Neler Yeni

İade kabul olmuyor çok saçma!!

GirayHan

80+ Gold
Bir çakal bunlar hacı istediği yere şikayet etsin böyle bir iade sistemi yok 2023 te adamlar sırf bunu önlemek için yasa çıkardı kargo parasını bile sen ödüyorsun iade kabul olmadığı için
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bak kendini ne güzel özetledin canım kardeşim benim “Bilgin Yok Fikrin Var”
boş boş konuşuyorsun sana yasayla kanunla geliyorum fakat sen dır dır ediyorsun.

300 500 mi ateşledi ps5 sana mordor'un koruyucusu gibi savunuyorsun.

sizin gibi kafalar güzünden zaten satıcılar hoplatıyor milleti.

yukarda ne yazdım dava açsın kazanamazsa ona ps5 alcam kaybederse sen alcaksın ? işine gelmedi demi.

%100 kazanır o adam.

ve evet ps5 yasal cayma hakkına sahip ürünler arasında yer alıyor.

keza içinde kendi işletim sistemi ile birlikte geliyor. sıfırlıyorsun yolluyorsun bitti.

bi yukarda attığın ve savunduğun maddeler de kartuş dvd yazıcı sarf malzemeler için geçerli.

kanun atı diyoruz o da yok. kafandan bişeyler uydurmuş gidiyorsun. yanlış bilgilendirmeden raporladım.

habbassaka

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,203
İsim
Berk

Volkan:/

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
716
İsim
Volkan
boş boş konuşuyorsun sana yasayla kanunla geliyorum fakat sen dır dır ediyorsun.

yukarda ne yazdım dava açsın kazanamazsa ona ps5 alcam kaybederse sen alcaksın ? işine gelmedi demi.

%100 kazanır o adam.

keza içinde kendi işletim sistemi ile birlikte geliyor. sıfırlıyorsun yolluyorsun bitti.

bi yukarda attığın ve savunduğun maddeler de kartuş dvd yazıcı sarf malzemeler için geçerli.

kanun atı diyoruz o da yok. kafandan bişeyler uydurmuş gidiyorsun. yanlış bilgilendirmeden raporladım.
Engelliyorum seni dostum benim uyarı almama değecek bir adam değilsin

%100 kazanır o adam.

Cayma bildirimini gönderdikten sonra kişiler 14 gün içinde ürünü satıcıya iade etmelidir. İade edilecek ürün, ürünün teslim edildiği haliyle, kullanılmamış, yıpranmamış ve hasar görmemiş olmalıdır. İade masrafları prosedürü de önem arz etmektedir
Şu maddeyi okumanı tavsiye ediyorum iyi forumlar diliyorum ve engelliyorum.:peepokalp:

hawzer

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Ömer
Hocam ben kutuyu açmadan iade ettin sandım. Eğer ürünü kullandıysan bir zahmet iade etme. Satıcı açısından düşün. Adam kutusu açılmış PS5'i tekrar nasıl sats
Usta kullanıp deneyimlemeden kötü olup olmadığını nasıl bilebilirim? İlk defa aldım kullandım

Volkan:/

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
716
İsim
Volkan
İmha eder kısmından sonra pekte kaale almaya gerek yok seni
Gördün mi bak adamlar ürün imha ediyormuş fnxkksmdndkkd kahkaha attım ya vallahi Davadan çıktım iyi geldi modum geldi yerine ( Hakim 3 ay sonraya attı 4 senedir uğraşıyorum dava ile )

Gurkanpiro

80+ Gold
Mesafeli sözleşmelerde cayma hakkı hangi durumlarda kullanılamaz?
Cayma hakkı kullanılamayan başlıca mal ve hizmet örnekleri aşağıda sayılmıştır:

