Neler Yeni

Sen nasıl bir lidersin ATATÜRK 🇹🇷

Status
Bu konu kilitlenmiştir.

Krom

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,309
İsim
Ahmet
İlgilendiği Kategoriler
Dizüstü Bilgisayar, Oyun Bilgisayarı, Tasarım, Youtube, Discord Sunucuları, Discord Botları (Kısaca Discord Kategorisi)
Instagram
kromyt / seninpanelincomtr
Steam
KROM
Discord
chromebey0
Selam, şu anda yurtdışındayım. Ve ne gördüm bakın.
“Yurtta Barış Dünyada Barış” sözüyle,
🇹🇷 Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu ATATÜRK’ün Büstü 🇹🇷
Her liderinkini göremezsiniz, nadirdir :)

IMG_9173.jpeg

CRØXY

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,307
İsim
Muhammet Çağrı
Meraktan Soruyorum Hangi Ülke?

Krom

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,309
İsim
Ahmet
İlgilendiği Kategoriler
Dizüstü Bilgisayar, Oyun Bilgisayarı, Tasarım, Youtube, Discord Sunucuları, Discord Botları (Kısaca Discord Kategorisi)
Instagram
kromyt / seninpanelincomtr
Steam
KROM
Discord
chromebey0
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Son düzenleme:

CRØXY

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,307
İsim
Muhammet Çağrı

Nquyen

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,328
İsim
Selim

Aybars Han

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,553
İsim
İsmi ismi.
3.vladı ulusal kahraman gören bir ülkenin, atatürke saygı duyması normal mi? Bence değil. Ek olarak yabancılar atatürke saygı duyuyorsa şüphelenmemiz gerekir. Normal değil çünkü.
Kritovulos tarihi: sayfa 1: (Kritovulos yunan)
Bahtiyar, mazhar ve muzaffer, üstün ve yenilmez, Tanrı'nın yardımıyla karanın ve denizin egemenei, şahların şahı, yüce imparator mehmed'e, kullarının kulu adalı kritovulostan.
Yüce imparator, bir çok büyük eser meydana getirdiğini...
BİZANS İMPARATORLARINI ULUSAL KAHRAMAN İLAN EDEN YUNANLARIN FATİHİ BU KADAR ÖVMESİ NORMAL DEĞİL HACI Bİ İŞ VAR

Bak arkadaşım, örtülü anlamla konuşma, ne demek istiyorsun? Atatürk gavur mu? Çabuk söyle. Öyle mıy mıy konuşma. Düşmanının sana saygı göstermesi ne zamandır normal değil. Buradan çıkarılan anlam öznel değil, evrenseldir.

EFI Shell

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,201
İsim
Semih Boran
Kritovulos tarihi: sayfa 1: (Kritovulos yunan)
Bahtiyar, mazhar ve muzaffer, üstün ve yenilmez, Tanrı'nın yardımıyla karanın ve denizin egemenei, şahların şahı, yüce imparator mehmed'e, kullarının kulu adalı kritovulostan.
Yüce imparator, bir çok büyük eser meydana getirdiğini...
BİZANS İMPARATORLARINI ULUSAL KAHRAMAN İLAN EDEN YUNANLARIN FATİHİ BU KADAR ÖVMESİ NORMAL DEĞİL HACI Bİ İŞ VAR

Bak arkadaşımi örtülü anlamla konuşma, ne demek istiyorsun? Atatürk gavur mu? Çabuk söyle. Öyle mıy mıy konuşma. Düşmanının sana saygı göstermesi ne zamandır normal değil. Buradan çıkarılan anlam öznel değil, evrenseldir.
Öyle zaten. Gavur hakaret değil bu arada. Dinle alakalı bir kelime (kâfirin Farsça kökenli eş anlamlısı) Boş yapma. kemalizm karnınızı doyurmuyor, sorunlarınızı da çözmüyor, ahiretinize de faydası yok hatta tam tersine zararı var. Boş bir şey yani. yeni Dünya düzenini öğrenebilirsiniz mesela hani şu komplo teorisi denilen şeyler varya.

Son düzenleme:

Aybars Han

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,553
İsim
İsmi ismi.
Öyle zaten. Gavur hakaret değil bu arada. Dinle alakalı bir kelime. Boş yapma. kemalizm karnınızı doyurmuyor, sorunlarınızı da çözmüyor, ahiretinize de faydası yok hatta tam tersine zararı var. Boş bir şey yani. yeni Dünya düzenini öğrenebilirsiniz mesela hani şu komplo teorisi denilen şeyler varya.
Baştaki konuda kaybedince gavur kelimesi ve kemalizmden gitmişsin.
Bir insanın müslüman olmamasında bir sıkıntı yok.
ahiretinize de faydası yok hatta tam tersine zararı var.
Bana islamcılığın, milli görüşün ahirete katkısını anlatabilir misin?
Oooo bu arada reis yeni dünya düzenini öğretsene bana çok merak ettim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bak konu yabancı bir ülkenin atatürk'ü sevmesi normal mi den Atatürk'e geliyor. İki mesaja camiler ahır yapıldı falan konuşulacak çok konuştum bu tipte insanlarla. Bence konuyu değiştirmeden fatih üzerinden sürdüğüm argümana cevap ver.

