Neler Yeni

Kuran'ı Kerimde hata buldum

NedoxBey

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
417
İsim
Nedox Bey
Kardeş benim kazancımdan sanane.İsterse baba parası yerim konuyla ne alakası var bunun.Konuya cevap veremeyince konu dışı cevaplar vermeniz yokmu bitiyorum valla.Senin peygamberinde eline baltayı alıp saygısızca milletin inandığı putları kırdı gerçi.Peygamberin saygı göstermiyor ki müslümanı saygı göstersin
Putlar Kabe'de idi haberin var mi? (Muslumanlarin ibadet yeri)

NedoxBey

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
417
İsim
Nedox Bey
daha uzatmayalım reis bu 2 si yarın öbürgün daha çok bu tarz konular açacaklar
iyi geceler
iyi geceler reis. Yani zaten ugrasmaya degmeyecek ama benim gene iki cift kelamim var su arkadasa.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Mesajı neden böyle dolaylı yoldan veriyor.Herkes belkide farklı bir mesaj çıkarıcak sende bu mesajı çıkarmıssın.İlk başta okuduğun zaman neden iman edenlerin tekrar iman etmesi gibi saçma bir anlam çıkıyor.Senin dediğin gibi böyle uzun uzun yazsa ne güzel olurdu bak gayet anlaşılır ve mantıklı bir cevap verdin.Sen ayeti allahın anlatmak istediğinden daha güzel anlattın şuan ve aklımda soru kalmadı.Tesekkür ederim
(Nahl suresinin 44.ayeti. Yani “sana da bu zikri indirdik, kendilerine indirilenin ne olduğunu o insanlara tebyin edesin -tebyin edesin diyoruz şu an, o tebyinin ne olduğunu anlamaya çalışacağız- belki tefekkür ederler” mealindeki ayet.)

Peygamber Efendimiz (sav) ' in gorevlerinden biri de "tebyin"dir. Tebyin Kur'an'in Peygamberlerce aciklanmasidir. @332merek kardesimizin attigida bir tefsirdir (aciklamadir). Tefsirler yazilirken belli basli kaynaklar kullanilir. Bu kaynaklar aslinda Peygamber Efendimizin aciklamalarina kadar gider.

Demek istedigim bu tefsirler insanin kafasindan mesaj cikarmasi degildir. Bu tefsirler kaynaklarca yazilir ki bu kaynaklar Peygamber Efendimize kadar gider.

Son düzenleme:
Dahası  
Reaksiyon skoru
176
İsim
hazarcoban
Putlar Kabe'de idi haberin var mi? (Muslumanlarin ibadet yeri)
Putun yeri önemli değil.Önemli olan putun saygısız bir şekilde eline balta alıp kırılması.Ayrıca put nedir.Canlı olmayan bir nesnenin karşısına geçip ondan medet ummaktır.E kabede put değilmidir ozaman.Etrafında dönüyorsunuz taşla taşı taşlıyorsunuz taşa secde ediyorsunuz.Kabe bir taştır sonuçta manevi canlı bir varlık değildir.

Hanaz

80+ Silver
Yine din yine tartışma yahu dış ülkeler incilde hata buldum diyormu da biz kuranı irdeliyoruz hata bulmaya çalışıyoruz

NedoxBey

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
417
İsim
Nedox Bey
Putun yeri önemli değil.Önemli olan putun saygısız bir şekilde eline balta alıp kırılması.Ayrıca put nedir.Canlı olmayan bir nesnenin karşısına geçip ondan medet ummaktır.E kabede put değilmidir ozaman.Etrafında dönüyorsunuz taşla taşı taşlıyorsunuz taşa secde ediyorsunuz.Kabe bir taştır sonuçta manevi canlı bir varlık değildir.
Kabe, Allah tarafindan yapilmasi emredilmis kutsal bir yapidir ve Kabe'den medet umulmaz, dilek dilenmez vb. Insanlar icin ibadet yonu ve kutsal bir mekandir.

Method

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
404
İsim
Alperen Eymen Altunoğlu

marilyn

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,646
İsim
marilyn
'' Ey iman edenler. Allah’a, peygamberine, peygamberine indirdiği kitaba iman edin'' (Nisa suresi 136.)

Adam zaten iman etmiş tekrar nasıl etsin.İman etmiş adama diyorki iman et ?
Boş konu raporluyorum diamond temayi gorunce onu ozenmeye başladiniz bi kendiniz olun kuranda yada başka bir yerde hata bulman ve buraya konu açman kimsenin umrunda değil

CRØXY

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,637
İsim
Muhammet Çağrı
Boş konu raporluyorum diamond temayi gorunce onu ozenmeye başladiniz bi kendiniz olun kuranda yada başka bir yerde hata bulman ve buraya konu açman kimsenin umrunda değil
sorgulamak özenmekse o zaman özenirim ve senin yaptığın gibi sorgulayanları da küçük görmem :D bir de kimsenin umurunda değil diye raporlayacakmış ağa babası "konu dışı" ne demek biliyor musun sen o zaman kimse forum açmasın milletin ne açtığından sanane birader.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
973,733
Üyeler
153,933
Son üye
warwin
Top Bottom