• Fiyatı piyasadaki dalgalanmalara bağlı olarak değişen ve satıcının kontrolünde olmayan altın, mücevherat gibi mallar,
  • Özel istek ve ihtiyaçlar doğrultusunda hazırlanan mallar,
  • Çiçek, yaş pasta gibi çabuk bozulabilen veya son kullanma tarihi çabuk geçebilecek mallar,
  • Ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olması kaydıyla; iç çamaşırı, küpe gibi iadesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayanlar mallar,
  • Malın tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olması kaydıyla; CD, DVD gibi dijital içerikli mallar ile toner, kartuş gibi bilgisayar sarf malzemeleri ve kitap
  • Abonelik sözleşmesi kapsamında sağlananlar dışında, gazete ve dergi gibi süreli yayınlar,
  • Belirli bir tarihte veya dönemde yapılması gereken, otel rezervasyonu gibi konaklama, eşya taşıma, araba kiralama, yiyecek-içecek tedariki ve nişan, düğün organizasyonu gibi eğlence veya dinlenme amacıyla yapılan boş zamanın değerlendirilmesine ilişkin sözleşmeler,
  • Uzaktan eğitim gibi elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler,
  • Bilgisayara veya telefona indirilen müzik, film, programlar gibi tarafınıza anında teslim edilen gayri maddi mallara ilişkin sözleşmeler,
  • Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, tüketicinin onayı ile ifasına başlanan hizmetlere ilişkin sözleşmeler.
  • https://tuketici.ticaret.gov.tr/yay...i/mesafeli-sozlesmeler-hakkinda-bilgilendirme kosullar bunlar

yenigeldim

80+ Silver
Usta kullanıp deneyimlemeden kötü olup olmadığını nasıl bilebilirim? İlk defa aldım kullandım
bulunmaz hint kumaşı mı olum? iyice abarttınız. git ps kafeye oyna. sanki ne bekiyordun. oyun var alıyorsun oynuyorsun. içindeki oyun belli verdiği performans belli. ne bekledin ne buldun da kötü diyorsun ben orayı anlayamadım.

GirayHan

80+ Gold
Engelliyorum seni dostum benim uyarı almama değecek bir adam değilsin

Cayma bildirimini gönderdikten sonra kişiler 14 gün içinde ürünü satıcıya iade etmelidir. İade edilecek ürün, ürünün teslim edildiği haliyle, kullanılmamış, yıpranmamış ve hasar görmemiş olmalıdır. İade masrafları prosedürü de önem arz etmektedir
Şu maddeyi okumanı tavsiye ediyorum iyi forumlar diliyorum ve engelliyorum.:peepokalp:
sen copy paste atmaya devam et ben tkk'dan maddeleri ss atmaya devam ediyorum. lütfen engelle güle güle.

1726734399616.png

cancan1135

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
551
İsim
can
Devlet kanun çıkarmış 14 günlük sebep bildirmeden iade edebilirsin diye bizim ergen arkadaşlar devletten daha iyi biliyor ya iade edemezsin diyor neyse boşuna parmakları yormaya gerek yok laf anlatmak için.

GirayHan

80+ Gold
tüketici kredisi :d
1726734598398.png

her türlü bent'te girilmiş sorun yok.

Devlet kanun çıkarmış 14 günlük sebep bildirmeden iade edebilirsin diye bizim ergen arkadaşlar devletten daha iyi biliyor ya iade edemezsin diyor neyse boşuna parmakları yormaya gerek yok laf anlatmak için.
şuraya kazandığım davaları atsam dumur olacaklar boş boş konuşuyolar işte :D yukarda yazmış 6 aydır dava ile uğraşıyorum. uğraşırsın tabi bilgin yok fikrin var kanunu alıp eline okumamış google'dan bulduğu şeyleri copy paste atarsan hakta arayamazsın kanunda bilmezsin.

düşmanı dışarda arama kendi içimizde.

çakal firmalara yol veriyor bunlar işte böyle yalan yanlış bilgilerle.

halk bilgilensin istemiyorlar.

halk ezilsin istiyorlar. tüketicinin beli kırılsın hak aramasın peşine düşmesin istiyorlar ( ki kaybetse bile masrafları devlet karşılıyor )

Phoenixxx

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
441
İsim
Erdem çay
Satıcı çamura yatıyor.

Almak zorunda.

Şuanki yasanın bu kısmı sadece alıcıyı koruyor ve bunun mantıklı bulmuyorum.

Günlük haftalık aylık ps kiralanıyor. 14 gün kullan iade et neden memnun kalmadım. Sonra aynı kutu başkasına gidince kabloda yamukluk olsa bu sefer onu alanda iade etmek istiyor. İyide ps5 için çıkan oyunlar belli tonla video inceleme var. Yani bana göre keyfi iade edilmesi gereken ürün değil arıza durumu başka konumuz bu değil

Top Bottom