Neler Yeni

2020 Yılının En Başarılı PC İŞLEMCİ Markası? - MARKA ÖDÜLLERİ

2020 Yılının En Başarılı PC İŞLEMCİ Markası?

• AMD

Oylar: 936 82.8%
  • INTEL

Oylar: 194 17.2%

• Oy kullanan toplam üye
    1,130
  • Anket kapatıldı .

Stwos

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
708
İsim
Mert Gülenay
AMD BU SENE GÜZEL İŞLER ÇIKARDI AMA ŞU RYZEN 3 3100 FİYATININ UCMASİNDAN DOLAYI İNTEL İ3 10100 F E MUHTAC KALDIK

Hikoreis

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,905
İsim
Onur Ğ
Kesinlikle 5000 serisi ile hem teklı çekirdekte hemde çoklu çekirdekte inteli geçti amd.
Zen 3 mimarisi ile kendilerini aştılar.

Oğuz Kağan Ayhan

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
240
İsim
Oğuz Kağan Ayhan
AMD net bir şekilde üstüne laf etmemize gerek dahi yok

Strewo

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
35
İsim
Arda Yıldız
Donanım Arşivi Forum, 2020 yılının EN BAŞARILI İŞLEMCİ markasını seçiyor! Sizce 2020 yılında en başarılı İŞLEMCİ markası kim oldu? Her markanın geniş bir ürün yelpazesi vardır lütfen tüm ürünleri göz önüne alarak değerlendirmenizi yapın tek bir ürün ile değerlendirmeyin!

Oylamanın sonucuna göre kazanan markaya DA Forum adına ödül verilecektir. Herkesi oylamaya bekliyoruz.

!YORUMLARDA ÜYELERİ MANİPÜLE EDECEK YORUM YAPILMASI KESİNLİKLE YASAKTIR!

NOT:
Marka sıralaması alfabetik sıraya göre yapılmıştır.
tabii ki amd ,amd bu sene çok başarılıydı

macOS

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
61
İsim
GÖRÜNMEZ OYUNCU
Amd intel gibi olmaya başladı Eskiden intel fanboyu olanlar şimdide amd fanboyu oldular bak 5600x e i7 ile kapıştırıyorlar azcıcık testlere bakın bide fiyatlara bakın abuk subuk cevap vermeyin .
Bu bir manupüle yorumu değildir!!
Mesaj otomatik birleştirildi:

Çok net AMD son çeyrekteki zamlara kadar Ryzen5 3600 öneriliyordu orta düzeydeki her sisteme ve sonra Ryzen 5600x 5800x 5900x 5950x serileri geldi, İntelin 10. Nesiline rakip olarak geldiler ve üst segmentte çok daha başarılı işler sundular
kanka amd fiyatları arttırdı 5600x e bak i7 10700 den pahalı ama 10700 daha iyi 5000 serisinde bence amd hata yaptı daha erken 11. nesilde intelin çook büyük bir hamlesi olacak kesin oyum kesinlikle intel.
bu bir malipüle yorumu değildir !!

Mojo jojo

80+ Silver
Amd intel gibi olmaya başladı Eskiden intel fanboyu olanlar şimdide amd fanboyu oldular bak 5600x e i7 ile kapıştırıyorlar azcıcık testlere bakın bide fiyatlara bakın abuk subuk cevap vermeyin .

kanka amd fiyatları arttırdı 5600x e bak i7 10700 den pahalı ama 10700 daha iyi 5000 serisinde bence amd hata yaptı daha erken 11. nesilde intelin çook büyük bir hamlesi olacak kesin oyum kesinlikle intel.
Ben fanboy falan değilim. Nasıl girebildin konuyu buraya kadar?

DrWaterbender

80+ Bronze

birisi 374 $ çıktı diğeri 299$ çıktı son zamanlardaki ülkemizde bulunan stok sorunlarından satıcıların fiyatlarını arttırmasından AMD yi nasıl sorunlu tutuyorsun :) senin gibi ''intelin çook büyük bir hamlesi olacak kesin oyum kesinlikle intelin'' diyen bir fanboyun yorumu beni manipule etmez zaten :)

Dahası  
Reaksiyon skoru
61
İsim
GÖRÜNMEZ OYUNCU
birisi 374 $ çıktı diğeri 299$ çıktı son zamanlardaki ülkemizde bulunan stok sorunlarından satıcıların fiyatlarını arttırmasından AMD yi nasıl sorunlu tutuyorsun :) senin gibi ''intelin çook büyük bir hamlesi olacak kesin oyum kesinlikle intelin'' diyen bir fanboyun yorumu beni manipule etmez zaten :)
kanka sizde amd fanboyusunuz i7 bi kere bi bak 1 ay önce daha ucuzdu ryzen 5 ten şimdi burada savunma yapma git bi bak fiyatlara sonra konuş bi bak makalelere 11. nesilde ne olacakmış önünüze gelene fanboy demeyin 3. nesil iyiydi ama 5. nesil iyi olsada fiyatları tuzlu bunları değerlendirerek yazdım fanboy demene gerek yoktu

Ben fanboy falan değilim. Nasıl girebildin konuyu buraya kadar?
knk sana fanboy demek istemedem özür.

DrWaterbender

80+ Bronze
kanka sizde amd fanboyusunuz i7 bi kere bi bak 1 ay önce daha ucuzdu ryzen 5 ten şimdi burada savunma yapma git bi bak fiyatlara sonra konuş bi bak makalelere 11. nesilde ne olacakmış önünüze gelene fanboy demeyin 3. nesil iyiydi ama 5. nesil iyi olsada fiyatları tuzlu bunları değerlendirerek yazdım fanboy demene gerek yoktu

knk sana fanboy demek istemedem özür.
takip ediyorum zaten çevremdekilerede pc topluyorum bol bol 3600 kulladıklarımızda oldu 10400F 10100F le pc topladıklarımızda 5600x kullandırdıklarımda fanboy değilim sadece gelcek intelin çoook büyük hamlesi olacak şeklide söylemleri gereksiz buluyorum kusura bakma kırmak gibi bir amacım yok çünkü insanlar o kadar tek pencereden bakıyorlar ki laf anlatamıyorsun 11. nesil daha güçlü gelecek sonra 6. nesin ryzenlar daha güçlü gelecek bu döngü hep böyle olacak zaten insanlar fanboyluklarını kenara bırakabilirlerse her iki şirkette kendini geliştirerek pazarda kullanıcıyı memnun edecektir. Amd ile intelin arasındaki farkın bu kadar kapanıp AMD nin öne geçme sebebi İntelin pazar payının %80 elinde tutmasındaki rahatlıktan kaynaklanıyor gelişim payını dar tutuyor, o yüzden önemsemediler ve şuan bu duruma düştüler sezarın hakkı sezaradır. (NVIDIA aynı hataya düşmedi her geçen seride daha çok geliştirdi kendini) umarım anlatabilmişimdir iyi forumlar.

Dahası  
Reaksiyon skoru
61
İsim
GÖRÜNMEZ OYUNCU

Everstal

80+
Fanboylar doluşmuş konuya.
Intel bu sene 10. nesillerde AMD'ye iyi fark attı. 10100F olsun, 10400F olsun. Hepsi iyi işlemcilerdi gayet.

Top Bottom