Neler Yeni

İade kabul olmuyor çok saçma!!

GirayHan

80+ Platinum

cancan1135

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
557
İsim
can
Satıcı çamura yatıyor.

Almak zorunda.

Şuanki yasanın bu kısmı sadece alıcıyı koruyor ve bunun mantıklı bulmuyorum.

Günlük haftalık aylık ps kiralanıyor. 14 gün kullan iade et neden memnun kalmadım. Sonra aynı kutu başkasına gidince kabloda yamukluk olsa bu sefer onu alanda iade etmek istiyor. İyide ps5 için çıkan oyunlar belli tonla video inceleme var. Yani bana göre keyfi iade edilmesi gereken ürün değil arıza durumu başka konumuz bu değil
Konumuz zaten etiktir etik değildir değil devletin ortaya koyduğu bir kanun var tüketici için 14 gün boyunca sorgusuz sualsiz iade edebilirsin diye iade edip etmemek tüketici kararına bırakılmış bazı arkadaşlar inatla iade edemezsin diyor onlara anlatmaya çalıştığımız bu.

Ayet

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
307
İsim
Ayetullah Taylan
bu mantığın dışında kalıyorsan sende de mia khalfia zihniyeti var.
Kanzi 14 gün cayma ister İMHA ederim, istediğim kadar kullanır iade ederim sonra parayı faizle alırım falan kanzi bide dava sonuna kadar oyna oyanayabildiğim kadar kanzi sonrada tüketicinin belini kırıyorlar falan kanzi

hawzer

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Ömer
bulunmaz hint kumaşı mı olum? iyice abarttınız. git ps kafeye oyna. sanki ne bekiyordun. oyun var alıyorsun oynuyorsun. içindeki oyun belli verdiği performans belli. ne bekledin ne buldun da kötü diyorsun ben orayı anlayamadım.
Usta ben kötü demedimki gayet akıcı güzel fakat evde sorun çıktı o yüzden teslim ediyorum.

Zexius

80+ Bronze
Bir çakal bunlar hacı istediği yere şikayet etsin böyle bir iade sistemi yok 2023 te adamlar sırf bunu önlemek için yasa çıkardı kargo parasını bile sen ödüyorsun iade kabul olmadığı için
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bak kendini ne güzel özetledin canım kardeşim benim “Bilgin Yok Fikrin Var”
Boş konuşmussun, alo 185 hattını ara bakayım keyfi iade var mı yok mu? diye sana cevabını verirler boş mesaj kirliliği yaratıyorsun. Hak var mı var, ben etikliğinin sorgulamasını yapmam. Herhalde satıcısın çok zoruna gidiyor bu durum.

Usta ben kötü demedimki gayet akıcı güzel fakat evde sorun çıktı o yüzden teslim ediyorum.
Üstte ki 3 tane boş konuşan adamı dinleme sen ALO 185 aradığında bile sana keyfi iade hakkın var diyorlar 2 3 tane adamın lafına bakarak haklarını ellerinden almalarına izin verme gerekirse thh git

Bir çakal bunlar hacı istediği yere şikayet etsin böyle bir iade sistemi yok 2023 te adamlar sırf bunu önlemek için yasa çıkardı kargo parasını bile sen ödüyorsun iade kabul olmadığı için

Bak kendini ne güzel özetledin canım kardeşim benim “Bilgin Yok Fikrin Var”
kanun düzenlenmedi güzel kardeşim abdullah abi bir video çekti yasal düzenleme yapılacaktı ama kanunlarda hiçbir değişiklik olmadı haberi verildi sadece yapılacak diye bak adı üstünde yapılacak, ama yapılmadı. O yüzden abdullah abinin çektiği videonun şuan bir önemi yok

