Neler Yeni

Aliexpress ChoiceDay indirimleri

omerdesouza

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
585
İsim
Ömer
Fanları bugün montajladım. Egzos fan için kablosundan sipariş vereceğim. Onuda o zaman değiştireceğim. 1 tane de fazladan fan arttı. Onu da sıvı soğutma ızgarasını en sağa dayayıp, 2li olan fanı 3lü takacağım. 1 fan havada gibi kalacak mecbur :D.
Güzel duruyo. Eminim kamerada gözüktüğünden daha iyi gözüküyordur canlı bakınca ama diğer bileşenlerle arasında renk tonu farkı var hangisi daha doğru renkleri veriyor?

KingDeViL

80+ Bronze
Güzel duruyo. Eminim kamerada gözüktüğünden daha iyi gözüküyordur canlı bakınca ama diğer bileşenlerle arasında renk tonu farkı var hangisi daha doğru renkleri veriyor?
Sıvı soğutmanın kafa kısmındaki biraz açık gibi. Ama telefondan böyle çıkmış. Çıplak gözle çok iyi gözüküyor. Camsız resim çeksem daha net anlaşılırdı ama üşendim. Asus Al cooling ll fan curve ayarını açıyorum aşırı sessiz çalışıyorlar.

Sıvı soğutmanın kendi fan yaprakları daha büyük ve rpm daha yüksek ama bunlarda sıkıntı çıkartmadı. Fan vidası bulursam radyatörün altına da 2 fan daha ekler tost stili yaparız olmadı.

omerdesouza

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
585
İsim
Ömer
Sıvı soğutmanın kafa kısmındaki biraz açık gibi. Ama telefondan böyle çıkmış. Çıplak gözle çok iyi gözüküyor. Camsız resim çeksem daha net anlaşılırdı ama üşendim. Asus Al cooling ll fan curve ayarını açıyorum aşırı sessiz çalışıyorlar.

Sıvı soğutmanın kendi fan yaprakları daha büyük ve rpm daha yüksek ama bunlarda sıkıntı çıkartmadı. Fan vidası bulursam radyatörün altına da 2 fan daha ekler tost stili yaparız olmadı.
Valla benim de fanları ya da direkt kasayı komple değiştirmem lazım. Şu çok hoşuma gitti ama beyazı olsaydı keşke.

O değilde bu Ali ağabeye çok alışmıştık bağımlılık yaptı birden çekilince dımdızlak kaldık gelen ürünler de güzeldi. Birinin şarj soketinde temassızlık vardı dispute açtım video fotoğraflarla birlikte direkt para iadesi falan yaptılar. Ne zaman tekrar başlar acaba her gün bakıyorum ama boş :)

Palo DAYI

80+ Gold
Harbi şu gonderimler neden iptal olduya la
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bana masa ustu dijital saat lazim uzay tasarımlı olanlardan alamiyom ya

KingDeViL

80+ Bronze
Valla benim de fanları ya da direkt kasayı komple değiştirmem lazım. Şu çok hoşuma gitti ama beyazı olsaydı keşke.

O değilde bu Ali ağabeye çok alışmıştık bağımlılık yaptı birden çekilince dımdızlak kaldık gelen ürünler de güzeldi. Birinin şarj soketinde temassızlık vardı dispute açtım video fotoğraflarla birlikte direkt para iadesi falan yaptılar. Ne zaman tekrar başlar acaba her gün bakıyorum ama boş :)
Kasayı pek sevmedim. Hem geniş hem ufak. Benim çıkarttığım kasa da gamepowerin fanları. Bu marka da pek güzel değil bence. Lianli kasalar daha güzel.

Aliexpress düzelir ama belki ilk indirimi bizim ülkeye açmazlar.

FatihC

80+
İyi de bu bir sorun teşkil etmiyor ki. Ediyor mu sence? Adam onu o fiyata verebiliyor ki o fiyata koyabiliyorlar. Kimin veya hangi ülkenin ne kadar aldığının bir önemi yok ki işte. Aslında adamların amacı daha da yayılmak. Türkiye piyasasında yeteri kadar yayıldılar bunun istatistiğini illa görüyorlar zaten muhtemelen ondan kapatıyorlar indirimleri başka ülkere satabilmek için. Konu burada kâr marjı değil anlayacağın.
E tamam kendin söylüyorsun işte adamların amacı 'yayılmak'. İlk müşteri indirimini bu yüzden yapıyorlar. Sen 20. sefer aldığında yayılmış mı oluyor? Adam zararına satış yapıyor da olabilir. Sen de bunu kullanıyorsun. Kullanmayın demiyorum kimseye ama yaptığınızın kul hakkı olduğunu bilerek yapın. 'Bu ürün böyle satılıyor' diye bunu geçiştiremezsiniz. Herkes kendinden mesuldür. Benim umurumda değil bu arada ne olup bittiği ama doğruya doğru, yanlışa yanlış demek lazım. Bunu yapmak doğru bir şey değil. Eğer sattığı ürün, kazandığı parayı aşarsa marj olarak, adam da kapatır ülkeye gönderimi. Yani burada 50. sefer alan adamın etkisi yok diyemezsin. He tabi gümrük, vergi vs. gibi bir çok neden de vardır bunun yanında.