Politik ideolojileri ahirete katkısı yönünden yorumlayan kesimle çok zamanımı harcamayacağım 🤣 🤣

EFI Shell

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,201
İsim
Semih Boran
Baştaki konuda kaybedince gavur kelimesi ve kemalizmden gitmişsin.
Bir insanın müslüman olmamasında bir sıkıntı yok.

Bana islamcılığın, milli görüşün ahirete katkısını anlatabilir misin?
Oooo bu arada reis yeni dünya düzenini öğretsene bana çok merak ettim.

Bak konu yabancı bir ülkenin atatürk'ü sevmesi normal mi den Atatürk'e geliyor. İki mesaja camiler ahır yapıldı falan konuşulacak çok konuştum bu tipte insanlarla. Bence konuyu değiştirmeden fatih üzerinden sürdüğüm argümana cevap ver.

Politik ideolojileri ahirete katkısı yönünden yorumlayan kesimle çok zamanımı harcamayacağım 🤣 🤣
Her ne kadar yunanlılar methetmiş olsa bile, sevmiyorlar. Ek olarak iftiraları var sanırsam. Antalya'da iki köy arasındaki bir yerde mi ne, 1922'de Osmanlı, yunanlara soykırım mı ne yapmış sözde. 1922'ydi galiba. Kitaba denk geldim. jeremy clarkson okuyormuş. Konusuna baktım. Kitap şu:

• Beğen
Reaksiyonlar: NZXT

Aybars Han

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,553
İsim
İsmi ismi.
Her ne kadar yunanlılar methetmiş olsa bile, sevmiyorlar. Ek olarak iftiraları var sanırsam. Antalya'da iki köy arasındaki bir yerde mi ne, 1922'de Osmanlı, yunanlara soykırım mı ne yapmış sözde. 1922'ydi galiba. Kitaba denk geldim. jeremy clarkson okuyormuş. Konusuna baktım. Kitap şu:
Benim sana bahsettiğim kitapla senin attığın bam başka. :D
Benim attığım kitapta fatihe her sayfada övgü var. Yok sizin eserleriniz büyük iskender kadar büyük. İşte kitabın başka bir yerinde liyakatını tebrik ediyor. Bir yunanın niye umrunda olsun ki normal de? Yazdığı tarih kitabında fatihe iltifatlar diziyor.

Çıkaracağımız sonuç: Bir kişiye gavurun/ diğer millete mensub kişinin, hatta savaştığı millet tarafından övgü alınması, o kişiyi yabancı yapmaz. O kişi yabancı kişilerle iş birliği yaptığı gibi örtülü bir anlam çıkarılamaz.

EFI Shell

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,201
İsim
Semih Boran
Benim sana bahsettiğim kitapla senin attığın bam başka. :D
Benim attığım kitapta fatihe her sayfada övgü var. Yok sizin eserleriniz büyük iskender kadar büyük. İşte kitabın başka bir yerinde liyakatını tebrik ediyor. Bir yunanın niye umrunda olsun ki normal de? Yazdığı tarih kitabında fatihe iltifatlar diziyor.

Çıkaracağımız sonuç: Bir kişiye gavurun/ diğer millete mensub kişinin, hatta savaştığı millet tarafından övgü alınması, o kişiyi yabancı yapmaz. O kişi yabancı kişilerle iş birliği yaptığı gibi örtülü bir anlam çıkarılamaz.
Bizden nefret ediyorlar bir kere. Nefret ettiğin bir halktan olan kişinin neden ulusal kahramanının büstünü yaptırırsın ki? Normal falan değil bence.

• Beğen
Reaksiyonlar: NZXT

Aybars Han

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,553
İsim
İsmi ismi.
Bizden nefret ediyorlar bir kere. Nefret ettiğin bir halktan olan kişinin neden ulusal kahramanının büstünü yaptırırsın ki? Normal falan değil bence.
''Bizden nefret ediyorlar bir kere.''
Bu cümlede bir paradox var ama o paradoxu açıklamaya çalışırsam saat ikindiye gelir. :D
Ve cümleyi tekrardan fatih sultan mehmet'e çeviriyorum.
Nefret ettiğin bir halktan olan kişiye neden yazdığın tarih kitabında övgüler yazarsın ki?

Status
Bu konu kilitlenmiştir.
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
923,514
Üyeler
143,666
Son üye
charm_caster
Top Bottom