Neler Yeni

Yardım Ekran kartı tavsiyesine ihtiyacım var

Finn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Hüseyin
Merhaba arkadaşlar kendime ikinci el bir sistem toplamaya çalışıyorum. (Bu işlerden çok anlamam.)

Anakart: MSI B650M Gaming Plus Wifi
İşlemci: AMD Ryzen 7 7800x3d

Bu parçaları aldım. Şimdi ekran kartına sıra geldi ve bütçeme ve yaşadığım yere göre araştırma yaptığımda şu iki karttan birisini almaya sıcak bakıyorum.
Sizlerin de fikrini almak için bu konuyu açıyorum.
14k gibi bir ekran kartına ayırabildiğim bütçem var.

Galakuro Gaming RTX 3080Ti 12GB 384Bit
MSI GeForce RTX 3080 SUPRIM X 10GB 256Bit

Bu iki ekran kartı da aynı fiyata satılıyor. Galakuro diye bir marka ilk defa görüyorum ama kart olarak alttakinden daha iyi olduğunu görüyorum neden aynı fiyat sizce hangisini almalıyım?
Bir de anakart işlemciyi kötü seçmiş miyim onu da söylerseniz sevinirim sadece oyun için kullanacağım 2k çoğunlukla online ama hikayeli oyunlar da oynamak istiyorum tabii ki.
Şimdiden yorumlarınız için teşekkürler :)

Dahası  
Reaksiyon skoru
91
İsim
Muhammed Karakaya
Twitter
mkarakayam
Bütçe ne kadar hocam?

byhorozkentli

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,445
İsim
Deniz Bey

-Mehmet-

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,463
İsim
Mehmet Aslan
Merhaba arkadaşlar kendime ikinci el bir sistem toplamaya çalışıyorum. (Bu işlerden çok anlamam.)

Bu parçaları aldım. Şimdi ekran kartına sıra geldi ve bütçeme ve yaşadığım yere göre araştırma yaptığımda şu iki karttan birisini almaya sıcak bakıyorum.

Bu iki ekran kartı da aynı fiyata satılıyor. Galakuro diye bir marka ilk defa görüyorum ama kart olarak alttakinden daha iyi olduğunu görüyorum neden aynı fiyat sizce hangisini almalıyım?
Bir de anakart işlemciyi kötü seçmiş miyim onu da söylerseniz sevinirim sadece oyun için kullanacağım 2k çoğunlukla online ama hikayeli oyunlar da oynamak istiyorum tabii ki.
Galakuro Galax markasının bir modeli diye biliyorum , hala o modelin üretimi devam ediyor mu bilgim yok. Vram takıntınız varsa bütçenizde sağlam rx 6900 xt kartlar bulunabilir. (sıvı soğutmalı kartlar da dahil) Ben sadece yaşadığınız yerdeki kartlara bakılması taraftarı değilim ama tabi size kalmış. Bu iki kart arasında Ti modeli olduğu için Galakuro seçerdim muhtemelen.

mrtuge

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
mert uge
Asus Dual 7600 xt 16 gb tavsıye ederım . Ilerıye donuk secılebılecek bır ekran kartı.

marceline_27

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
747
İsim
Fatih Ayhan
Asus Dual 7600 xt 16 gb tavsıye ederım . Ilerıye donuk secılebılecek bır ekran kartı.
3080'den bahsedilirken bu ekran kartını önermen komik. Tabii bütçeye göre de.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yaşadığınız bölgede bütçeye uygun tek 2 seçenek bunlar mı? Sıcak bakmadığınız ama alternatif olabilecek ekran kartları var mı? Bir de param güvende ile vs. şehir dışından alamaz mısınız? Bu kartlar güçlü kartlar fakat hem güç tüketimi yüksek. Buna uygun psu'ya da ekstra para vermeniz gerekecektir. Başka alternatifler de varsa değerlendirilebilir.

amd3461

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
26
İsim
Amdfenboyy
Knk Fanboyluğun yoksa net 12-13k bütçe ile 6900xt taş taş

Top Bottom