Neler Yeni

Yardım RTX 3050 aldım sinerji siparişimi iptal etmemi istedi

flare

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
40
İsim
ted
İlgilendiği Kategoriler
Araba
Ucuza aldıysan iade etme bence seni yiyorlar diye düşünüyorum çünkü çok ani arttı fiyatları zarardalar şuan

Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Sedat EĞİLMEZ
İlgilendiği Kategoriler
Bu Forumdaki Her Şey
Dün sinerji bilgisayardan kampanyalı fiyattan rtx 3050 satın aldım. Bu sabah beni arayıp ürünün stokta olmadığını siparişimi iptal etmemi söylediler. Uygun fiyattan aldığım için siparişi iptal etmek istemiyorum. Hukuki olarak herhangi bir hakkım var mı ? Bu durumda yapılabilecek bir şey var mı ?
E devletten Tüketici Hake heyetine başvur olanları anlat sipraşi sonuna kadar iptal etme onlar iptal etsin tüm ekran görüntülerini oraya yükle derdini güzelce anlat sonra onlar uğraşsın. Kartı o fiyata sana vermek zorundalar. Tüketici Mahkemesine gitme ihtimalin için Siparişi senin iptal etmeni istiyorlar Sen iptal edersen Hakem heyeti sonucu kaybedersin.

Perfectshot06

Moderatör
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,105
İsim
Oğuz Oğuz
Dün sinerji bilgisayardan kampanyalı fiyattan rtx 3050 satın aldım. Bu sabah beni arayıp ürünün stokta olmadığını siparişimi iptal etmemi söylediler. Uygun fiyattan aldığım için siparişi iptal etmek istemiyorum. Hukuki olarak herhangi bir hakkım var mı ? Bu durumda yapılabilecek bir şey var mı ?
İptal etme THH’ye başvur.

Dahası  
Reaksiyon skoru
16
İsim
Emin Gncm
Eğer bir daha ararlar siparişi iptal etmeyeceğimi görüşmeleri de kayıt altına alacağımı ve thh başvuracağımı söyleyeceğim.

mertbsr

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
70
İsim
mertcan başar
2 defadır aradılar özellikle siparişi benim iptal etmemi istediler
Dostum kazanılmış haktan vazgeçmeni istiyorlar hakkını ara sen kampanya süre zarfinda stok gözükürken satin almişsin o ürünü göndermek zorundalar eger fazla sattılarsa kendi hatalari kendileri zarari karşilamak zorundalar.

cem001

80+
Ekran görüntüsü al bolca, bilgisayarında bulunsun siparişi iptal edip silmeleri ihtimaline karşı. Yüksek fiyattan stokta olduğunu görürsen onun da kaydını al, hatta tarih-saat gösterecek şekilde video çek. Ararlarsa görüşmemizi kaydediyorum diye baştan söyleyip öyle konuşmaya başla ve kaydet.

Ve arkadaşların dediği gibi gereken yerlere şikayet et, onlara da siparişimi kesinlikle iptal etmiyorum, sizin yüzünüzden dün başka sitelerden alma fırsatını kaçırdım diye yaz.

Bazen fiyat hatası vs. oluyor, ben o zamanlar bu kadar abartmak gerekmediğini düşünüyorum, insanlık hali, iptal derlerse iptal edin. Ama böyle çakallık peşinde koşan firmalara aynı şekilde sert tepki vermek gerekir. Kafana göre iptal et diyemezsin. Sen iptal edersin, 1 hafta sonra 2 bin lira fazlaya satışa çıkarırlar.

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Muhammed
Ekran görüntüsü al bolca, bilgisayarında bulunsun siparişi iptal edip silmeleri ihtimaline karşı. Yüksek fiyattan stokta olduğunu görürsen onun da kaydını al, hatta tarih-saat gösterecek şekilde video çek. Ararlarsa görüşmemizi kaydediyorum diye baştan söyleyip öyle konuşmaya başla ve kaydet.

Ve arkadaşların dediği gibi gereken yerlere şikayet et, onlara da siparişimi kesinlikle iptal etmiyorum, sizin yüzünüzden dün başka sitelerden alma fırsatını kaçırdım diye yaz.

Bazen fiyat hatası vs. oluyor, ben o zamanlar bu kadar abartmak gerekmediğini düşünüyorum, insanlık hali, iptal derlerse iptal edin. Ama böyle çakallık peşinde koşan firmalara aynı şekilde sert tepki vermek gerekir. Kafana göre iptal et diyemezsin. Sen iptal edersin, 1 hafta sonra 2 bin lira fazlaya satışa çıkarırlar.
aynen öyle katılıyorum. iptal edilmesi gerekiyorsa kendileri iptal etsin.

