Neler Yeni

Android Yeni oyunumu Play Store'da yayınladım. 1.0.5 Güncellemesi

Peganeo

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,033
İsim
Arda
Telefonunuzun modelini söyleyebilir misiniz açıkçası merak ettim, bu arada kutuların üstüne fırlamadan önceki aşamasını çok daha belirginleştirdim artık fırlayacağını fark etmemek elde değil.
Poco X3 Pro 6/128 olan modelini kullanıyorum. Tavsiye mi dikkate aldığınız için teşekkürler.

cakaresul

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
293
İsim
Resul ÇAKAR
hocam öncelikle elinize sağlık, telefonum redmi note 7 telefonum eski bir telefon olmasına rağmen bu tarz oyunlarda bu oyun kadar kasma yapmadı bu oyun biraz fazla kasıyor tahminim 30fps falan alıyorum. 2. problemde tepki süresi geç geldi bana düşük fps te yüksek tepki süresiyle çok ilerleyemedim. Bu iki sorun telefonumdan kaynaklı da olabilir emin değilim orasını siz daha iyi bilirsiniz. Ama genel olarak otobüste, boş zamanlarda girip vakit geçirilebilecek bir oyun olmuş, ( AA12, BBTAN %100 vs gibi).

GryAsl

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,420
İsim
Güray
hocam öncelikle elinize sağlık, telefonum redmi note 7 telefonum eski bir telefon olmasına rağmen bu tarz oyunlarda bu oyun kadar kasma yapmadı bu oyun biraz fazla kasıyor tahminim 30fps falan alıyorum. 2. problemde tepki süresi geç geldi bana düşük fps te yüksek tepki süresiyle çok ilerleyemedim. Bu iki sorun telefonumdan kaynaklı da olabilir emin değilim orasını siz daha iyi bilirsiniz. Ama genel olarak otobüste, boş zamanlarda girip vakit geçirilebilecek bir oyun olmuş, ( AA12, BBTAN %100 vs gibi).
Bu sorun Unity'nin yeni input sisteminden kaynaklanıyor, "eski" android telefonlarda kullanılan parmak sensörü ile tam uyumlu olmadığı üzerine bir yazı okumuştum bizzat Unity çalışanı tarafından. Bahsettiğiniz sorun Xioami M6 da da bulunuyor (ama mesela M9t, Samsung S6'da ya da herhangi bir iPhone'da bulunmuyor), elimden geldiğince çözmeye çalıştım ancak Unity'nin kodlarını değiştiremeyeceğimden dolayı anca bu kadar oldu, belki "eski" telefonlarda başka bir input sistemini çalıştırabilirim ama bu hem çok zahmetli olur hem de hangi donanımlarda bu sorun oluyor tam olarak belirleyemiyorum.

Dipnot: hali hazırda FPS'iniz de çok düşük olması durumu iyice tatsız hale getiriyor, eğer 60 FPS oynayabilseniz o kadar da hissetmeyeceksiniz bu gecikmeyi, umarım yapacağım optimizasyon iyileştirmeleri ile bu sorunu dolaylı yoldan iyileştirmiş olacağım.

Silinsin

80+ Silver
Oyunu inceleme fırsatım olmadı ama fpsi düşük olan arkadaşlar görüyorum modellerin poly durumu nasıl hocam? Bir fotoğraf atabilirseniz yardımcı olmaya çalışalım.

GryAsl

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,420
İsim
Güray
Oyunu inceleme fırsatım olmadı ama fpsi düşük olan arkadaşlar görüyorum modellerin poly durumu nasıl hocam? Bir fotoğraf atabilirseniz yardımcı olmaya çalışalım.
Modellerin polygonlarında vs sorun yok, hepsi basit meshlerden ibaret zaten. Asıl sorun çoğu işlemin sadece 1 thread'de hesaplanıyor olması ve Unity nin mobilde leş gibi post process teknikleri kullanması diyebilirim.

