Neler Yeni

AMD mi tercih edilmeli? Yoksa Nvidia mı?

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Çağrı Kayra
Arkadaşlar deneyimlerinize ve bilgilerinize göre hangisi daha iyidir?

Dahası  
Reaksiyon skoru
172
İsim
Kemal
İkisinide kullandım ikisindende memnundum malesef . Ama nvidia bi tık daha iyi

spitfire

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
239
İsim
Burak
Ben wushowhide uygulamasindan otomatik AMD GPU guncellestirmelerini kapatabilecek kadar zekiyim diyorsan AMD.
Hayir o kadar zeki degilim, direkt AMD surucusunu suclarim diyorsan NVIDIA.

Oyun icin F/P olarak AMD fakat Edit/Render tarzi isler icin ozellikle de Adobe Premiere icin NVIDIA.
DLSS icin NVIDIA tercih edilebilir fakat FSR 3.0 'da cok basarili. Ben 7800XT kullanicisiyim daha FSR ihtiyaci duymadim.

emreBeoa

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,895
İsim
Emre siyah
teknoloji+stabilite nvidia /////// fiyat/performans+teknoloji amd
fikrimce. ancak nvidianın vram cimriliği de var.

Dahası  
Reaksiyon skoru
58
İsim
Mustafa Adem
4 yıl rx 550 1.5 aydırda rx 6800 kullanıyorum rx 550 de 2 kere wattman hatası aldım problemler yaşadım fakat 6800 de hocam yağ gibi akıyor pc ne bi sorun ne bi hata hiçbirşey yok kesinlikle driver problemleri giderilmiş amd nin veya ben çok şanslıyım render youtube yayıncılık ile uğraşıyorsanız nvidia kullanın ama sadece oyun oynuyorum vesayre diyorsanız vede bütçeniz kısıtlıysa nvidia ile uğraşmayın derim

ozan2327

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
529
İsim
ozan başaran
nvidianın 30klık kartının verdiği performansı amdnin 20-25klık kartları veriyor, ray tracing açarım derseniz nvidia açmam derseniz amd
grafik tasarım montaj edit üretkenlik vs için kesinlikle nvidia

WOYAC

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
117
İsim
sefa mert
Arkadaşlar deneyimlerinize ve bilgilerinize göre hangisi daha iyidir?
amd fiyat performans konusunda çok iyi ve vram konusunda nvidia gibi genellikle cimrilik yapmıyor fakat nvidia'ya karşı teknoloji olarak şuan gerisinde özellikle oyun bakımından fsr 3.0 çıkmasının üzerinden neredeyse 1 yıl geçmesine rağmen neredeyse çoğu oyunda desteklenmiyor fsr 2 ise bence yetersiz ve görüntüyü bozuyor eğer bütçeniz yeterse nvidia alabilirsiniz veya daha uygun fiyata amd tercih edip kalan parayı diğer parçalara yönlendirebilirsiniz mesela 12-13k civarına rtx 4060 yerine 10k civarına rx7600 tercih edip kalan parayıda 16 gb ram yerine 32gb ram için harcayabilirsiniz

(not: yazdıklarım tamamen oyun odaklı yazılım grafik tasarım video montaj gibi işleri içermiyor)

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Çağrı Kayra
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
amd fiyat performans konusunda çok iyi ve vram konusunda nvidia gibi genellikle cimrilik yapmıyor fakat nvidia'ya karşı teknoloji olarak şuan gerisinde özellikle oyun bakımından fsr 3.0 çıkmasının üzerinden neredeyse 1 yıl geçmesine rağmen neredeyse çoğu oyunda desteklenmiyor fsr 2 ise bence yetersiz ve görüntüyü bozuyor eğer bütçeniz yeterse nvidia alabilirsiniz veya daha uygun fiyata amd tercih edip kalan parayı diğer parçalara yönlendirebilirsiniz mesela 12-13k civarına rtx 4060 yerine 10k civarına rx7600 tercih edip kalan parayıda 16 gb ram yerine 32gb ram için harcayabilirsiniz

(not: yazdıklarım tamamen oyun odaklı yazılım grafik tasarım video montaj gibi işleri içermiyor)
eyvallah usta tamamdır
Mesaj otomatik birleştirildi:

4 yıl rx 550 1.5 aydırda rx 6800 kullanıyorum rx 550 de 2 kere wattman hatası aldım problemler yaşadım fakat 6800 de hocam yağ gibi akıyor pc ne bi sorun ne bi hata hiçbirşey yok kesinlikle driver problemleri giderilmiş amd nin veya ben çok şanslıyım render youtube yayıncılık ile uğraşıyorsanız nvidia kullanın ama sadece oyun oynuyorum vesayre diyorsanız vede bütçeniz kısıtlıysa nvidia ile uğraşmayın derim
Tamam usta sağol

Starlex

80+ Silver

AirLife

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,147
İsim
Yunus Şahin
Ne bir tık'ı.Nvidia Apple'ı bile solladı,trilyon dolarlık firma oldu.

Sanki ekran kartından geçti. Yapay zekadan geçtiler. :D

Oyuncuysan AMD öneririm fiyatlarına göre. Aynı FPS için Nvidia'ya daha çok para vermene gerek yok.

Ama işin varsa render, yayın tarzlarda direkt Nvidia zaten. Ama benim önerim oyuncularına AMD.

MustafaaY

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
372
İsim
Mustafa Yeşilyurt
param var veririm diyorsan nvidia yoksa amd kullandığım rx6600 dan memnunum hiçbir problemi yok

Top Bottom