Dahası  
Reaksiyon skoru
16
İsim
Emin Gncm
Sinerji bu sabah siparişi kendisi iptal etmiş. Bu durumda thh ye mi başvurayım ? Eğer başvurursam ürünü gönderirler mi ? Göndermezlerse boşuna uğraşmak istemiyorum.

Ekler

• sinerji sipariş .png
    sinerji sipariş .png
    101.5 KB · Hit: 51

bozkan

80+ Bronze
Iptal etmeyin. Urunu satin almissiniz, o tarih o saatte o urun o sitede satista olmasaydi, paranizi ve zamaninizi ayirip buradan satin alim yapmayacaktiniz ve o parayla belki de baska bir kart alacaktiniz. Urun satisi acikken satin alim yapmissiniz, bence geri adim atmayin. Urunu 4500tl yerine yanlislikla 450tl'ye koyup almis olsaydiniz ahlaki olarak iptal edin derdim fakat fiyatta da bir sorun yok. Stok gelince kartinizi yollasinlar. Olmadi mahkemeye basvurun
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sinerji bu sabah siparişi kendisi iptal etmiş. Bu durumda thh ye mi başvurayım ? Eğer başvurursam ürünü gönderirler mi ? Göndermezlerse boşuna uğraşmak istemiyorum.
Bence basvurun en azindan biraz baslari agrisin karti alamasaniz bile. Kanuni bilgim bulunmuyor ama bana suan resmen suc isliyorlar gibi geldi. Urun satip iptal ediyorlar. Belki run 4500tl ile kampanyali baska bir urun alacaktiniz ve suan bu hakkinizdan oldunuz?

Oguzhansah

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,580
İsim
Oğuzhan Şahin
Bu kadar zaman sonra iptal edemezler yollamak zorundalar. Muadil ürün ya da mislini yollayacaklar hakkınızı arayın. Parayı alıp işin içinden çıkmayın hakkınızı yiyorlar

ddy34

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
486
İsim
Mert
Şu THH ye başvur diyen adamlar kaç kere başvurdu da ne biliyorda başvur diyip duruyor?
Thh alıcıyı haklı dahi bulsa karar dahi verse satıcı firma karara itiraz davası açabiliyor.
Çoğu durumda da kötü niyet bulunmadığı için satıcı firma haklı bulunuyor ve alıcı uğraştığı ile kalıyor. Stoklarımızda yoktu fazla girilmiş demesi dahi yeterli bir durum. Alıcıyı bilgilendirdik stokta olmadığını belirttik ancak kendisi bildiği halde iptal etmedi gönderim sağlayamıyoruz demesi fazlasıyla yeterlidir. Tutturmuşlar bi thh de thh. Aynen kardeşim thh

Oguzhansah

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,580
İsim
Oğuzhan Şahin
Şu THH ye başvur diyen adamlar kaç kere başvurdu da ne biliyorda başvur diyip duruyor?
Thh alıcıyı haklı dahi bulsa karar dahi verse satıcı firma karara itiraz davası açabiliyor.
Çoğu durumda da kötü niyet bulunmadığı için satıcı firma haklı bulunuyor ve alıcı uğraştığı ile kalıyor. Stoklarımızda yoktu fazla girilmiş demesi dahi yeterli bir durum. Alıcıyı bilgilendirdik stokta olmadığını belirttik ancak kendisi bildiği halde iptal etmedi gönderim sağlayamıyoruz demesi fazlasıyla yeterlidir. Tutturmuşlar bi thh de thh. Aynen kardeşim thh
Her şeye muhalafetsin. Ters çıkmadığın bi konu yok ben başvurdum daha önce merak etme öylesine söylemiyorum. Thh çoğunlukla tüketici lehine veriyor. Örnekleri var ama sen öyle diyorsan başvurmasın

Dahası  
Reaksiyon skoru
16
İsim
Emin Gncm
Her şeye muhalafetsin. Ters çıkmadığın bi konu yok ben başvurdum daha önce merak etme öylesine söylemiyorum. Thh çoğunlukla tüketici lehine veriyor. Örnekleri var ama sen öyle diyorsan başvurmasın
Hocam şansımı deneyip başvuracağım bakalım ne sonuç çıkacak

Top Bottom