Neler Yeni

Öneri Monitörlerde alınmaması gereken marka ve modelleri

Palo DAYI

80+ Silver

wrist

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
furkan
Merhabalar ben ruffian bugün sizlere alınmaması gereken monitörleri sıralayacağım alınmaması gereken laptoplara mutlaka bakın derim
ilk sırada bu forumda fazlaca önerildiğini gördüğüm
-LG Ultragear var sorunları say say bitmeyecek bir modeldir
il sorunu Screen Burn (Pixel Frozen - Ghost image diyede geçer)
görüldüğü üzere baya kötü bir panele sahip diğer sorununa geçelim
-AŞIRI DERECEDE GHOSTING bu monitorde aşırı derecede ghosting problemi var

Casper Excalibur Monitörler
-excalibur zaten alınmayacak bir laptop iken birde yandaşları çıkıyor ghosting problemleri panel dandikliği LG ile kardeş gibiler ama excalibur da ekstradan ölü piksel garantili geldiğinde çıkmasa bile o sene içerisinde ölü piksel çıkabilir

Monster Aryond
-Monsterin kötü şöhreti abra ile biliniyor birde monitörleri var Ghosting problemleri ölü pikseller daha kendi laptopunda ölü piksel sorunun çözememişken ayrıyeten monitör çıkartmak ne kadar kansızca milletin cebi ile oynuyorlar garibim halkda ghosting problemini çözmeye çalışıyor

Acer Nitro monitörler
-Aslında çokta kötü değil aralarından seçmek lazım alırken forumda sormanızı tavsiye ederim örneğin Acer Nitro VG240y olması gerek o modelde ghosting var ölü piksel çıkabilir
acer nitro monitörlerde genellikle ölü piksel çıkabilir dikkat etmemiz gerek fazla üstünde durmayacağım ama uyarayim genellikle acer nitro monitörler VA panel olur ve kalitesiz giriş seviyesi va paneller aşırı sorun yaratırlar

Samsung Odyssey
-aşırı problemli bir model G9 G7 77 dışında asla ama asla yanaşılmaması gereken bir modeldir
-ölü pikseller ghosting ler screen burn giriş yerlerinin kalitesizliği vs.

ViewSonic Omni
-ViewSonic aslında güzel bir markadır fakat ucuz ürünün oyunu güzel olmaz ekran parlaklığı 1ms e alırsanız çok düşüyor paneli kalitesiz benim incelediğim modelde açıkcası beğenmedim beklemezdim bu markadan

Rampage (TAMAMEN NE VAR NE YOK)
-Hayatımda bu kadar dandik gaming ayağına ofis sensörleriyle panelleriyle ışıklarıyla ne varsa ofis parçasıyla donatıp bu kadar ünlü olan bir marka görmedim gaming adında satılıp içinde ofis parçaları olan bir markadır rampage asla almayın bu markayı

Gamebooster monitörler eşyalar ne varsa
-rampage in yan sanayisi diyebilirim çinden dandik eşyalara basıyolar damgayı gönderiyolar buraya yanaşmayın

Benim rehberim buraya kadardı umarım size yardımcı olur.

hocam bu monitör nasıl, iyi değilse 27 inç, 144-180hz, ips panel, fullhd monitör öneriniz ne olur

Ruffian

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
773
İsim
Ahmet
İlgilendiği Kategoriler
Laptop, PC, Limitler
@Arsek burayı okumayı unutmayın
Mesaj otomatik birleştirildi:

hocam bu monitör nasıl, iyi değilse 27 inç, 144-180hz, ips panel, fullhd monitör öneriniz ne olur
Asusun çoğu modeli iyidir ama sanırsam 3D desteği yok

Uğur

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
704
İsim
Uğur Duran
Instagram
ugurdurann_
Steam
zehnX
Tasarım aynı ama model aynı mı bilmiyorum. Ben bunu kullandım. Hiçbir sıkıntısı yoktu. LG monitörler güzeldir. Genelleme yapmak pek iyi değil.
Aynısı var bende de sadece 1 tane siyah ekranda beliren piksel yeşil oluyor ama kafama takmıyorum onun harici miss gibi monitör. Konu sahibi ghostingden bahsetmiş bide alakası yok sadece ''response time'' ayarını fast den faster a alınca ghosting oluyor.

Ruffian

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
773
İsim
Ahmet
İlgilendiği Kategoriler
Laptop, PC, Limitler
Aynısı var bende de sadece 1 tane siyah ekranda beliren piksel yeşil oluyor ama kafama takmıyorum onun harici miss gibi monitör. Konu sahibi ghostingden bahsetmiş bide alakası yok sadece ''response time'' ayarını fast den faster a alınca ghosting oluyor.
2 fotoğrafın açıklamasını beklerim

Ekler

• Ekran görüntüsü 2023-04-21 112103.png
    Ekran görüntüsü 2023-04-21 112103.png
    3.2 MB · Hit: 20
  • Ekran görüntüsü 2023-04-21 111502.png
    Ekran görüntüsü 2023-04-21 111502.png
    197.3 KB · Hit: 22

Uğur

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
704
İsim
Uğur Duran
Instagram
ugurdurann_
Steam
zehnX

Ruffian

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
773
İsim
Ahmet
İlgilendiği Kategoriler
Laptop, PC, Limitler
Aynı model mi ? Response time ayarı faster da mı ? Detay vermiyorsun ki.
özellik var iken neden kullanmayalım ? bu marka hatası bu modeller göz göre göre alınmaz

• Beğen
Reaksiyonlar: NZXT

Tearz

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Bana göre alınacak yerin daha fazla önemi var. Memnun kalmazsan iade edersin. O yüzden monitör Amazondan alınmalı.

Uğur

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
704
İsim
Uğur Duran
Instagram
ugurdurann_
Steam
zehnX

Ruffian

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
773
İsim
Ahmet
İlgilendiği Kategoriler
Laptop, PC, Limitler
:D peki keyfin bilir faster kullanmaya devam et ne diyim.
bende yok ki tamir etmişliğim var saçmalık sırf ghosting oluyor diye o özellikten mahrum kalmak ? aklı olan almaz diyebilirim yada cebini düşünen

Babangida Babayaro

80+ Bronze
bu model için ne düşünüyorsunuz forumdaşlar . Ekran kartının tdpsi düşük , az ısınır diye düşünüyorum . 23750ye almıştım . Sizce iade mi edeyim yoksa kullanayım mı?
16 GB ram de aldım. Toplam 25 bine maloldu . 6 taksit sıfır faiz ile .

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
928,628
Üyeler
145,217
Son üye
NakoG
Top Bottom