Konumuz zaten etiktir etik değildir değil devletin ortaya koyduğu bir kanun var tüketici için 14 gün boyunca sorgusuz sualsiz iade edebilirsin diye iade edip etmemek tüketici kararına bırakılmış bazı arkadaşlar inatla iade edemezsin diyor onlara anlatmaya çalıştığımız bu.
Sen üstte ki volkan kılıklıyı ne takıyorsun hocam? satıcıdır işine gelmiyordur adamda yalan söyleme konusunda ben böyle bir çaba görmedim inat herif neymiş İADE HAKKI yokmuş g2tünden uydurduğu kanunları burda millete k2kalarım diye boş laf olsun diye yazıyor. Aklı sıra satıcı olarak bir kaç kişiyi bu konuyla iade hakkını gasp ederim düşünüyor @Volkan:/ memlekette bir akıllı sensin zaten güzel kardeşim

Mert

80+ Silver
Teknolojik üründe ürünün kendisinde bile arıza çıksa iade yok maalesef. Yetkili satıcıdan belge alacaksınız.
THY başvurusu 3-4 ayda sonuçlanır. Sonra da uğraştırmak isterlerse haklı çıksanız bile karşı dava açarlar öyle uzar gider.
En mantıklısı dedikleri gibi iade onayı almak
Hijyenik ve dijital ürünler gibi birkaç kategori hariç tüm ürünlerde 14 gün iade hakkı vardır. Ürünün enerji kablosunun poşetini yırtmak vs. yeniden satılabilir niteliği bozar olarak değerlendirilmiyor. Küçük esnaf çeşitli oyunlar denese de alıcı bu durumda haklı çıkacaktır, istediği kadar dava açsın.

Arızalı çıkarsa aslına bakarsak ürünün yeniden satılabilir özelliği zaten yok. Fakat kanun der ki; bir ürünün 6 ay içerisinde ortaya çıkan kusurun satış sırasında var olduğu kabul edilir ve ayıplı ürün statüsüne girer. Yani yine iade edebilir, elbette servis raporu ile.

Zexius

80+ Bronze
Hijyenik ve dijital ürünler gibi birkaç kategori hariç tüm ürünlerde 14 gün iade hakkı vardır. Ürünün enerji kablosunun poşetini yırtmak vs. yeniden satılabilir niteliği bozar olarak değerlendirilmiyor. Küçük esnaf çeşitli oyunlar denese de alıcı bu durumda haklı çıkacaktır, istediği kadar dava açsın.

Arızalı çıkarsa aslına bakarsak ürünün yeniden satılabilir özelliği zaten yok. Fakat kanun der ki; bir ürünün 6 ay içerisinde ortaya çıkan kusurun satış sırasında var olduğu kabul edilir ve ayıplı ürün statüsüne girer. Yani yine iade edebilir, elbette servis raporu ile.
Yırtılsa ne olur, yırtılmasa ne olur. O ürünü zaten yasalar gereği satamaz. İade ürünü sıfır diye satan var o ayrı konu. Bazı ambalajlar var ki yırtılmadan gelde aç. Zaten o yırtılan ambalajları veya kutusunda bir şey olursa markadan veya distribütörden temin çok rahat ediyorlar.

Enivici Vokke

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,020
İsim
Abdullah Aydoğdu
Trendyol olduğunu tahmin etmiştim. :D Trendyol'a göre her zaman satıcı haklıdır.

Volkan:/

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
849
İsim
Volkan
sen copy paste atmaya devam et ben tkk'dan maddeleri ss atmaya devam ediyorum. lütfen engelle güle güle.

Alıntıyı görüntüle

Boş konuşmussun, alo 185 hattını ara bakayım keyfi iade var mı yok mu? diye sana cevabını verirler boş mesaj kirliliği yaratıyorsun. Hak var mı var, ben etikliğinin sorgulamasını yapmam. Herhalde satıcısın çok zoruna gidiyor bu durum.

