Neler Yeni

NEDEN FPS LERİM BU VİDEODAKİ GİBİ DEĞİL?

hashasii

80+
merhabalar yaklasık 1.5 ay once itopya magazasından bir pc satın aldım bu pcyi
bu videodaki fps benchmarklarına guvenerek aldım ama bu fpsleri alamıyorum neden?
ÖRNEK:mesela adam fortnite oyununda duşuk ayarlarda 450-400 fps ler alırken ben dusuk ayarlarında dusugu olan performans modunda 350 yi gecemiyorum.
Ben baktım valorantta aynı sistemi kullanan kullanıcılar yüksekde 350-400 alıyor bu vidyo sıkıntılı sanırım.

qwoxs25

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Kaan Değirmenci
Stok soğutucu ile 7600 nasıl 70 dereceyi geçmiyor anlamadım doğrusu. Ayrıca sadece tek bir videodan sorun çıkarman gereksiz sen yazdıktan sonra diğer başka yayıncıların testlerini izledim. Çoğu testte 1080p low ayarlarda 400 fps geçilmiyor. Ayrıca ekran kartının performansını zaten low ayarlarda anlayamazsın. Herşeyi epic ayarlara aldıktan sonra test et. Şöyle bir örnek vereyim Millet Spiderman Remastered da RTX4070'in benden 50fps fazla aldığı testler olurdu. Yüksek grafikli oyunlarda 30 fps fark attım 4070ti kartımla. Ekran kartı sana yetecek kadar güç kullanır. Bakar yüksek grafik işlemleri olucak ona göre güç harcar. Hala problem olduğunu düşünüyorsan şu an kullandığın nvidia driver sürümü ile alakalı olabilir. Son bir kaç aydır gelen güncellemeler epey sıkıntılı.
Hocam bilgilendirmen icin tesekkur ederim haklisin epic ayarlarda o 120 aliyo bende 90-100 aliyorum rt acinca 60 a dusuyor fortnitede driver guncel sanirin fortnitenin bu sezonu sıkıntıliymis fps konusunda

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Abdullah toprak
evet stok sogutucu ile kullanıyorum işlemcı ısılarına bakamadım ama ekran kartım 70 dereceyi geçmiyor biosdan hangi ayarı yapmalıyım?
Sıcaklığa bağlı fos düşüşü gözlemlenebilir Stok fan kullanma sağlam bir tane hava soğutma al kırallar gibi oyna

Dahası  
Reaksiyon skoru
15
İsim
Süleyman Aydın
Bir de şöyle bir nokta var. Oyunlarda ve ekran kartı sürücülerinde yapılan güncellemeler aldığınız fps i etkiliyor. Zamanla düşürüyorlar :).

Lorenzii

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Furkan Ayhan
Başka testlere bak o adamın fps testleri genelde hep yüksek gösteriyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Murat Yağmur
Düşük FPS alıyor olmanın bir başka sebebi de, tek kanal 16 GB RAM kullanıyor olman...videodaki insan 1x16 GB RAM kullanmış diye, sen de 1x16 GB RAM kullanırsan, düşük FPS alırsın... oyun siteleri, her zaman çift kanal RAM kullanın diye basbas bağırıyorlar, sen tek kanal RAM kullanıyorsun... videodaki tek kanal RAM kullanıyor, o niye yüksek FPS alıyor diye sorma...onu bilmiyorum...belki hız aşırtma yapmıştır ya da ekran kartına modifiye çekmiş olabilir... ayrıca, tamam, o kadar para verip güzel bir sistem toplamışsın... hayırlı olsun...ama, yeni sistem toplayıp da Valorant ya da Fortnite gibi oyunları ölçüt olarak ya da kıstas olarak kullananlara sinir oluyorum... arkadaş! onca para verip, sistem topluyorsunuz, sonra da Valorant ya da Fortnite gibi dandik oyunları bilgisayar bileşenlerinizin testlerini bunlarla yapıyorsunuz...bu iki oyun, zaten yüksek sisteme gerek duymuyor...GTX 1080'de bile o FPS'leri alırsın...şu test oyunlarınızı değiştirin...her bilgisayar alan, Valorant ya da Fortnite'ı test ediyor... Spiderman ya da Last Of Us Part 1'i, ya da God Of War: Ragnarök gibi sağlam grafikli oyunları test edin...asıl performansı onlarda alabiliyor musunuz alamıyor musunuz anlarsınız... gelen giden Valorant deniyor... Valorant 'da 400 FPS alsan noolur, 300 FPS alsan noolur? aldığınız sistemleri düşük oyunlarda test etmeyin...bu nedir arkadaş? hedefiniz ne, 100 bin TL verip, 24 GB VRAM'li RTX 4090'a sahip bir bilgisayar alıp, Valorant gibi dandik bir oyunda 1000 FPS elde etmek mi? ben sana söyleyeyim; o sistemle GTA 6 çıktığında rahatlıkla oynarsın...

qwoxs25

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Kaan Değirmenci
Düşük FPS alıyor olmanın bir başka sebebi de, tek kanal 16 GB RAM kullanıyor olman...videodaki insan 1x16 GB RAM kullanmış diye, sen de 1x16 GB RAM kullanırsan, düşük FPS alırsın... oyun siteleri, her zaman çift kanal RAM kullanın diye basbas bağırıyorlar, sen tek kanal RAM kullanıyorsun... videodaki tek kanal RAM kullanıyor, o niye yüksek FPS alıyor diye sorma...onu bilmiyorum...belki hız aşırtma yapmıştır ya da ekran kartına modifiye çekmiş olabilir... ayrıca, tamam, o kadar para verip güzel bir sistem toplamışsın... hayırlı olsun...ama, yeni sistem toplayıp da Valorant ya da Fortnite gibi oyunları ölçüt olarak ya da kıstas olarak kullananlara sinir oluyorum... arkadaş! onca para verip, sistem topluyorsunuz, sonra da Valorant ya da Fortnite gibi dandik oyunları bilgisayar bileşenlerinizin testlerini bunlarla yapıyorsunuz...bu iki oyun, zaten yüksek sisteme gerek duymuyor...GTX 1080'de bile o FPS'leri alırsın...şu test oyunlarınızı değiştirin...her bilgisayar alan, Valorant ya da Fortnite'ı test ediyor... Spiderman ya da Last Of Us Part 1'i, ya da God Of War: Ragnarök gibi sağlam grafikli oyunları test edin...asıl performansı onlarda alabiliyor musunuz alamıyor musunuz anlarsınız... gelen giden Valorant deniyor... Valorant 'da 400 FPS alsan noolur, 300 FPS alsan noolur? aldığınız sistemleri düşük oyunlarda test etmeyin...bu nedir arkadaş? hedefiniz ne, 100 bin TL verip, 24 GB VRAM'li RTX 4090'a sahip bir bilgisayar alıp, Valorant gibi dandik bir oyunda 1000 FPS elde etmek mi? ben sana söyleyeyim; o sistemle GTA 6 çıktığında rahatlıkla oynarsın...
dostum elimde olsa çifte cevirirdim hazır sistem satın aldım zaten bu ay veya onumuzdeki ay rami 32 yapıcam

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
999,091
Üyeler
158,245
Son üye
Ysnkz
Top Bottom