Neler Yeni

🔥İndirim LENOVO R25f-30 24.5inch Monitor-HDMI 280 HZ VA 4299 TL 🔥🔥🔥

mustafabayrak

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
112
İsim
mustafa bayrak
Ürünü kullanıyor musun? Hayır.Konu kapanmıştır.Ben bizzat tecrübemi aktarıyorum.Dışardan duyduklarım veya okuduklarım değil.

Black Smearing ile ghosting aynı şey değil.Birisi sadece siyah cisimlerde oluyor diğeri herşeyde.Buyrun üç farklı şekilde video çektim.

hacım ben pek anlamıyorum ole şeylerden sadece alınır mı alınmaz mı onu söylermısın rica etsem

Fantastiktürk

80+ Bronze
Ürünü kullanıyor musun? Hayır.Konu kapanmıştır.Ben bizzat tecrübemi aktarıyorum.Dışardan duyduklarım veya okuduklarım değil.

Black Smearing ile ghosting aynı şey değil.Birisi sadece siyah cisimlerde oluyor diğeri herşeyde.Buyrun üç farklı şekilde video çektim.

Kullanmama gerek yok çünkü profesyonel testleri var?

Bakın anlatamadık gitti. MONİTÖRÜ, SON KULLANICİ TEST EDEMEZ. Monitör diğer parçalar gibi değildir. Cihaz olmadan önemli bilgilerin %90'ını test edemez ve objektif ispatlayamazsın.

Dışarıdan duyduklarım falan diye ağlamayın artık. Rail sistem ile yapılan testleri atıyoruz dışarı dediğiniz.

Black smearing ghostingin siyahtaki adıdır aynı şeydir diyorum. Biri sadece siyahta olur öbürü her şeyde olur farklıdir diyorsun. Hey Allahım...
----------
Eline sağlık da her 3 test de olmamış hocam ya. Bir ufo seçip baştan sona takip etmen gerekiyor.

Akanzai

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
181
İsim
Cevdet Suna
Kullanmama gerek yok çünkü profesyonel testleri var?

Bakın anlatamadık gitti. MONİTÖRÜ, SON KULLANICİ TEST EDEMEZ. Monitör diğer parçalar gibi değildir. Cihaz olmadan önemli bilgilerin %90'ını test edemez ve objektif ispatlayamazsın.

Dışarıdan duyduklarım falan diye ağlamayın artık. Rail sistem ile yapılan testleri atıyoruz dışarı dediğiniz.

Black smearing ghostingin siyahtaki adıdır aynı şeydir diyorum. Biri sadece siyahta olur öbürü her şeyde olur farklıdir diyorsun. Hey Allahım...
----------
Eline sağlık da her 3 test de olmamış hocam ya. Bir ufo seçip baştan sona takip etmen gerekiyor.
Bu cihazın nerede incelemesi var? İncelemeden çok, kullanıcı deneyimi önemlidir.Dediğiniz şey sadece response time ve renk skalasının ölçümü için gereklidir.Ghosting testini normal bir kullanıcıda görebilir.Ağlamak felan ne hayırdır? Bir yaranız mı var? Elinizde cihaz bile yok.Şuan karşılıklı konuşmamız bile anlamsız.Gelip bana kağıt üzerindeki bilgileri okumayın.Önce cihazı alın sonra aynı dilden konuşuyor oluruz.Black smearingin ghostingin siyah adıdır gibi cahilce bir cümleyi okuduğum için kendime kızıyorum.Bu ne kadar gülünç ve saçma bir söylemdir.Bir kere black smearing va panelin üretim teknolojisinden kaynaklı kronik bir problemdir.Sadece koyu arka planda hareketli nesnelerde olur.Ghosting demen için her şartta geçerli olmalıdır.Yaptığım testlerle kanıtladıktan sonra olmamış demek, yenilgiyi kabullenememiş olmanın farklı bir dilde anlatımı şeklinde yorumluyorum.Zira normal hızda, yavaşlatılmış hızda ve son olarak tek bir ufoyu takip ettiğim videoda sizi tatmin edemediyse kusura bakmayında bir göz doktoruna muayene olmanızı tavsiye ederim.Kağıt üzerindeki bilgilere çok takılıyorsanızda monitörün clearmr 7000 sertifikası var.Yani test edilmiş, onaylanmış.Sertifikayı verenlerden daha mı iyi bildiğinizi idda ediyorsunuz? Boru değil hani bunuda belirtmeden geçemiycem.

Fantastiktürk

80+ Bronze
Edit: Madem bana inanmıyorsunuz moderatörunüz de mi yalan sıkıyor:
Git oku. VA panelde tek sorun hareketli nesnenin arkasındaki siyah iz sanıyorsan kötü bir haberim var sana...

----------------
İncelemeden çok, kullanıcı deneyimi önemlidir
Monitörden zerre anlamadığinizin göstergesidir. Monitör gözle bir yere kadar, çok sınırlı ölçulebilir. Hayatta monitör testi görmemişsiniz.
Elinizde cihaz bile yok.Şuan karşılıklı konuşmamız bile anlamsız.
1. cümleyi söyleyop sonra bunu söylemeniz.

