Neler Yeni

RTX 5090 Sistem Öneri

DirtyBlue

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
55
İsim
DirtyBlue
Ya acelem yok parcalari toplayip 5090 cikana kadar idare edicek bir sey almama gerek yok elimde orta seviye bir sistem var şuan zaten onu kullanıyoeum
Mesaj otomatik birleştirildi:

önerilere açığım
O zaman mecburen malzemelerin bir kısmı 2025 e kalacak.

asko56

80+ Silver
Ya acelem yok parcalari toplayip 5090 cikana kadar idare edicek bir sey almama gerek yok elimde orta seviye bir sistem var şuan zaten onu kullanıyoeum
Mesaj otomatik birleştirildi:

önerilere açığım

Son düzenleme:

KYTECHNGAMING

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
269
İsim
Kemal Yerebakan
İlgilendiği Kategoriler
Modem-Router
tamamda dostum ama adam diyor ocak ayında a-z ye her şeye zam gelicek şimdiden ekran kartı hariç sistemi toplayayımmı zor birikti bu para zamdan etkilenmek istemiyorum diyor kısaca.
9950x gelmiş bile. daha gelmemiş işlemci ile kuruyor olarak algıladım. Neyseki herşeye zam gelir algısı ülkemizin değişmeyen gerçeği oldu. Koyun paranızı dövize, alacağınız zaman tam alın. bence bu daha doğru. 1-3 ay ile bekletilerek sistem toplarken ya daha düşük fiyat görebiliyorsun ya da dah yüksek ya da daha yeni bişiler çıkyıor.

DirtyBlue

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
55
İsim
DirtyBlue
Sıvı soğutma düşünüyorsanız
Bu kasalara veya benzeri 420mm destekli kasa alıp artic freezer 420mm almak en mantıklısı soğutucu 360mm den ucuz.

Dahası  
Reaksiyon skoru
31
İsim
tarık tanta
Hem oyun hem yayın hem de oyun geliştirmek üzerine olucak sistem. Yanlış bilmiyorsam piyasada rog strixten daha iyi performans veren ürün yok. Asus sırf bu yüzden ekstra fiyst koyuyormuş gibi geliyor ama bir yandan da ağır iş yapacak bir cihaz toplayacaksam strix zorunlu gibi. Bu arada 250000 civarı bir bütçem var monitörlerle beraber. (Samsungun g serisinden 1 adet 4k 32 inch g8 bir adet de 2k 27 inch g6 beyaz monitör alıcam monitörlerin ikisi de oled)
hocam oyun üzerinden konusuyorum story oyunlar ve iş icin 4k monitörü fps oyunları için yana 2k yerine 1080p daha yüksek hertzli monitör daha uygun olacaktır( fps oyunları 1080de oynandığı için)

L4ck3y

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Oğulcan Onur AKPINAR
hocam oyun üzerinden konusuyorum story oyunlar ve iş icin 4k monitörü fps oyunları için yana 2k yerine 1080p daha yüksek hertzli monitör daha uygun olacaktır( fps oyunları 1080de oynandığı için)
Fps oynamıyorum

L4ck3y

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Oğulcan Onur AKPINAR
Rog ryou ile ryujin arasında performans farkı var mı biliyor musunuz ? Bu arada psu olarak rog loki SFX bir psu. Kasa çok büyük olacağı için kablolar yetişmeyebilir
Farklarını bilmiyorum ama ilk baş ryujin istiyordum fakat beyazını bulamadım mecbur ryuo tercih ettim

KYTECHNGAMING

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
269
İsim
Kemal Yerebakan
İlgilendiği Kategoriler
Modem-Router
dostum ılk cıktıgında pahalı olur pıyasaya oturdugunda ılk cıktıgından daha ucuz olur
İyi ki 4090 diye örnek verdim yahu. Vermez olsaydım.... :)

Piyasayı da gayet iyi biliyorum bu işlerin içinde olduğumdan ötürü merak etmeyin.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
991,519
Üyeler
156,797
Son üye
ArdaY
Top Bottom