Neler Yeni

Fen lisesini kazanabilirmiyim

Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
Yakup uslu
Bu tamamen sana bağlı ben mahalle ortaokulunda okudum mahallemdeki anadolu lisesine gittim 1.5 yıl okuduktan sonra corona patladı daha da liseye gitmedim 12. Sınıfta da açığa geçtip 1 yıl sadece yks çalıştım ve şuan okuduğum üniversitemdeki sınıfımda fen lisesi mezunları var. Demem o ki senin çalışman için daha çok vaktin olacak ortaokul ve lisede olan zamanın bir daha gelmeyecek çünkü çalışmasan bile dersi dinleyerek anlayabiliyorsun. Şuanki vaktini eğlence odaklı da harcayabilirsin çünkü ilerde pişman olabilirsin.

Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Melih ÖZSOY
Vaybe helal olsun sana. Çok güzelbir hayat yaşıyorsun reis çok güzel bir ailen var sana sundukları imkanlar falan. Böyle aile herkesin eline geçmez çok şanslısın
Maddi olarak site satıcam sonra server alıp evin üst kısımına server kurucam onları kiralatıcam o parayla babamın arazisinde zımpara için olan taşlar varmış almanyaya kadar gidiyormuş gidip adam tutup toplatım sermayeyle işliyip almanyaya satıcam 4 senede en kötü ihtimal 4 sene site satarım

Dahası  
Reaksiyon skoru
1,813
İsim
Doruk
hoca haftada en az 1 deneme ve yanlışı çözümleriyle yazdırıyor yapyor 2 saat kursum var cumartesi dahil hafta içi ve cumartesi 2 saat ders ve 2 saat kitap okuyacağım pazar günleri ise 4 saat kitap okuyacağım ve 4 saat ders çalışacağım m5bilisimdeki okuma hızını arttırma etkinliklerini yappıcağım ve yarından başlayıp okullar açılasıya kadar 4 saat kitap okuyup 4 saat ders çalışacağım sömestır tatili gibi tatillerdede 4 saat kitap okuyup 4 saat ders çalışıcağım kunduz uygulamasından faydalanıcam kazanırmıyım veya istatisliksel olarak % kaç ihtimalle kazanırım.
Hangi şehirdesin? Ayrıca kitap okumayı salla onun yerine paragraf çöz illa eksiklik hissediyorum orada diyorsan.

WörWind

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,410
İsim
WörWind
İlgilendiği Kategoriler
Neler yeni, Ekipman
hoca haftada en az 1 deneme ve yanlışı çözümleriyle yazdırıyor yapyor 2 saat kursum var cumartesi dahil hafta içi ve cumartesi 2 saat ders ve 2 saat kitap okuyacağım pazar günleri ise 4 saat kitap okuyacağım ve 4 saat ders çalışacağım m5bilisimdeki okuma hızını arttırma etkinliklerini yappıcağım ve yarından başlayıp okullar açılasıya kadar 4 saat kitap okuyup 4 saat ders çalışacağım sömestır tatili gibi tatillerdede 4 saat kitap okuyup 4 saat ders çalışıcağım kunduz uygulamasından faydalanıcam kazanırmıyım veya istatisliksel olarak % kaç ihtimalle kazanırım.
Ihtimali bilemeyiz sinav aninda ne olacagi belli olmaz. Ben mesela 8e gectigimde negatif sayilarla toplama cikarma yapmayi bile unutmustum pandemiden dolayi, ilk denemelerde falan matematik netim 6 civarindaydi. Su an fen lisesinde okuyorum, acikcasi cokta fazla calismamistim bence dersleri iyi dinlersen 4 saat calismana bile gerek kalmaz. He dersen hedefim kabatas falan o zaman eyvallah ama duz bi fen lisesine gitmek icin cokta fazla kasmaya gerek yok bence. Ilk donem pek calismadim ama ikinci donem pcye dokunmuyordum ayrica matematikten ozel ders aliyordum. Bu arada benden sana bir tavsiye dershaneye falan bosa para harcama onun yerine eksik oldugun bir dersten ozel ders al.

Ayrica sunu da unutma fen lisesini kazandiktan sonra is bitmiyor zaten kolay olan kazanmasi. Ondan sonra daha cok yorulursun cunku yogun bir tempo oluyor ister istemez ayak uydurmak zorunda kaliyorsun. 9 da yaptigim odevler kada lgsye calissaydim 1 fen lisesi daha kazanirdim herhalde. Ondan dolayi okumayi dusunuyorsan fen lisesine git hani aile baskisiyla falan bu ise girme hic. He bu arada fen lisesi de oyle abartilacak bir sey degil eninde sonunda olay kiside bitiyor anadolu lisesinde de guzel bir universite kazanabilirsin mesela. Fen lisesinin avantaji dedigim gibi o tempoya ayak uydurursan cidden guzel yerlere gelirsin, onun disinda cevren daha iyi olur anadolu, meslek liselerine gore.