Ayrıca azıcık karşidakini anlamaya yönelik çabanız olsaydı inceleme linki attığimi görürdünüz:
Gelip bana kağıt üzerindeki bilgileri okumayın.Önce cihazı alın sonra aynı dilden konuşuyor oluruz.
Kağıt üzerindeki bilgilere çok takılıyorsanızda monitörün clearmr 7000 sertifikası var.
Siz ne çeşit bir insansınız anlamadım. Kafanız.güzel mi yazıyorsunuz?

Sabahtan beri inceleme olmadan monitör bilinmez, kullanıcı inceleyemez diyorum. Cihaz lazım diyorum. Kağıt üstü veri mi bu? Kağıt üstü veri senin yaptigin gibi üretici özelliklerini atmak olur.

Black smearingin ghostingin siyah adıdır gibi cahilce bir cümleyi okuduğum için kendime kızıyorum.Bu ne kadar gülünç ve saçma bir söylemdir.Bir kere black smearing va panelin üretim teknolojisinden kaynaklı kronik bir problemdir.Sadece koyu arka planda hareketli nesnelerde olur.Ghosting demen için her şartta geçerli olmalıdır.
Cahillikte de öz güvende de sınır yok.

Ghostingin temel sebebi yavaş pixel geçiş süresinin sonucusur. VA panellerde geçiş süreleri %99 siyahta daha yavaş olduğu için VA'larda ghosting koyu renklerde olur. Bu siyah geçişteki ghostinge de black smearing denir. Bknz:
1708684871158.png

0 beyazdan 20 beyaza ve 40 beyaza sürelerine dikkat.
Sonuç:
1708684936326.png

Örnegin yavaş bir IPS:
Screenshot_2024-02-12-07-22-33-280_com.google.android.youtube.png

Sonuç:
Screenshot_2024-02-14-15-47-36-917_com.google.android.youtube.png

Zira normal hızda, yavaşlatılmış hızda ve son olarak tek bir ufoyu takip ettiğim videoda sizi tatmin edemediyse kusura bakmayında bir göz doktoruna muayene olmanızı tavsiye ederim
?
İlk videoda kamera sabit duruyor ne takip etmesi? Ghosting testinin amacı hareket eden nesneyi takip eden hareketli gözü simüle etmektir. Sabit kamera ile test mi olur? Bunu dahi bilmiyorsunuz sonra burda millete atıp tutuyorsunuz. Bknz:
Ayrıca takip ettiğiniz videoda da tek bir tane duzgün kare bulamadım 0.25'te inceleyip. Aradaki siyah çizgilerin düz olması gerekiyor benim yukarıda attiğim gibi.

Sonuç olarak: 5-6000TL'ye ghostingsiz, blursuz VA panel alabileceğinizi düşünüyorsanız bu paranın 200 dolar bile olmadığını, giriş seviyesinde böyle bir VA panel olmadığini hatırlatayim.
Hala kendinizi kandırmaya devam ediyorsanız: Tamam en iyi malı siz alıyorsunuz. En iyi siz biliyorsunuz. Rahatlayabilirsiniz 🙏
(Bahsettiğim ghostingsiz VA)
Fiyat için: https://www.akakce.com/monitor/en-u...000-1000r-pivot-gaming-fiyati,2115869419.html

Son düzenleme:

Akanzai

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
181
İsim
Cevdet Suna
Edit: Ulan puhahaqhhs
Madem bana inanmıyorsunuz moderatörunüz de mi yalan sıkıyor:
Git oku. VA panelde tek sorun hareketli nesnenin arkasındaki siyah iz sanıyorsan kötü bir haberim var sana...

----------------

Monitörden zerre anlamadığinizin göstergesidir. Monitör gözle bir yere kadar, çok sınırlı ölçulebilir. Hayatta monitör testi görmemişsiniz.

1. cümleyi söyleyop sonra bunu söylemeniz.

Ayrıca azıcık karşidakini anlamaya yönelik çabanız olsaydı inceleme linki attığimi görürdünüz:

Siz ne çeşit bir insansınız anlamadım. Kafanız.güzel mi yazıyorsunuz?

Sabahtan beri inceleme olmadan monitör bilinmez, kullanıcı inceleyemez diyorum. Cihaz lazım diyorum. Kağıt üstü veri mi bu? Kağıt üstü veri senin yaptigin gibi üretici özelliklerini atmak olur.

Cahillikte de öz güvende de sınır yok.

Ghostingin temel sebebi yavaş pixel geçiş süresinin sonucusur. VA panellerde geçiş süreleri %99 siyahta daha yavaş olduğu için VA'larda ghosting koyu renklerde olur. Bu siyah geçişteki ghostinge de black smearing denir. Bknz:
Alıntıyı görüntüle
0 beyazdan 20 beyaza ve 40 beyaza sürelerine dikkat.
Sonuç:
Alıntıyı görüntüle

Örnegin yavaş bir IPS:
Alıntıyı görüntüle

Sonuç:
Alıntıyı görüntüle

?
İlk videoda kamera sabit duruyor ne takip etmesi? Ghosting testinin amacı hareket eden nesneyi takip eden hareketli gözü simüle etmektir. Sabit kamera ile test mi olur? Bunu dahi bilmiyorsunuz sonra burda millete atıp tutuyorsunuz. Bknz:
Ayrıca takip ettiğiniz videoda da tek bir tane duzgün kare bulamadım 0.25'te inceleyip. Aradaki siyah çizgilerin düz olması gerekiyor benim yukarıda attiğim gibi.

