Neler Yeni

Android Yeni oyunumu Play Store'da yayınladım. 1.0.5 Güncellemesi

MsGrkm06

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Bu FPS konusuna gelicek olursak acaba ayarlardan "lower framerate/düşük akıcılık" ayarını aktif hale getirmiş olabilir misiniz? Ekstra olarak oyun açıldığında da ekran yenileme hızının 120 olduğundan eminsiniz değil mi?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Herhangi bir hata kodu veya çöktüğü anın video kaydı çok işime yarar aksi halde neden çöktüğünü bulamam, ekstra olarak telefon modeliniz nedir?
Oppo A16 direk kapandı

Sagittarius

80+ Silver
Bu FPS konusuna gelicek olursak acaba ayarlardan "lower framerate/düşük akıcılık" ayarını aktif hale getirmiş olabilir misiniz? Ekstra olarak oyun açıldığında da ekran yenileme hızının 120 olduğundan eminsiniz değil mi?

Herhangi bir hata kodu veya çöktüğü anın video kaydı çok işime yarar aksi halde neden çöktüğünü bulamam, ekstra olarak telefon modeliniz nedir?
Evet 120hz e ayarlı

Zechion

80+ Silver
Daha önceden yayınladığım At The Downstairs'in ardından (Donanım Arşivi Konusu) geçen aylarda ise Play Store'da deneme amaçlı, portfolyomdaki eksik son taşı doldurmak adına CyberBarrier'i yayınladım. Ardından gelen süreçte bazı sıkıntılardan dolayı oyunla pek ilgilenemedim.

Sizden ricam oyun hakkında en ufak ama en ufak bir görüşünüz varsa benle paylaşmanız, teknik sıkıntıları da detaylı ya da SS'li bi şekilde paylaşırsanız çok müteşekkir olurum. Tabi sizden gelicek olan her türlü soruya da açığım.

Düzenleme: 1.0.2 güncellemesi
En çok şikayet gelen performans konusunda iyileştirmeler yaptım her ne kadar beklediğim kadar olmasa bile yine de iyiydi.
Cihazlar: A52s & S20 PlusEski Sürüm (1.0.1)Yeni Sürüm (1.0.2)
FPS:%100%120
GPU Kullanımı:%100%90-85
CPU Kullanımı:%100%100-90
Oyunun kapladığı yer:%100%95
Ekstra olarak oyunun başında direkt çökmesine/donmasına neden olan sorunu da çözmüş olmam lazım.

Tablodan da anlaşılabileceği üzere daha az pil tüketip daha az ısınan ama aynı zamanda kaliteden ödün vermeden %20 performans artışının olduğu bir güncelleme oldu. Yaklaşık 5 gün optimizasyon vs. uğraştım, 2 gün boyunca ise Play Store'un güncellemeyi kabul etmesini bekledim. Güncellemede tek fark optimizasyon değildi ve bir sonraki güncellemede UI'a odaklanacağım.
Hocam konuyla biraz alakasız olacak fakat hep cevabını merak ettiğim bir soru vardı. İlk oyununuz steam üzerinden yayınlanmış ve indirime girmiş. İndirimi siz mi ayarlıyorsunuz nasıl oluyor ?

Triple

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
343
İsim
Mahmut Kan
120 Hz ile 120 FPS sabit oynayabildim.( cihaz poco X3 pro )yeni güncellemeyi çok beğendim.(önceden tek renkti sıkıyordu)arkaya daha güzel müzikler gelebilir.
Bu oyun kesinlikle 120 FPS oynanması gereken oyunlardan 60 la eğlence açısından ve daha iyi oynama açısından çok fark ediyor.

Ayrıca ateş ettiğimiz karelerin hitbox ımı artmış bana mı öyle geldi

GryAsl

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,420
İsim
Güray
Evet 120hz e ayarlı
İlk defa duydum bunu, eğer o anda da ekran 120hz'ise maks FPS 120 olmalı. telefon modeliniz neydi?
Hocam konuyla biraz alakasız olacak fakat hep cevabını merak ettiğim bir soru vardı. İlk oyununuz steam üzerinden yayınlanmış ve indirime girmiş. İndirimi siz mi ayarlıyorsunuz nasıl oluyor ?
Evet Steam'de sen belli aralıklarla (mesela her indirim arası en az 30 gün boşluk vb.) indirim ayarlayabiliyorsun, bir de Steam'in düzenlediği yaz indirimi, hafta ortası çılgınlığı vs. gibi indirimlere katılabiliyorsun. Onlarda ise genelde maks ve min indirim tutarları oluyor, mesela kafadan atıyorum halloween'de mask %75 iken, kış indirimlerin %90'a kadar oluyor vs vs.
120 Hz ile 120 FPS sabit oynayabildim.( cihaz poco X3 pro )yeni güncellemeyi çok beğendim.(önceden tek renkti sıkıyordu)arkaya daha güzel müzikler gelebilir.
Bu oyun kesinlikle 120 FPS oynanması gereken oyunlardan 60 la eğlence açısından ve daha iyi oynama açısından çok fark ediyor.

Ayrıca ateş ettiğimiz karelerin hitbox ımı artmış bana mı öyle geldi
hitbox'larda değişiklik yok hatta merminin hitbox'ı bi tık küçüldü ama hissedilebilir bir fark yok

Sagittarius

80+ Silver
İlk defa duydum bunu, eğer o anda da ekran 120hz'ise maks FPS 120 olmalı. telefon modeliniz neydi?