Üstte ki 3 tane boş konuşan adamı dinleme sen ALO 185 aradığında bile sana keyfi iade hakkın var diyorlar 2 3 tane adamın lafına bakarak haklarını ellerinden almalarına izin verme gerekirse thh git

kanun düzenlenmedi güzel kardeşim abdullah abi bir video çekti yasal düzenleme yapılacaktı ama kanunlarda hiçbir değişiklik olmadı haberi verildi sadece yapılacak diye bak adı üstünde yapılacak, ama yapılmadı. O yüzden abdullah abinin çektiği videonun şuan bir önemi yok

Sen üstte ki volkan kılıklıyı ne takıyorsun hocam? satıcıdır işine gelmiyordur adamda yalan söyleme konusunda ben böyle bir çaba görmedim inat herif neymiş İADE HAKKI yokmuş g2tünden uydurduğu kanunları burda millete k2kalarım diye boş laf olsun diye yazıyor. Aklı sıra satıcı olarak bir kaç kişiyi bu konuyla iade hakkını gasp ederim düşünüyor @Volkan:/ memlekette bir akıllı sensin zaten güzel kardeşim
Cckdmfckfndndkckckngkccodmd
Aynen satıcıyım komikmiş İncehesap bile iade almıyor kutusunu açtığın zaman haklı olarak sen bu sistemi savunuyorsun ya var diyorsun iade ürün sana geldiğinde ağlamayacaksın dostum benim tamam mı üründe kusur yok bir şey yok neye göre iade komiksiziniz bir akıllı da sizsiniz insan onu boş verir abisini babasını kendisini o satıcı yerine koyar öyle yorum yapar üsluba bak yazık çok yazık bu ülkeye ahlak sıfır

hawzer

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Ömer
Beyler mobil uygulamafan PS5 slim aldım iade ettim fakat teknolojik ürün olduğu için iade olmuyormuş sitenin müşteri hizmetlerini aradım ürünü tekrar yollayacağız garanti belgesinin arkasında teknik ekibi arayın ürün iade onayı alın diyor? Nasıl bir yol izlemeliyim
Beyler iade reddedilme sebebi olarak ; Satışa uygun değil denilmiş.
İçinde 1 adet çift girişli TPS kablo koymayı unuttum koyup tekrar yollasam olurmu yads garanti belgesi arkasındaki numarayı mı arıyayım?

Zexius

80+ Bronze
Uygunsuz davranış
Cckdmfckfndndkckckngkccodmd
Aynen satıcıyım komikmiş İncehesap bile iade almıyor kutusunu açtığın zaman haklı olarak sen bu sistemi savunuyorsun ya var diyorsun iade ürün sana geldiğinde ağlamayacaksın dostum benim tamam mı üründe kusur yok bir şey yok neye göre iade komiksiziniz bir akıllı da sizsiniz insan onu boş verir abisini babasını kendisini o satıcı yerine koyar öyle yorum yapar üsluba bak yazık çok yazık bu ülkeye ahlak sıfır
Birincisi incehesapa 2 tane ürün iade ettim onlarcada ürün aldım senin gibi haklarını bilmeyen afedersin beyin yoksunu insanların iadelerini reddediyorlar senin iadeni reddedilerse o senin hıyarlığındır bu arada üslubumu yargılıayıp ahlak bekçisi kesilen bir adamın olan bir hakkı bin bir türlü yalan söyleyerek olmamış gibi söyleyen bir insanın bana ahlaksız demesi gerçekten çok ironik. :D

Beyler iade reddedilme sebebi olarak ; Satışa uygun değil denilmiş.
İçinde 1 adet çift girişli TPS kablo koymayı unuttum koyup tekrar yollasam olurmu yads garanti belgesi arkasındaki numarayı mı arıyayım?
satıcıyı ara. Bilgi ver eksik ürün olduğu için reddedebilir bu normal buna bir şey diyemem. Ama kutusu açılmış diye red etme hakkına sahip değil.

Top Bottom