Oyuncuya gözükmeyen face'leri tek tek çıkardım sırf biraz daha performans kazanmak için

GryAsl

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,420
İsim
Güray
Sorunu çözüp güncelleyince buraya bildirim atarsanız sevinirim. projenize destek olmak isterim
En çok şikayet gelen performans konusunda iyileştirmeler yaptım her ne kadar beklediğim kadar olmasa bile yine de iyiydi.
Cihazlar: A52s & S20 PlusEski Sürüm (1.0.1)Yeni Sürüm (1.0.2)
FPS:%100%120
GPU Kullanımı:%100%90-85
CPU Kullanımı:%100%100-90
Oyunun kapladığı yer:%100%95
Ekstra olarak oyunun başında direkt çökmesine/donmasına neden olan sorunu da çözmüş olmam lazım.

Tablodan da anlaşılabileceği üzere daha az pil tüketip daha az ısınan ama aynı zamanda kaliteden ödün vermeden %20 performans artışının olduğu bir güncelleme oldu. Yaklaşık 5 gün optimizasyon vs. uğraştım, 2 gün boyunca ise Play Store'un güncellemeyi kabul etmesini bekledim. Güncellemede tek fark optimizasyon değildi ve bir sonraki güncellemede UI'a odaklanacağım.

Talha Celik

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
622
İsim
Talha Çelik
En çok şikayet gelen performans konusunda iyileştirmeler yaptım her ne kadar beklediğim kadar olmasa bile yine de iyiydi.
Ekstra olarak oyunun başında direkt çökmesine/donmasına neden olan sorunu da çözmüş olmam lazım.

Tablodan da anlaşılabileceği üzere daha az pil tüketip daha az ısınan ama aynı zamanda kaliteden ödün vermeden %20 performans artışının olduğu bir güncelleme oldu. Yaklaşık 5 gün optimizasyon vs. uğraştım, 2 gün boyunca ise Play Store'un güncellemeyi kabul etmesini bekledim. Güncellemede tek fark optimizasyon değildi ve bir sonraki güncellemede UI'a odaklanacağım.
Hemen indirip deniyeceğim

GryAsl

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,420
İsim
Güray

cakaresul

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
293
İsim
Resul ÇAKAR
Deneyiminizi paylaşmayı unutmayın, umarım eskiden yaşadığınız sorunları çözebilmişimdir
Hocam kasma bende yok gibi bir şey, yani gibi de değil yok şuan. Akıcı bir şekilde ilerliyor oyun açılırken bir sıkıntı zaten yaşamamıştım şuanda yaşamadım. Elinize sağlık güzel bir güncelleme olmuş. Gecikme konusunda bir işlem yaptınız mı bilmiyorum ama gecikme de bayağı bi düzelmiş gibi (belki de fps yükseldi diye düzelmişte olabilir). Tekrardan elinize sağlık şu anlık sıkıntısız çalışıyor oynanıyor.

DaffyGraphic

80+ Silver
Daha önceden yayınladığım At The Downstairs'in ardından (Donanım Arşivi Konusu) geçen aylarda ise Play Store'da deneme amaçlı, portfolyomdaki eksik son taşı doldurmak adına CyberBarrier'i yayınladım. Ardından gelen süreçte bazı sıkıntılardan dolayı oyunla pek ilgilenemedim.

Sizden ricam oyun hakkında en ufak ama en ufak bir görüşünüz varsa benle paylaşmanız, teknik sıkıntıları da detaylı ya da SS'li bi şekilde paylaşırsanız çok müteşekkir olurum. Tabi sizden gelicek olan her türlü soruya da açığım.

Düzenleme: 1.0.2 güncellemesi

1668978526541.png

Dostum birisi bu oyunu indirirken buralara dikkat ediyor bildiğimiz kadarıyla. Eğer ki bütçen varsa azda olsa, şuralara güzel tasarımlar yapabilirim.

Talha Celik

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
622
İsim
Talha Çelik
Deneyiminizi paylaşmayı unutmayın, umarım eskiden yaşadığınız sorunları çözebilmişimdir
hocam bende hala aynı sorun devam ediyor. oyun açılışında acayip bir donma var (cihaz : huawei p smart pro)
Mesaj otomatik birleştirildi:

oyunu açtığımda telefon direkt kitleniyor

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
911,420
Üyeler
141,443
Son üye
jailbreek
Top Bottom