Neler Yeni

İade kabul olmuyor çok saçma!!

FurkanIIy

80+ Bronze
Beyler mobil uygulamafan PS5 slim aldım iade ettim fakat teknolojik ürün olduğu için iade olmuyormuş sitenin müşteri hizmetlerini aradım ürünü tekrar yollayacağız garanti belgesinin arkasında teknik ekibi arayın ürün iade onayı alın diyor? Nasıl bir yol izlemeliyim
Yanlışın vardır hocam. Trendyol öyle demez. Sen satıcıyla görüşmüş olabilir misin? Trendyol asistan üzerinden iade talebi oluşturduğunda otomatik iade kodu çıkıyor zaten.

hawzer

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Ömer
Yanlışın vardır hocam. Trendyol öyle demez. Sen satıcıyla görüşmüş olabilir misin? Trendyol asistan üzerinden iade talebi oluşturduğunda otomatik iade kodu çıkıyor zaten.
Başkan iade kodu oldu verildi zaten kargoya verdim iade inceleniyorda müşteri hizmetleri aradı trendyolun olmuyor dedi

jaguar66

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
18
İsim
Abdullah
Teknolojik üründe ürünün kendisinde bile arıza çıksa iade yok maalesef. Yetkili satıcıdan belge alacaksınız.
THY başvurusu 3-4 ayda sonuçlanır. Sonra da uğraştırmak isterlerse haklı çıksanız bile karşı dava açarlar öyle uzar gider.
En mantıklısı dedikleri gibi iade onayı almak

hawzer

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Ömer
Teknolojik üründe ürünün kendisinde bile arıza çıksa iade yok maalesef. Yetkili satıcıdan belge alacaksınız.
THY başvurusu 3-4 ayda sonuçlanır. Sonra da uğraştırmak isterlerse haklı çıksanız bile karşı dava açarlar öyle uzar gider.
En mantıklısı dedikleri gibi iade onayı almak
Hocam ürün zaten 3 günlük yetkili satıcıdan onay süreci nasıl işliyor bilgilendirirmisiniz?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Satıcı ismi ne hocam
Fly Technology Ankara

jaguar66

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
18
İsim
Abdullah
Hocam ürün zaten 3 günlük yetkili satıcıdan onay süreci nasıl işliyor bilgilendirirmisiniz?

Fly Technology Ankara
PS için bilmiyorum ancak ben Philips tv aldım hb üzerinden. Ürün arızalı çıktı. Bölgemdeki yetkili satıcıya ulaştım, tv'yi gelip götürdüler. Problemli olduğunu dair belge verdiler. Ona rağmen sorun oldu hatta. 2024 ocak ayında thy başvurusu yaptım temmuz ayında sonuçlandı. Sonra satıcıda itiraz dilekçesi yazdı hala ses yok. 9 ay oldu :)

Bu arada benim durum farklıydı. Ben iade değil değişim istedim. Onlarda bana değişim demelerine rağmen para iadesi yaptılar ancak o arada tüm ürünlere zam geldi. Bende tekrar iletişime geçip iade değil değişim yapın ya da üst modelini gönderin beni mağdur ettiniz dedim. Ona istinaden dediğim gibi dava açtım ama sonuç yok.

Dedikleri gibi iade onayı alırsanız para iadesi yapılabilir gibi duruyor. Çünkü bildiğim kadarıyla 14 gün içinde iade hakkınız sadece açılmamış ambalajlar için geçerli.

Yine de mutlaka bir avukata danışabilirsiniz.

Son düzenleme:

hawzer

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Ömer
PS için bilmiyorum ancak ben Philips tv aldım hb üzerinden. Ürün arızalı çıktı. Bölgemdeki yetkili satıcıya ulaştım, tv'yi gelip götürdüler. Problemli olduğunu dair belge verdiler. Ona rağmen sorun oldu hatta. 2024 ocak ayında thy başvurusu yaptım temmuz ayında sonuçlandı. Sonra satıcıda itiraz dilekçesi yazdı hala ses yok. 9 ay oldu
Bende sorun veya sıkıntı yoktu, evdeki problemlerden dolayı iade ettim umarım çok uğraştırmaz öyle bişey olursa kullanmaya devam ederim.

lappelduvide

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
485
İsim
lappelduvide
fly technology'den series x aldım bugün dağıtımda bu postu görmek üzdü

ve maalesef pazaryerlerinde böyle şeyler başımıza geliyor en iyisi vatan amazon mediamarkt teknosanın direkt kendi satıcılarından satın almak mahalle esnafı pazaryerine girince süründürüyor iade konusunda

Volkan:/

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
841
İsim
Volkan
Beyler mobil uygulamafan PS5 slim aldım iade ettim fakat teknolojik ürün olduğu için iade olmuyormuş sitenin müşteri hizmetlerini aradım ürünü tekrar yollayacağız garanti belgesinin arkasında teknik ekibi arayın ürün iade onayı alın diyor? Nasıl bir yol izlemeliyim
Hiç bir cacık olmaz adam niye iade alsın mal mı afedersiniz de adam sıfır ürün satıyor kutusu açılıyor bu ürünü niye iade alayım ki ikinci ele düşmüş oluyor otomatikman o dediğiniz muhabbet kapalı kutu üründe geçerli 14 gün iade falan sonra iade alınca da ürünüm açık geldi Bu SOTOCO İADE İKİNCİ EL ÖRÖN SOTOYOR diye konu açıyorsunuz forumlarda adam açılmış ürünü iade almaz ince hesaptan kaç kez ürün aldım adamlar iade ettim açık kutuysa iade alamıyoruz diyolar o yüzden deneyip iade etme devri önceden de yoktu ve adamlar haklı hatırlarsınız aylar önce gündeme düşmüştü deneyip iade edilen ürünler ile ilgili kargo parasınıda siz ödemek zorundaydınız hah işte o onu bir hatırlayın aynısı Vatan içinde geçerli ram aldım 1 saat sonra iade ettim adamlar ürünü inceledi takılmış mı kullanılmış mı diye baktılar öyle aldılar iade falan çıkmaz yani boş yere uğraşma eskiden şu vardı müşteri memnuniyeti için iade alıyolardı yada beğenmediğin için alabiliyorlardı günümüzde hala mevcut memnuniyet için alan büyük firmalar şuan öyle bir şey yok