Owner12

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
328
İsim
Doruk
iyi bir lise iyi ve kaliteli ortam ve kaliteli hocalar demek kaliteli hocalar demek iyi eğitim ve ortalamanın üstünde başarı demek ortalamanın üstünde başarı ise yksde iyi puan demek.
öyle demek fakat iş sende bitiyor ben sınava 2023 yılında girdim günde 5 6 saat çalıştığım oldu denemelerim min 480civarıydı sınvda mat 20 0 fen 18 2 türkçe 16 3 (çok dikkat hatam var) din 7 3 ing 10 yaptım 460 puan aldım hedefim min 490 dı çok emek verdim ama olmadı şuan şehrimdeki en nitelikli taban puanı 460 olan erkek lisesindeyim her şey kafada bitiyor ve asla stres yapma

Dahası  
Reaksiyon skoru
1,813
İsim
Doruk
Muğladayım ve bazen kitap okuyup bazen paragraf çözmeyi planlıyorum mesela 1 saat paragraf 1 saat kitap 2 saat 2 saat tekrar yanlışı anlama fln
Bak kalbini kırmak gibi olmasın Muğla'da okuyacağın bir fen lisesinden hem C2 İngilizce sertifikası alabilecek İngilizce eğitimi alman hem de İsviçre'den kabul alabilecek bir temel sahibi olman neredeyse imkansız. Ailenin imkanı var anladığım kadarıyla bu kadar çalışmayı aynı istikrarla sene sonuna kadar sürdürebilirsen yüzde 1'e girersin minimum. Muğla'da yazık olur bu puanına ailenle konuşup İstanbul'daki köklü liseleri düşünebilirsin.

Owner12

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
328
İsim
Doruk
öyle demek fakat iş sende bitiyor ben sınava 2023 yılında girdim günde 5 6 saat çalıştığım oldu denemelerim min 480civarıydı sınvda mat 20 0 fen 18 2 türkçe 16 3 (çok dikkat hatam var) din 7 3 ing 10 yaptım 460 puan aldım hedefim min 490 dı çok emek verdim ama olmadı şuan şehrimdeki en nitelikli taban puanı 460 olan erkek lisesindeyim her şey kafada bitiyor ve asla stres yapma
ek not şuan 1 gram çalışmıyorum istek heves 0 kaldı ama başlayacağım inşallah

Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Melih ÖZSOY
Ihtimali bilemeyiz sinav aninda ne olacagi belli olmaz. Ben mesela 8e gectigimde negatif sayilarla toplama cikarma yapmayi bile unutmustum pandemiden dolayi, ilk denemelerde falan matematik netim 6 civarindaydi. Su an fen lisesinde okuyorum, acikcasi cokta fazla calismamistim bence dersleri iyi dinlersen 4 saat calismana bile gerek kalmaz. He dersen hedefim kabatas falan o zaman eyvallah ama duz bi fen lisesine gitmek icin cokta fazla kasmaya gerek yok bence. Ilk donem pek calismadim ama ikinci donem pcye dokunmuyordum ayrica matematikten ozel ders aliyordum. Bu arada benden sana bir tavsiye dershaneye falan bosa para harcama onun yerine eksik oldugun bir dersten ozel ders al.

Ayrica sunu da unutma fen lisesini kazandiktan sonra is bitmiyor zaten kolay olan kazanmasi. Ondan sonra daha cok yorulursun cunku yogun bir tempo oluyor ister istemez ayak uydurmak zorunda kaliyorsun. 9 da yaptigim odevler kada lgsye calissaydim 1 fen lisesi daha kazanirdim herhalde. Ondan dolayi okumayi dusunuyorsan fen lisesine git hani aile baskisiyla falan bu ise girme hic. He bu arada fen lisesi de oyle abartilacak bir sey degil eninde sonunda olay kiside bitiyor anadolu lisesinde de guzel bir universite kazanabilirsin mesela. Fen lisesinin avantaji dedigim gibi o tempoya ayak uydurursan cidden guzel yerlere gelirsin, onun disinda cevren daha iyi olur anadolu, meslek liselerine gore.
Para verilmiyorki devlet kendisi veriyor okuldaki hocalarına kalıyor o zaman hoca iyiyse kötüyse fln bizim hoca doğru konuşmak gerekirse mat hocası çok iyi haftada en az 1 deneme yapıyor hadi yapmadı 1 denemeyi ödev veriyor kaynak kitap olarak herkese özel seviyesine göre kaynat kitap veriyor ve kitapları her ay kontrol ediyor türkçe hocası ise okumanın iyi olması zorunda bırakıyor aynısı normal ders içinde geçerli yani yıllık 5k verilen dershanelerden farksız bir ortam.
Mesaj otomatik birleştirildi:

abi akrabalar stres kaynağı..

mfm125

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
889
İsim
Mehmet
iyi bir lise iyi ve kaliteli ortam ve kaliteli hocalar demek kaliteli hocalar demek iyi eğitim ve ortalamanın üstünde başarı demek ortalamanın üstünde başarı ise yksde iyi puan demek.
Kanka meslek liselerinde de kaliteli hocalar var bizzat benim tanıdığım önemli olan öğrencilerin kalitesi

ahmet000

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
ahmet sıfır
neden kazanamayasın kardeşim istedikten ve çalıştıkdan sonra

Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Melih ÖZSOY
Kanka meslek liselerinde de kaliteli hocalar var bizzat benim tanıdığım önemli olan öğrencilerin kalitesi
Doğru yani Fen lisesinde yanındaki kişi sıralamaya giren temiz bir çocuk olur Meslekte okursan Pudra şekeri bağımlısı cc yapan ağızı çok bozuk bir sıra arkdaşına sahip olabilirsin

BixiBlake

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,563
İsim
Lokman Doğan
zamanında inkilabı vatanım sensin dizisinden izleyerk fullemiştim mcasfmasfkasmfak

Top Bottom