Neler Yeni

Android Yeni oyunumu Play Store'da yayınladım. 1.0.5 Güncellemesi

GryAsl

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,420
İsim
Güray
Daha önceden yayınladığım At The Downstairs'in ardından (Donanım Arşivi Konusu) geçen aylarda ise Play Store'da deneme amaçlı, portfolyomdaki eksik son taşı doldurmak adına CyberBarrier'i yayınladım. Ardından gelen süreçte bazı sıkıntılardan dolayı oyunla pek ilgilenemedim.

Sizden ricam oyun hakkında en ufak ama en ufak bir görüşünüz varsa benle paylaşmanız, teknik sıkıntıları da detaylı ya da SS'li bi şekilde paylaşırsanız çok müteşekkir olurum. Tabi sizden gelicek olan her türlü soruya da açığım.

Düzenleme: 1.0.2 güncellemesi
En çok şikayet gelen performans konusunda iyileştirmeler yaptım her ne kadar beklediğim kadar olmasa bile yine de iyiydi.
Cihazlar: A52s & S20 PlusEski Sürüm (1.0.1)Yeni Sürüm (1.0.2)
FPS:%100%120
GPU Kullanımı:%100%90-85
CPU Kullanımı:%100%100-90
Oyunun kapladığı yer:%100%95
Ekstra olarak oyunun başında direkt çökmesine/donmasına neden olan sorunu da çözmüş olmam lazım.

Tablodan da anlaşılabileceği üzere daha az pil tüketip daha az ısınan ama aynı zamanda kaliteden ödün vermeden %20 performans artışının olduğu bir güncelleme oldu. Yaklaşık 5 gün optimizasyon vs. uğraştım, 2 gün boyunca ise Play Store'un güncellemeyi kabul etmesini bekledim. Güncellemede tek fark optimizasyon değildi ve bir sonraki güncellemede UI'a odaklanacağım.

Düzenleme: 1.0.5
Mağazada değişiklikler yaptım, Unity'den kaynaklanan çökme sorunları için ufak tefek bulduğum çözümler denedim ama benimle aynı sorunu yaşayan kişiler çözüm bulamamış şimdiye kadar forumlarda.

Fotolar/Video:

Düzenleme: 1.0.6:
Yeni bir Upgrade ekranı yaptım, Upgrade artık oyunu pat diye bölüp durmuyor.
%5-10 arası bir FPS artışı sağlayan optimizasyon yaptım.

Ekler

• 8.jpg
    8.jpg
    191.1 KB · Hit: 23
  • 7.jpg
    7.jpg
    169.9 KB · Hit: 30
  • 1.jpg
    1.jpg
    191.9 KB · Hit: 27
  • 2.jpg
    2.jpg
    191.8 KB · Hit: 20
  • 3.jpg
    3.jpg
    140.2 KB · Hit: 27
  • 4.jpg
    4.jpg
    183.3 KB · Hit: 22
  • 5.jpg
    5.jpg
    174.9 KB · Hit: 25
  • 6.jpg
    6.jpg
    136.6 KB · Hit: 25
Son düzenleme:

Talha Celik

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
622
İsim
Talha Çelik
Daha önceden yayınladığım At The Downstairs'in ardından (Donanım Arşivi Konusu) geçen aylarda ise Play Store'da deneme amaçlı, portfolyomdaki eksik son taşı doldurmak adına CyberBarrier'i yayınladım. Ardından gelen süreçte bazı sıkıntılardan dolayı oyunla pek ilgilenemedim.

Sizden ricam oyun hakkında en ufak ama en ufak bir görüşünüz varsa benle paylaşmanız, teknik sıkıntıları da detaylı ya da SS'li bi şekilde paylaşırsanız çok müteşekkir olurum. Tabi sizden gelicek olan her türlü soruya da açığım.
hemen indiriyorum bakalım

GryAsl

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,420
İsim
Güray
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
60fps desteği var mı
Tabi var, sadece 60 FPS değil ekranın yenileme hızıyla adaptif bir şekilde çalışıyor. Eğer "Düşük Akıcılık" seçeneği seçilirse yenileme hızı da düşüyor.

