Neler Yeni

Öneri Monitörlerde alınmaması gereken marka ve modelleri

Ruffian

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
774
İsim
Ahmet
İlgilendiği Kategoriler
Laptop, PC, Limitler
Merhabalar ben ruffian bugün sizlere alınmaması gereken monitörleri sıralayacağım alınmaması gereken laptoplara mutlaka bakın derim
ilk sırada bu forumda fazlaca önerildiğini gördüğüm
-LG Ultragear var sorunları say say bitmeyecek bir modeldir
il sorunu Screen Burn (Pixel Frozen - Ghost image diyede geçer)
görüldüğü üzere baya kötü bir panele sahip diğer sorununa geçelim
-AŞIRI DERECEDE GHOSTING bu monitorde aşırı derecede ghosting problemi var

Casper Excalibur Monitörler
-excalibur zaten alınmayacak bir laptop iken birde yandaşları çıkıyor ghosting problemleri panel dandikliği LG ile kardeş gibiler ama excalibur da ekstradan ölü piksel garantili geldiğinde çıkmasa bile o sene içerisinde ölü piksel çıkabilir

Monster Aryond
-Monsterin kötü şöhreti abra ile biliniyor birde monitörleri var Ghosting problemleri ölü pikseller daha kendi laptopunda ölü piksel sorunun çözememişken ayrıyeten monitör çıkartmak ne kadar kansızca milletin cebi ile oynuyorlar garibim halkda ghosting problemini çözmeye çalışıyor

Acer Nitro monitörler
-Aslında çokta kötü değil aralarından seçmek lazım alırken forumda sormanızı tavsiye ederim örneğin Acer Nitro VG240y olması gerek o modelde ghosting var ölü piksel çıkabilir
acer nitro monitörlerde genellikle ölü piksel çıkabilir dikkat etmemiz gerek fazla üstünde durmayacağım ama uyarayim genellikle acer nitro monitörler VA panel olur ve kalitesiz giriş seviyesi va paneller aşırı sorun yaratırlar

Samsung Odyssey
-aşırı problemli bir model G9 G7 77 dışında asla ama asla yanaşılmaması gereken bir modeldir
-ölü pikseller ghosting ler screen burn giriş yerlerinin kalitesizliği Hareket Bulanıklığı ekranın lekelenmesi vs.
-istisna G4 modelini birkaç kişiden test videosunu istedim genel olarak youtubeye attıklarını gördüm ufak bir bulanıklık var sadece 6 bin liraya 240 hz G4 vardı ve alınabilir o hafif bulanıklığıda görmeyi verin
ViewSonic Omni
-ViewSonic aslında güzel bir markadır fakat ucuz ürünün oyunu güzel olmaz ekran parlaklığı 1ms e alırsanız çok düşüyor paneli kalitesiz benim incelediğim modelde açıkcası beğenmedim beklemezdim bu markadan

Rampage (TAMAMEN NE VAR NE YOK)
-Hayatımda bu kadar dandik gaming ayağına ofis sensörleriyle panelleriyle ışıklarıyla ne varsa ofis parçasıyla donatıp bu kadar ünlü olan bir marka görmedim gaming adında satılıp içinde ofis parçaları olan bir markadır rampage asla almayın bu markayı

Gamebooster monitörler eşyalar ne varsa
-rampage in yan sanayisi diyebilirim çinden dandik eşyalara basıyolar damgayı gönderiyolar buraya yanaşmayın

Benim rehberim buraya kadardı umarım size yardımcı olur.

Son düzenleme:

dreamuiz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
296
İsim
Anıl Aykın
Merhabalar ben ruffian bugün sizlere alınmaması gereken monitörleri sıralayacağım alınmaması gereken laptoplara mutlaka bakın derim

-excalibur zaten alınmayacak bir laptop iken birde yandaşları çıkıyor ghosting problemleri panel dandikliği LG ile kardeş gibiler ama excalibur da ekstradan ölü piksel garantili geldiğinde çıkmasa bile o sene içerisinde ölü piksel çıkabilir

Monster Aryond
-Monsterin kötü şöhreti abra ile biliniyor birde monitörleri var Ghosting problemleri ölü pikseller daha kendi laptopunda ölü piksel sorunun çözememişken ayrıyeten monitör çıkartmak ne kadar kansızca milletin cebi ile oynuyorlar garibim halkda ghosting problemini çözmeye çalışıyor

