Neler Yeni

İntel İ5 11400F Sıcaklık Değeri

ArdaAK0

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
29
İsim
Arda
Arkadaşlar ben yaklaşık 2 hafta önce RX 6600,İ5 11400f li bir sistem topladım ilk defa bugün yüksek grafikli oyun olan RDR2 oynadım 1 saat oynadım sıcaklık değerine baktığımda işlemci sıcaklığı 88 dereceydi.Sanırım bu sıcaklık değeri biraz yüksek.Düşürmem için ne yapmam gerekiyor?

Farukteke55

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
316
İsim
Faruk
stok fanla 11400f fazla ısınıyor bendekide oyleydi. Sıvı soğutma alabilirsin bütçen var ise

Amanita

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,919
İsim
Hasan
En iyi çözüm kaliteli bir işlemci soğutucu almak 600 TL civarına. Eğer anlıyorsan Undervolt işlemi uygulayabilirsin. İnternetten 11400F undervol yazarak araştırabilirsin videolar izleyebilirsin. Kasanda fan eksikse fan alabilirsin.

Etobaba

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
748
İsim
Ertuğrul
Kule tipi al geç sivi sogutma gereksiz buna

ArdaAK0

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
29
İsim
Arda
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bu aralar masraf çok arttığı için alabilirsem en iyi ihtimalle Ağustos gibi alabilirim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

stok fanla 11400f fazla ısınıyor bendekide oyleydi. Sıvı soğutma alabilirsin bütçen var ise
Ağustos gibi anca

En iyi çözüm kaliteli bir işlemci soğutucu almak 600 TL civarına. Eğer anlıyorsan Undervolt işlemi uygulayabilirsin. İnternetten 11400F undervol yazarak araştırabilirsin videolar izleyebilirsin. Kasanda fan eksikse fan alabilirsin.
Çok zarar verir mi peki işlemciye? Bu sıcaklıklar

Opehlia

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
228
İsim
deniz asik
Arkadaşlar ben yaklaşık 2 hafta önce RX 6600,İ5 11400f li bir sistem topladım ilk defa bugün yüksek grafikli oyun olan RDR2 oynadım 1 saat oynadım sıcaklık değerine baktığımda işlemci sıcaklığı 88 dereceydi.Sanırım bu sıcaklık değeri biraz yüksek.Düşürmem için ne yapmam gerekiyor?
Montajı kendiniz mi yaptınız? Ve diğer oyunlarda değerleriniz nasıl? Örneğin LoL veya Valorant gibi.

Godric1461

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
614
İsim
Godric
Stok fanla soğuk çalışan işlemci yok zaten neredeyse.O yüzden değerler normal bu yaz aylarında.Herhangi bir kule tipi soğutucu ve arctic macun ile çözersin durumu kökten.Bütçen yoksa 200₺'ye snowman x6 ve ya teknobiyotik karne kampanyasından dahada ucuza soğutuculardan birini alabilirsin.Biraz sesli çalışırlar sadece.

ArdaAK0

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
29
İsim
Arda
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Montajı kendiniz mi yaptınız? Ve diğer oyunlarda değerleriniz nasıl? Örneğin LoL veya Valorant gibi.
Hayır sistemi itopya üzerinden aldım montajını onlar yapıtlar diğer oyunlarda sıcaklığım daha düşük

Stok fanla soğuk çalışan işlemci yok zaten neredeyse.O yüzden değerler normal bu yaz aylarında.Herhangi bir kule tipi soğutucu ve arctic macun ile çözersin durumu kökten.Bütçen yoksa 200₺'ye snowman x6 ve ya teknobiyotik karne kampanyasından dahada ucuza soğutuculardan birini alabilirsin.Biraz sesli çalışırlar sadece.
Sisteme zarar verir mi o değerler

Godric1461

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
614
İsim
Godric
Hayır sistemi itopya üzerinden aldım montajını onlar yapıtlar diğer oyunlarda sıcaklığım daha düşük

80'i geçmezse iyi olur aslında.Kasanın kapağı açık kullan soğutucu alana kadar.

Opehlia

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
228
İsim
deniz asik

Sisteme zararı olmaz da uzun süreli yüksek sıcaklıkta kullanım işlemci ömrünü kısaltabilir biraz. Yoksa işlemci en zor bozulan parçalardan biridir rahat olun.

Farukteke55

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
316
İsim
Faruk
Bu aralar masraf çok arttığı için alabilirsem en iyi ihtimalle Ağustos gibi alabilirim.

Ağustos gibi anca

Çok zarar verir mi peki işlemciye? Bu sıcaklıklar
dostum günde 2-3 saat oynuyosan çokta bi sorun olmaz.Ama diyosanki 5 - 6 saat oynuyorum o sıcaklıkla o zaman sıkıntı evet.

DeveloperRedneck

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,069
İsim
Kürşat
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
910,586