RevDeisDou

80+ Titanium
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
48,887
İsim
Rev D
İlgilendiği Kategoriler
Hepsi ;)
Tabi var, sadece 60 FPS değil ekranın yenileme hızıyla adaptif bir şekilde çalışıyor. Eğer "Düşük Akıcılık" seçeneği seçilirse yenileme hızı da düşüyor.
65Hz ekranımda çalışır o zaman güzel bir indireyim

Talha Celik

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
622
İsim
Talha Çelik
oyunu indirdim fakat oyunu oynayamıyorum bile başlaya bastım ekranımı mavi ekran kapladı ve telefonum dondu
Mesaj otomatik birleştirildi:

bir kaç kez denememe rağmen kasmasından oynayamadım

GryAsl

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,420
İsim
Güray
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
oyunu indirdim fakat oyunu oynayamıyorum bile başlaya bastım ekranımı mavi ekran kapladı ve telefonum dondu
Telefonun modelini öğrenebilir miyim? Garip bi şekilde zamanında denediğim bir S9'da da aynı sorun olmuştu, başka hiçbir ama hiçbir telefonda böyle bir hata alamadığım için ve oyun direkt çöktüğünden dolayı (yani bir log vs de alamıyorum) sorunun kaynağını bulamamıştım.

Talha Celik

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
622
İsim
Talha Çelik
Telefonun modelini öğrenebilir miyim? Garip bi şekilde zamanında denediğim bir S9'da da aynı sorun olmuştu, başka hiçbir ama hiçbir telefonda böyle bir hata alamadığım için ve oyun direkt çöktüğünden dolayı (yani bir log vs de alamıyorum) sorunun kaynağını bulamamıştım.
Huawei p smart pro

RevDeisDou

80+ Titanium
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
48,887
İsim
Rev D
İlgilendiği Kategoriler
Hepsi ;)
Oyunun başlarında fps 36-43 civarı oluyor o yüzden oyunun başını geçmekte zorlanıyorum.

İleriye biraz gidince fps 55 lere çıkıyor ama hala 60 sabit veya ekran Hz' im olan 65' e çıkmıyor. Foto ekleyeceğim.

Talha Celik

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
622
İsim
Talha Çelik
sil yükle yapıp tekrar deniyorum bakalım
Mesaj otomatik birleştirildi:

maalesef olmuyor oyunun ilk ekranında başlamak için basıyorum ekran kararıyor sonra mavi ekran oluyor daha sonrasında ise telefonum kilitleniyor

GryAsl

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,420
İsim
Güray
Oyunun başlarında fps 36-43 civarı oluyor o yüzden oyunun başını geçmekte zorlanıyorum.
bir kaç kez denememe rağmen kasmasından oynayamadım
Bu başlangıçta FPS düşüklüğünün sebebi oyunun ilerideki objeleri vb. şeyleri ayarlıyor/oluşturuyor olması. Ona bir ayar çekmem şart gibi duruyor.

@Talha Celik sizin de bu kasmadan bahsettiğiniz kısım acaba oyunun en başında bahsettiğim "hazırlanma" aşamasından olabilir mi, telefonunuz özelliğine göre bu aşama baya uzun sürüyor olabilir.

Bu oyunu yaptığım dönemde hiç telefonlar ve Unity ile ilgili deneyimim olmadığından dolayı performans konusunda biraz kötü olduğu aşikar.

RevDeisDou

80+ Titanium
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
48,887
İsim
Rev D
İlgilendiği Kategoriler
Hepsi ;)
Bu başlangıçta FPS düşüklüğünün sebebi oyunun ilerideki objeleri vb. şeyleri ayarlıyor/oluşturuyor olması. Ona bir ayar çekmem şart gibi duruyor.

@Talha Celik sizin de bu kasmadan bahsettiğiniz kısım acaba oyunun en başında bahsettiğim "hazırlanma" aşamasından olabilir mi, telefonunuz özelliğine göre bu aşama baya uzun sürüyor olabilir.

Bu oyunu yaptığım dönemde hiç telefonlar ve Unity ile ilgili deneyimim olmadığından dolayı performans konusunda biraz kötü olduğu aşikar.
Bu arada cihazımı da belirtiyim, Cihaz Redmi Note 9S, ROM ise ArrowOS. Oyun alanı açık, mod performans, Angles açık.

Talha Celik

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
622
İsim
Talha Çelik

oyunu açık bırakıp bi 5 dk bekliyim bakıyım düzelicek mi

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Çevrim içi yöneticiler

Forum istatistikleri

Konular
906,980
Üyeler
140,739
Son üye
riseofdarkness
Top Bottom