Neler Yeni

Coil Whine ( Bobin Zırıltısı İlleti Garanti Kapsamına Girer mi ?

Benten37

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Hassan Hassa
Msi 3060 Ti Gaming X Trio Gddr6X ekran kartımı iyi bilinen bir teknoloji mağazasından aldım. 5-6 ay kutusundan çıkarılmadı açılmadı kutusunda kaldı. 3-4 gün önce sistemi kurdum fakat cihazda CW Coil Whine sorunu olduğunu anladım. Videolarını da çekdim ses net. Satıcı firmayla iletişime geçtim. Durumu anlattım ; boştayken bazen CW var. Çoğunlukla (Buzzing) Cızırt ya da Uğultu şeklinde. Oyunlarda yüke binince ya da oyun menüde veya Alt tab yapınca sıcaklik Fps arttikça ses artiyor. Aşırı değil oda sessizken ya da PC kasa yanında otururken kulağı yaklaştırınca var ama rahatsız edici. Bakıyosun tonca para verdiğin yeni malda böyle bişey sinir bozucu. Satıcı mağazayla görüştüm en yakın mağazamızda servis e bırakılıp ana Msi servisine iletiriz ya da doğrudan siz yollayın daha hızlı ilerler dediler. Msi aradımda cihaz garanti kapsamında olur bakarız fakat açılması lazım diyorlar. Yepyeni bi makinanın içi açılmasına onay rıza veremeyeceğimi doğrudan değişim istediğimi belirttim. Firma içi açılır inceleme yapılıp varsa sorun raporu tutulur değişim düşünülebilir dendi. Israrla. Prosedür. Şimdi yollasam mı kararsızım. Neticede msi garanti de olsa o malın içi açılacak. Garanti işlerine sarıp şansı denemek mi onca uğraş değişmeme durumu da var. Yoksa sakın kafa kalıp giden günleri zehir etmemek mi ? Coil videosunu ekleyeceğim

Emre_kymk

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,144
İsim
Ali Emre Kaymak
İlgilendiği Kategoriler
bilgisayar, oyun
Instagram
emrekymk_10
çok aşırı sinir bozucu cw olayı ya aynı sorun bende de var boşta da çok çok az geliyor ama garantiye girer mi bilmediğimden uğraşmak istemedim.

Meran

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
165
İsim
Anıl
Msi 3060 Ti Gaming X Trio Gddr6X ekran kartımı iyi bilinen bir teknoloji mağazasından aldım. 5-6 ay kutusundan çıkarılmadı açılmadı kutusunda kaldı. 3-4 gün önce sistemi kurdum fakat cihazda CW Coil Whine sorunu olduğunu anladım. Videolarını da çekdim ses net. Satıcı firmayla iletişime geçtim. Durumu anlattım ; boştayken bazen CW var. Çoğunlukla (Buzzing) Cızırt ya da Uğultu şeklinde. Oyunlarda yüke binince ya da oyun menüde veya Alt tab yapınca sıcaklik Fps arttikça ses artiyor. Aşırı değil oda sessizken ya da PC kasa yanında otururken kulağı yaklaştırınca var ama rahatsız edici. Bakıyosun tonca para verdiğin yeni malda böyle bişey sinir bozucu. Satıcı mağazayla görüştüm en yakın mağazamızda servis e bırakılıp ana Msi servisine iletiriz ya da doğrudan siz yollayın daha hızlı ilerler dediler. Msi aradımda cihaz garanti kapsamında olur bakarız fakat açılması lazım diyorlar. Yepyeni bi makinanın içi açılmasına onay rıza veremeyeceğimi doğrudan değişim istediğimi belirttim. Firma içi açılır inceleme yapılıp varsa sorun raporu tutulur değişim düşünülebilir dendi. Israrla. Prosedür. Şimdi yollasam mı kararsızım. Neticede msi garanti de olsa o malın içi açılacak. Garanti işlerine sarıp şansı denemek mi onca uğraş değişmeme durumu da var. Yoksa sakın kafa kalıp giden günleri zehir etmemek mi ? Coil videosunu ekleyeceğim
Video bekliyorum.