fly technology'den series x aldım bugün dağıtımda bu postu görmek üzdü

ve maalesef pazaryerlerinde böyle şeyler başımıza geliyor en iyisi vatan amazon mediamarkt teknosanın direkt kendi satıcılarından satın almak mahalle esnafı pazaryerine girince süründürüyor iade konusunda
Niye üzsün adam sıfır sattığı ürünü neden ikinci el olarak iade etsin iade ederim düşüncesi işe alıyorsanız almayın zaten o bahsettiğin sitelerde de çoğu zaman olmuyor zaten

cancan1135

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
557
İsim
can
O ürünün trde servisi yok zaten başından savmış thhye başvurarak hakkını alabilirsin bence sen trendyolla iletişime geç onlardan da bir olumlu sonuç alamazsan thhye başvurursun

Hiç bir cacık olmaz adam niye iade alsın mal mı afedersiniz de adam sıfır ürün satıyor kutusu açılıyor bu ürünü niye iade alayım ki ikinci ele düşmüş oluyor otomatikman o dediğiniz muhabbet kapalı kutu üründe geçerli 14 gün iade falan sonra iade alınca da ürünüm açık geldi Bu SOTOCO İADE İKİNCİ EL ÖRÖN SOTOYOR diye konu açıyorsunuz forumlarda adam açılmış ürünü iade almaz ince hesaptan kaç kez ürün aldım adamlar iade ettim açık kutuysa iade alamıyoruz diyolar o yüzden deneyip iade etme devri önceden de yoktu ve adamlar haklı hatırlarsınız aylar önce gündeme düşmüştü deneyip iade edilen ürünler ile ilgili kargo parasınıda siz ödemek zorundaydınız hah işte o onu bir hatırlayın aynısı Vatan içinde geçerli ram aldım 1 saat sonra iade ettim adamlar ürünü inceledi takılmış mı kullanılmış mı diye baktılar öyle aldılar iade falan çıkmaz yani boş yere uğraşma eskiden şu vardı müşteri memnuniyeti için iade alıyolardı yada beğenmediğin için alabiliyorlardı günümüzde hala mevcut memnuniyet için alan büyük firmalar şuan öyle bir şey yok

Niye üzsün adam sıfır sattığı ürünü neden ikinci el olarak iade etsin iade ederim düşüncesi işe alıyorsanız almayın zaten o bahsettiğin sitelerde de çoğu zaman olmuyor zaten
Tr kanunlarına göre internet alışverişlerinde 14 gün sorgusuz sualsiz iade hakkı var adam hayatında ilk defa konsol almıştır yada performansı tatmin etmemiştir iade etme hakkı var !

Volkan:/

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
841
İsim
Volkan
Yanlış Bilgilendirme: Kanunda tam olarak yer almayan bilgiler
O ürünün trde servisi yok zaten başından savmış thhye başvurarak hakkını alabilirsin bence sen trendyolla iletişime geç onlardan da bir olumlu sonuç alamazsan thhye başvurursun

Tr kanunlarına göre internet alışverişlerinde 14 gün sorgusuz sualsiz iade hakkı var adam hayatında ilk defa konsol almıştır yada performansı tatmin etmemiştir iade etme hakkı var !
Kim uyduruyor o hakkı şartlarına bakın kardeşim şartlarına
Tüketici aşağıdaki sözleşmelerde cayma hakkını kullanamaz:
a) Fiyatı finansal piyasalardaki dalgalanmalara bağlı olarak değişen ve SATICI veya sağlayıcının kontrolünde olmayan mal veya hizmetlere ilişkin sözleşmeler.

b) Tüketicinin istekleri veya kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan mallara ilişkin sözleşmeler.

c) Çabuk bozulabilen veya son kullanma tarihi geçebilecek malların teslimine ilişkin sözleşmeler.

ç) Tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olan mallardan; iadesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayanların teslimine ilişkin sözleşmeler.

d) Tesliminden sonra başka ürünlerle karışan ve doğası gereği ayrıştırılması mümkün olmayan mallara ilişkin sözleşmeler.

e) Malın tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olması halinde maddi ortamda sunulan kitap, dijital içerik ve bilgisayar sarf malzemelerine ilişkin sözleşmeler.

Kendinize olmayan haklar yaratmayın

GirayHan

80+ Platinum
THH başvurun başvuruda yasal faizi ile birlikte ürünün iade olunup parasını hesabıma aktarılmasını talep ediyorum de.

bu süre içinde ps'yi kullan dava sonuna kadar bedava takılırsın :D

FurkanIIy

80+ Bronze
Hocam ben kutuyu açmadan iade ettin sandım. Eğer ürünü kullandıysan bir zahmet iade etme. Satıcı açısından düşün. Adam kutusu açılmış PS5'i tekrar nasıl satsın?

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
997,721
Üyeler
157,976
Son üye
Lhansent
Top Bottom