayacağın.

Dahası  
Reaksiyon skoru
141
İsim
Yato Tomoe
Neden pişmanlar?
Ben de öyle yapıcam ama dgs de her üniversite 3.sınıftan başlatmıyor bilmeni isterim
Onu biliyorum sadece belirli yerler 3.sınıftan devam ettiriyor
Zaten kendimi geliştireceğim tekrar yks ye girmek yerine pc programcılığı okurken kendimi geliştirmeyi daha mantıklı buluyorum
Soru + Kontenjan ikisi de sıkıntı.
Kontenjan sıkıntı ama yks den daha zor olacağını pek sanmiyorum izlediğim videolarda da yks den zor diyeni görmedim
Gördüğüm kadarıyla örgün bilgisayar programcılığı okunmaz.YKS de elinden geleni yap ve lisans bölümüne yerleş.İkinci üniversite olarak AÖF'den bilgisayar programcılığı okuyarak dikey geçiş yapabilirsin.Kazan kazan anlayacağın.
İkinci üniversite derken anlamadım bir de AÖF uzaktan eğitim mi oluyor?

JSezar

80+ Silver

The Batman

80+ Silver
kendim yaptıgım için söylüyorum mantıklı bilgisayar programcılıgı ile mühendisligin ilk 2 senesi birbirine yakın sadece kalite farkı olur çalışarak aradaki farkı kapatabilirsin yolun açık olsun bir sorunun yoksa tavsiye ederim

anonym0us

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,578
İsim
Anon
Hocam örgün ile aöf arasındaki fark nedir iki türlü de dgs ile geçiş yapamıyor musun

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
907,055
Üyeler
140,756
Son üye
Mustafa Coşkuner
Top Bottom