Yani özetle söylemek istediğim şu: Eğer ülkede bunu yapan çok kişi olmasaydı, fazla yayılsalar bile kapatmazlardı.

KingDeViL

80+ Bronze
E tamam kendin söylüyorsun işte adamların amacı 'yayılmak'. İlk müşteri indirimini bu yüzden yapıyorlar. Sen 20. sefer aldığında yayılmış mı oluyor? Adam zararına satış yapıyor da olabilir. Sen de bunu kullanıyorsun. Kullanmayın demiyorum kimseye ama yaptığınızın kul hakkı olduğunu bilerek yapın. 'Bu ürün böyle satılıyor' diye bunu geçiştiremezsiniz. Herkes kendinden mesuldür. Benim umurumda değil bu arada ne olup bittiği ama doğruya doğru, yanlışa yanlış demek lazım. Bunu yapmak doğru bir şey değil. Eğer sattığı ürün, kazandığı parayı aşarsa marj olarak, adam da kapatır ülkeye gönderimi. Yani burada 50. sefer alan adamın etkisi yok diyemezsin. He tabi gümrük, vergi vs. gibi bir çok neden de vardır bunun yanında.

Yani özetle söylemek istediğim şu: Eğer ülkede bunu yapan çok kişi olmasaydı, fazla yayılsalar bile kapatmazlardı.
N11de indirim kodu kullandığımızda satıcıya n11 kod masrafını ödüyorsa aliexpreste öyle işliyordur. İndirim tutarını satıcıya ödüyordur. Yoksa bu ürünleri 1 dolara hiçbir satıcı satmaz. Ülkeye gönderimi kapatan da satıcı değil Aliexpress veya bizim gümrük ile bir problem. Çünkü fan kablosu alacaktım. Gönderimi yoktu. Satıcı ile görüştüğümde bana ülkendeki bilmem ne ile görüş gibi mesaj atmıştı.

Bu arada indirimler devam ediyor. Siteden ülke değiştirince aldığımız bu ürünler hala 1 dolar.

1722423329437.png

1722423358916.png

Son düzenleme:

umtb

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
57
İsim
Bora
N11de indirim kodu kullandığımızda satıcıya n11 kod masrafını ödüyorsa aliexpreste öyle işliyordur. İndirim tutarını satıcıya ödüyordur. Yoksa bu ürünleri 1 dolara hiçbir satıcı satmaz. Ülkeye gönderimi kapatan da satıcı değil Aliexpress veya bizim gümrük ile bir problem. Çünkü fan kablosu alacaktım. Gönderimi yoktu. Satıcı ile görüştüğümde bana ülkendeki bilmem ne ile görüş gibi mesaj atmıştı.

Bu arada indirimler devam ediyor. Siteden ülke değiştirince aldığımız bu ürünler hala 1 dolar.

Alıntıyı görüntüle

Alıntıyı görüntüle
Büyük ihtimal bizim gümrük bu fiyata bunlar olmaz vergi kaçırıyorlar diye düşünüp kapamıştır

KingDeViL

80+ Bronze
Müşteri hizmetleri ile de görüştüm. Satıcı ile görüşmemi söyledi.

1722515612923.png

1722515635557.png

Satıcı ile görüştüğümde oda bana bu cevabı verdi.

1722515700143.png

Bu ürünlerin gönderilmemesi bizim ülkeden kaynaklanıyor gibi.

Hudson51

80+
Choice Day indirimleri tekrar başlamış sanırım. 6 Ağustosa kadar sürecek diyor. Güzel indirimler olabilir.

Kartallar

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,211
İsim
Kara Kartal
Sürekli ilk indirim hesabı açanlara (VPN ) malı göndermezlerse çok iyi olur
Birde hesaba gümrükten ek vergi çıkarsınlar katmerli kadayıf olur
Mesaj otomatik birleştirildi:

Neye tıklasam gönderilmiyor diyor, bir kapı daha kapandı bu ülkeye
Sürekli kötüye kullanan kişilere göndermesinler bunlar yüzünden firmalar türkiyeye ürün göndermiyor
örneğin türkiyede 2500 tl ürünü 700-800 TL'ye ilk indrimsiz buluyorsun ilk indirim oluca 400 -500 tl alınıyor adam bunu sürekli yaparsa
Türkiyede 2500 TL'ye almaya muhtaç kalıyor Aliexpressin yerinde olsam Türkiyeye ilk indirimi kapatırım

Son düzenleme:
Top Bottom