Neler Yeni

vuralelektronik sattığım RTX 3070 kargoda ıslanmış

Dahası  
Reaksiyon skoru
25
İsim
Eren n
Hocam hata sizde değilken 7 bine satacagin kartı neden 5.5 e vereyim ki bu masraflar onlar karşılayacak ki zaten bu adamlar kesinlikle yalan söylüyor kartin kutusunu mu ıslak gördünüz yoksa kartın kendisi de full ıslak mı çipleri filan görünüyor mu ve sizin suçsuz olduğunuz hâlde kartın masrafını sizden alamazlar
ben arıza masrafını karşılamayı reddediyorum zaten sadece ben kullanırken termal macunun yenilenmesi gerekiyordu kartın piyasası da 7 bindi 1000 tl düşüyorum termal ped ve macun değişimi için 6k uygundur diye düşünüyordum ayrıca attıkları videoda kartın kutusu ıslak gözüküyordu ekran kartı gözükmüyordu dükkanları da eskişehirde yakın olsam elden yapardım işlemleri ama uzak forumda da dört beş kişi gördüm memnun kalmışlar mesaj sayıları da yüksekti yanlış hatırlamıyorsam

brsokcu

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
597
İsim
Barış Okçu
Instagramda çok fazla önüme çıkan bi bilgisayarcı vardı ekran kartı satıyordu vuralelektronik bilenler vardır belki kendilerinden ekran kartı satın aldım 6800 xt sapphire pulse buraya kadar sorun yok her şey çok güzel kendilerine rtx 3070 alıp almayacaklarını sordum gönderin bakalım dediler ürünü kendi kutsunda yolladım çalışan kasadan çıkarttım kutusuna statik poşetinde falan kargoladım bir sonraki gün whatsapptan mesaj gelmiş video atmışlar kart kutusu ıslanmış sular damlıyor bende kargoyu şikayet edeceğimi söyledim onlarda biz alırken video çekemedik yan şubemizin yanındaki markete bırakmışlar kargoyu dediler ve kargoyu şikayet edersem bir şey çıkmayacağını söylediler ekran kartına bakım yaptıklarını yarın tekrar çalıştırmayı deneyeceklerini söylediler bu durumda ne yapmalıyım şikayet edeceksem kimi ve nereye şikayet etmeliyim THH yeterli olur mu
Mevzuya sen karışma alıcının tutanak tutturması gerekiyordu bu ne acemilik bakkala kargo bıraktırıyorlar şaka gibi.

WhoCares

80+ Gold
geri kargolarlarsa teslim alayım mı yani
Mesaj otomatik birleştirildi:

en başta para gönderip ekran kartı aldım süreç güzel geçtiği için güvenip satmak için kargolamıştım kartı
orasını sen bileceksin kargo firması ile sattıgın kişi arasında ürün belkide markette ıslandı ürün yada ıslatıldı

Dahası  
Reaksiyon skoru
25
İsim
Eren n
Mevzuya sen karışma alıcının tutanak tutturması gerekiyordu bu ne acemilik bakkala kargo bıraktırıyorlar şaka gibi.
ben her ihtimale karşı statik poşetine sarıp kutudaki köpüklü yerine koymuştum ama aklıma ıslanacağı hiç gelmedi doğrusu

orasını sen bileceksin kargo firması ile sattıgın kişi arasında ürün belkide markette ıslandı ürün yada ıslatıldı
şöyle bir durum var benim yapmadığım kesin onu ekran kartını satmak istediğim dükkan sahibi de söylüyor çünkü kargo ıslatılmış bir şeyi almaz diyor ama kargo mu ıslattı market mi ıslattı bilmiyorum fiyatta anlaşamazsak thh ye başvursam onlar mı araştırır durumu yoksa benim mi bulup kanıtlamam lazım

yenigeldim

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
857
İsim
icardi
thh lik iş yok burada. ürünü kargoya verirken içinde ne var biz sorumluluk almayız falan diyorlar zaten.ortada teslim anında kanıt yoksa geçmiş olsun. olsa da pek bir şey farkeder mi sanmıyorum açıkçası.

WhoCares

80+ Gold
ben her ihtimale karşı statik poşetine sarıp kutudaki köpüklü yerine koymuştum ama aklıma ıslanacağı hiç gelmedi doğrusu

şöyle bir durum var benim yapmadığım kesin onu ekran kartını satmak istediğim dükkan sahibi de söylüyor çünkü kargo ıslatılmış bir şeyi almaz diyor ama kargo mu ıslattı market mi ıslattı bilmiyorum fiyatta anlaşamazsak thh ye başvursam onlar mı araştırır durumu yoksa benim mi bulup kanıtlamam lazım
thh ne alaka ben onu anlamadım ürünü teslim alan kargo firması ile çözecekti o işi senlik bir durum yok satıcı ile kargo arasında

Dahası  
Reaksiyon skoru
25
İsim
Eren n
thh ne alaka ben onu anlamadım ürünü teslim alan kargo firması ile çözecekti o işi senlik bir durum yok satıcı ile kargo arasında
peki anlaşamazsak ben paramı nasıl alacağım ürün bozulmuş nereye şikayet edeceğim

thh lik iş yok burada. ürünü kargoya verirken içinde ne var biz sorumluluk almayız falan diyorlar zaten.ortada teslim anında kanıt yoksa geçmiş olsun. olsa da pek bir şey farkeder mi sanmıyorum açıkçası.
sorumluluk almıyoruz kısmı hukuken geçersiz diye okumuştum bir yerde

yenigeldim

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
857
İsim
icardi
peki anlaşamazsak ben paramı nasıl alacağım ürün bozulmuş nereye şikayet edeceğim

kargolarken kağıt imzalatıyorlar. imzalatmasa bile alırken bi kanıt yok.

WhoCares

80+ Gold

kargo firmasında suç var ise kargo firması öder ki elinde kanıt var ise

Dahası  
Reaksiyon skoru
25
İsim
Eren n

yenigeldim

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
857
İsim
icardi
peki bu durumda ne yapmam gerekiyor bir şey yapamam mı

kanıt yok elimde bu durumda bir şey yapamam mı peki gitti mi kart
bi çalıştırsınlar. kart ıslanmış mı ?

yusufi7

80+
Olaya bakınca büyük kolpa havası var. Dükkanda yoktuk markete bırakmışlar video çekemedik diyorlar, sonra da kargoyu şikayet etsende sonuç alamazsın diyorlar, yetmiyor ürünü açıp kendileri bakım ve tamir yapıyorlar sözde. Neresinden bakarsan bak KOLPA duruyor
Bir şey balık gibi kokuyorsa ve balık gibi de yüzüyorsa o şey muhtemelen bir balıktır. Yani kesinlikle o Vural elektronik suçlu adamlar hırsız

Dolandırmaya çalışıyorlar kart bozuk bile olsa anlaştığınız parayı gönderiyorlarsa göndersinler eğer yok derlerse şikayet var cimer thh her yere şikayet edin bunlar %99 dolandırıcı ilk başta böyle güven aşılarlar sonra darbeyi indirirler türkiyede esnaflık kavramı yok

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
976,607
Üyeler
154,431
Son üye
jankutay
Top Bottom