Evet Steam'de sen belli aralıklarla (mesela her indirim arası en az 30 gün boşluk vb.) indirim ayarlayabiliyorsun, bir de Steam'in düzenlediği yaz indirimi, hafta ortası çılgınlığı vs. gibi indirimlere katılabiliyorsun. Onlarda ise genelde maks ve min indirim tutarları oluyor, mesela kafadan atıyorum halloween'de mask %75 iken, kış indirimlerin %90'a kadar oluyor vs vs.

hitbox'larda değişiklik yok hatta merminin hitbox'ı bi tık küçüldü ama hissedilebilir bir fark yok
Xiaomia Redmi Note 10 Pro

alperennN

80+ Silver
Daha önceden yayınladığım At The Downstairs'in ardından (Donanım Arşivi Konusu) geçen aylarda ise Play Store'da deneme amaçlı, portfolyomdaki eksik son taşı doldurmak adına CyberBarrier'i yayınladım. Ardından gelen süreçte bazı sıkıntılardan dolayı oyunla pek ilgilenemedim.

Sizden ricam oyun hakkında en ufak ama en ufak bir görüşünüz varsa benle paylaşmanız, teknik sıkıntıları da detaylı ya da SS'li bi şekilde paylaşırsanız çok müteşekkir olurum. Tabi sizden gelicek olan her türlü soruya da açığım.

Düzenleme: 1.0.2 güncellemesi
En çok şikayet gelen performans konusunda iyileştirmeler yaptım her ne kadar beklediğim kadar olmasa bile yine de iyiydi.
Cihazlar: A52s & S20 PlusEski Sürüm (1.0.1)Yeni Sürüm (1.0.2)
FPS:%100%120
GPU Kullanımı:%100%90-85
CPU Kullanımı:%100%100-90
Oyunun kapladığı yer:%100%95
Ekstra olarak oyunun başında direkt çökmesine/donmasına neden olan sorunu da çözmüş olmam lazım.

Tablodan da anlaşılabileceği üzere daha az pil tüketip daha az ısınan ama aynı zamanda kaliteden ödün vermeden %20 performans artışının olduğu bir güncelleme oldu. Yaklaşık 5 gün optimizasyon vs. uğraştım, 2 gün boyunca ise Play Store'un güncellemeyi kabul etmesini bekledim. Güncellemede tek fark optimizasyon değildi ve bir sonraki güncellemede UI'a odaklanacağım.
Hocam bı 30 sn falan oynayabildim hem kor oldum hem de çok zor 🥲

GryAsl

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,420
İsim
Güray
@Musa Görkem Sakallı @Talha Celik @Hasan344 @mandog
Oyun hakkında "açılmıyor" vb. sorunlar Unity'den (veya ufak bi ihtimal Play Store'dan) kaynaklanıyormuş, hali hazırda bu Android'de APK'nın yerine alıcak olan AAB formatından dolayı bu sorun yaşanıyor. Bir tek ben değil benim gibi sorun yaşayan bir sürü geliştirici buldum internette bununla birlikte telefonun tamamen donan ve mavi ekran veren (Samsung S9)'a kendim USB'den APK atınca sorun olmuyor ancak dediğim gibi Play Store'dan AAB indirince hard reset atmak gerekiyor. Şaka gibi bir durum.

Xiaomia Redmi Note 10 Pro
Aslında daha önce belirtmişsin nedense görmemişim. Açıkçası oyunun FPS kilidi vb. bi şeye sahip olması için olabilecek her şeye baktım ama bi şey bulamadım.
Hocam bı 30 sn falan oynayabildim hem kor oldum hem de çok zor 🥲
Oyuna kolay mod da ekledim, artık isteyen çok daha rahat ve sakin bir şekilde oynayabilecek. Ekstra olarak düşmanların saldırı anı ve duvarlar da daha belirgin artık

ByArrow

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
33
İsim
Emirhan Durmuş
Samsung A20s Karakter Hareket ettirilemiyor

GryAsl

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,420
İsim
Güray
Samsung A20s Karakter Hareket ettirilemiyor
Sorunun kaynağını buldum, denemek için yüklediğim geliştirici sürümünü yayına vermişim farkında olmadan. Umarım kusura bakmazsınız.

Son düzenleme:
Dahası  
Reaksiyon skoru
84
İsim
Bahri Karakoç
Her yetenek seçme ekranı geldiğinde oyun duruyor ve seçim yapmamızı istiyor bu da sürükleyiciliği engelliyor. Bunun yerine yetenek secme ekrani geldiginde oyun slow motion a gecse cok daha guzel olur.

GryAsl

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,420
İsim
Güray
Her yetenek seçme ekranı geldiğinde oyun duruyor ve seçim yapmamızı istiyor bu da sürükleyiciliği engelliyor. Bunun yerine yetenek secme ekrani geldiginde oyun slow motion a gecse cok daha guzel olur.
bu durumdan ben de şikayetçiyim ama nasıl çözeceğimi tam olarak bulamadım. O yüzden fikrinizi biraz daha açık belirtebilir misiniz merak ettim açıkçası?

Top Bottom