Acer Nitro monitörler
-Aslında çokta kötü değil aralarından seçmek lazım alırken forumda sormanızı tavsiye ederim örneğin Acer Nitro VG240y olması gerek o modelde ghosting var ölü piksel çıkabilir
acer nitro monitörlerde genellikle ölü piksel çıkabilir dikkat etmemiz gerek fazla üstünde durmayacağım ama uyarayim genellikle acer nitro monitörler VA panel olur ve kalitesiz giriş seviyesi va paneller aşırı sorun yaratırlar

Samsung Odyssey
-aşırı problemli bir model G9 G7 77 dışında asla ama asla yanaşılmaması gereken bir modeldir
-ölü pikseller ghosting ler screen burn giriş yerlerinin kalitesizliği vs.

ViewSonic Omni
-ViewSonic aslında güzel bir markadır fakat ucuz ürünün oyunu güzel olmaz ekran parlaklığı 1ms e alırsanız çok düşüyor paneli kalitesiz benim incelediğim modelde açıkcası beğenmedim beklemezdim bu markadan

-Hayatımda bu kadar dandik gaming ayağına ofis sensörleriyle panelleriyle ışıklarıyla ne varsa ofis parçasıyla donatıp bu kadar ünlü olan bir marka görmedim gaming adında satılıp içinde ofis parçaları olan bir markadır rampage asla almayın bu markayı

-rampage in yan sanayisi diyebilirim çinden dandik eşyalara basıyolar damgayı gönderiyolar buraya yanaşmayın

Gİgabyte monitörler genel olarak nasıldır hocam.
mesela bu.

Ruffian

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
774
İsim
Ahmet
İlgilendiği Kategoriler
Laptop, PC, Limitler
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

dreamuiz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
296
İsim
Anıl Aykın
Monitör genel anlamda güzel ama ışık sızması yapabilir genelde oluyor gigabyte monitörlerde
Bir arkadaşa önerdim de, 165hz olmasını istiyor. Bunu da önerdiklerini görmüştüm. Bunun yerine önerebileceğin var mı? 5-6 arası.

kırmızışarapp

80+ Silver

Monster Aryond

Acer Nitro monitörler

Samsung Odyssey
-ölü pikseller ghosting ler screen burn giriş yerlerinin kalitesizliği vs.

ViewSonic Omni

Hangi lg monitör?

lyutnık

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
173
İsim
Eren
Gİgabyte monitörler genel olarak nasıldır hocam.
mesela bu.
ben kullanıyorum baya iyi ışık sızması biraz var. bi aralar hp omen 25i çok öneriliyordu onu aldım 2 ölü piksel + ışık sızması baya fazlaydı iade ettim gigabyte aldım şuan memnunum

kırmızışarapp

80+ Silver
LG Ultragear dan ne varsa ofis olarak alın LG monitörü öyle söyleyebilirim
Tasarım aynı ama model aynı mı bilmiyorum. Ben bunu kullandım. Hiçbir sıkıntısı yoktu. LG monitörler güzeldir. Genelleme yapmak pek iyi değil.

BabaVoss7

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,231
İsim
Ali yılmaz
E marka model kalmamış ne alacaz twisted mı

Ruffian

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
774
İsim
Ahmet
İlgilendiği Kategoriler
Laptop, PC, Limitler
Tasarım aynı ama model aynı mı bilmiyorum. Ben bunu kullandım. Hiçbir sıkıntısı yoktu. LG monitörler güzeldir. Genelleme yapmak pek iyi değil.
kullanan herkes ghosting problemleriyle dolu genelleme yapmak zorundayım kimse mağdur olmasın
Mesaj otomatik birleştirildi:

E marka model kalmamış ne alacaz twisted mı
Asus MSI tabi bunlarında çöp modelleri var HP Omen da güzel ama ölü piksel çıkabilir ghosting olacağını pek sanmam
Mesaj otomatik birleştirildi:

Konu dışı yakında HP Victus 16 lar ile ilgili rehber gelecektir

dreamuiz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
296
İsim
Anıl Aykın
ben kullanıyorum baya iyi ışık sızması biraz var. bi aralar hp omen 25i çok öneriliyordu onu aldım 2 ölü piksel + ışık sızması baya fazlaydı iade ettim gigabyte aldım şuan memnunum
alınır mı hocam

Top Bottom