Sonuç olarak: 5-6000TL'ye ghostingsiz, blursuz VA panel alabileceğinizi düşünüyorsanız bu paranın 200 dolar bile olmadığını, giriş seviyesinde böyle bir VA panel olmadığini hatırlatayim.
Hala kendinizi kandırmaya devam ediyorsanız: Tamam en iyi malı siz alıyorsunuz. En iyi siz biliyorsunuz. Rahatlayabilirsiniz 🙏
(Bahsettiğim ghostingsiz VA)
Fiyat için: https://www.akakce.com/monitor/en-u...000-1000r-pivot-gaming-fiyati,2115869419.html
Okumadım zira bu tartışma çok uzadı.Eminim gene uzun uzadıya saçmalamışsındır.İsteyen istediğini alsın kullansın.Ama elinde malı olmayanda konuşmasın lütfen.Gerekli tüm cevapları verdiğime inanıyorum.Editi görünce de seviyesiz bir yazı olduğuna kanaat getirdim.O yüzden uğraşamam.

Fantastiktürk

80+ Bronze
Okumadım zira bu tartışma çok uzadı.Eminim gene uzun uzadıya saçmalamışsındır.İsteyen istediğini alsın kullansın.Ama elinde malı olmayanda konuşmasın lütfen.Gerekli tüm cevapları verdiğime inanıyorum.Editi görünce de seviyesiz bir yazı olduğuna kanaat getirdim.O yüzden uğraşamam.
Başından beri okumuyorsun zaten. Çok da bir şey kaybetmemişsin.

Hadi sen git monitörüne sarıl yat. Rüyanda da 6000'e ghostingsiz VA alırsın.

thepublicman

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,286
İsim
Kadir
Başından beri okumuyorsun zaten. Çok da bir şey kaybetmemişsin.

Hadi sen git monitörüne sarıl yat.

Konuyu gereksiz yere uzatmayalım arkadaşlar konu inceleme değil indirim konusu
Ben ürünü kullandım;
VA panel üründe bu bütçelerde ghosting olmama ihtimali çok düşük, fiyatına göre rahatsız etmeyen ghosting mevcut hiç yok demek ne kadar yanlışsa kötü demekte yanlış konuyu bu kadar uzatmak daha da yanlış çünkü inceleme konusu değil indirim konusu.
Alan arkadaşlara hayırlı olsun beğenmeyenler de iade edebilir rahatça.

Fantastiktürk

80+ Bronze
Konuyu gereksiz yere uzatmayalım arkadaşlar konu inceleme değil indirim konusu
Ben ürünü kullandım;
VA panel üründe bu bütçelerde ghosting olmama ihtimali çok düşük, fiyatına göre rahatsız etmeyen ghosting mevcut hiç yok demek ne kadar yanlışsa kötü demekte yanlış konuyu bu kadar uzatmak daha da yanlış çünkü inceleme konusu değil indirim konusu.
Alan arkadaşlara hayırlı olsun beğenmeyenler de iade edebilir rahatça.
Ya ben zaten başından beri öyle yazıyorum:
Tepki süresi tablosu yok AOC'un ancak ufoların netliğine bakınca (resim kalitesi de etken olabilir) muhtemelen bir iki siyah süresi hariç gayet hızlı bir panel. Ancak Samsung olmayan diğer hızlı VA'lar gibi bu bir iki siyah yine Black Smearinge neden oluyor.

Peki R25F'nin AOC kadar kaliteli arka aydınlatma kullanma olasılığı nedir?
Yalnız anlaşılmayan bir şey var. VA'lardaki ghosting koyu renkte olduğu için IPS'den daha çok rahatsız ediyor. Bu iş sadece ufonun arkasındaki çizginin uzunluğu değil. Bakınız:
Spoiler: Birkaç black smearing örneği
(Mesajın üzerine tıklayın ve alttaki spoilerı açın)

Şu siyah metin örneğini düşünün. Her karanlık temalı sitede yaşayacaksınız. Her oyunda siyah içindeki nesnelerin parlaklığı böyle düşecek. Hareket eden nesneleri takip edej siyah kuyrukları olacak ayrıca IPS'e kıyasla çok daha bulanık olacak cisim.

Bunları bilmeyen insanlar yanlış yönlendiriyorlar. Buna sinirleniyorum. Bilmedikleri halde biliyormuş gibi davranıyorlar. Kimi kandırıyorsunuz?
Düşuk bütçede VA alinmaz. Günlük kullanım için dahi alınmaz. Para varsa VA var, yoksa yok.

Son düzenleme:
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
913,231
Üyeler
141,684
Son üye
retrox1x1
Top Bottom