yusuftheayay

80+ Bronze
Benimde monitörde aynısı başıma geldi, yollamadım tuttum elimde, 2 hafta önce yolladım inşallah değişim yaparlar. İlk gün test edip iade etmek lazım aslında da acemilik işte.

cagdascelebi

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
771
İsim
Çağdaş ÇELEBİ
Instagram
cagdas_celebi
Steam
cagdascelebi
Facebook
cagdasclbi
Twitter
cagdasclbi
Discord
! 𝓔𝓥𝓘̇𝓝𝓓𝓐𝓡 +𝟮𝟯#0001
Bende bu sesin 3 4 kat fazlası vardı ve 3 defa teknobiyotik firmasına gönderdim fakat problem yok diye geri gönderdiler :D tüketici hakem heyeti ile hakkımı aradığımda sonuç alabildim fakat sonuç gelene kadar bilgisayarı satmıştım.

En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,524
İsim
.

Shorts kısmında diğerleri mevcut
Usta bendede var coil whine kart daha 3 aylık 2. kart hemde.
İlk kartta cw vardı iade ettim bu gelen 2. bundada sonradan başladı.
Her gün kart iade edeceksek işimiz var bizim zaten bir derecenin altında fanlar dönmediği için sıfır ses
Mesaj otomatik birleştirildi:

Shorts kısmında diğerleri mevcut
Yani sorun etme kendine sende fazla ama istersen açtır içini

Meran

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
165
İsim
Anıl
Benimde monitörde aynısı başıma geldi, yollamadım tuttum elimde, 2 hafta önce yolladım inşallah değişim yaparlar. İlk gün test edip iade etmek lazım aslında da acemilik işte.
Monitörde coil whine nasıl oluyor :)

Dahası  
Reaksiyon skoru
41
İsim
Hami
6 ay geçmiş bi kartı adam açmadan bakmaz. abi 6 aydır nerdeydin diye sorarlar.
bu tür olaylarda garanti şartı olsun olmasın ilk 15 gün içinde kartı tam deneyip hemen destekle iletişime geçmeniz gerekliydi. bu saatten sonra servis ya kartı söküp kontrol edicek. ya da onaysız olduğu için iade edicek. tüketici haklarına da giderseniz onlar da en baba kartın bakım gerekirse değişimini karar vericek ve kart her türlü sökülecek.
ya da siz o şekilde kartı kullanmaya razı olacaksınız.
bu tür durumlarda hızlı reaksiyon önemli. geç kaldığınızda haklıyken haksız duruma düşersiniz.

montenegro98

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
418
İsim
burak karadağ

Alyx

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
490
İsim
Murat
Coil whine gibi bir illetin kusur sayılmadığı bir ülkede yaşıyoruz daha ne diyeyim ki. Mis gibi asus rog ekran kartımı sırf bu yüzden sattım rezalet bi cw sesi vardı

n7cati

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,092
İsim
Necati
Instagram
https://www.instagram.com/n2cati/
Discord
2893
çok aşırı sinir bozucu cw olayı ya aynı sorun bende de var boşta da çok çok az geliyor ama garantiye girer mi bilmediğimden uğraşmak istemedim.
Aynısı bende de var , boştayken de oyundayken de geliyor , oyundaki çok daha sesli ama.

Knispel

80+ Bronze
Hayır maalesef garantiye girmiyor. Bu sorunu bildiğimden dolayı zamanında ekran kartımı amazondan satın almıştım her coil whine sorunlu ekran kartı geldiğinde hiç itiraz etmeden değişiklik yapıyorlardı. O yüzden herkese mümkün olduğunca amazonu tavsiye ediyorum.

Top Bottom