Neler Yeni

RYZEN 5 3600 ISI DEĞERLERİM VE VOLTAJ

Epik41

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
23
İsim
Mustafa Ergön
Arkadaşlar Merhaba,

İşlemcim boştaki ve stress testi altındaki görselleri ekte sundum. Sizce değerlerim nasıl? Ayrıca Sıvı soğutucusuna veya daha iyi bir kule tipi soğutucuya gerek var mı? (Şimdiki Snowman T6 Ultra kule tipi soğutucu)

İşlemciye sürdüğüm termal macun thermal grizzly hydronaut.

Undervolt ile elde ettiğim voltaj: 1.115W
stress test.png
1712959242458.png

Mithril

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
689
İsim
Muhammet Kürkçü
Arkadaşlar Merhaba,

İşlemcim boştaki ve stress testi altındaki görselleri ekte sundum. Sizce değerlerim nasıl? Ayrıca Sıvı soğutucusuna veya daha iyi bir kule tipi soğutucuya gerek var mı? (Şimdiki Snowman T6 Ultra kule tipi soğutucu)

Undervolt ile elde ettiğim voltaj: 1.115WAlıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüle
Silikon gerçekten fark ediyor. Benim işlemci 4,2ghz de zor bela 1,33v oluyor.

Yunus

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,450
İsim
Yunus
İlgilendiği Kategoriler
Kripto Paralar, İşlemci overclock(az), Monitör
Bende de aynı işlemci var stok soğutucuyla UV yapmıştım baya iyi olmuştu
Sendeki değerler de baya iyi t6 ultra olduğu için voltajı arttırabilirsin tabi işlemci hızını da

Epik41

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
23
İsim
Mustafa Ergön
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Güzel değerler alıyorsun. 4.2 ghzye (veya daha fazlasına) oc yapabilirsin.
Hocam 4.2ghz ye çektim zaten ☺️ sabit hız ve voltaj.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Silikon gerçekten fark ediyor. Benim işlemci 4,2ghz de zor bela 1,33v oluyor.
Sizin baya denemeniz olmuştur öyleyse. Isı değerleriniz ne?

Bende de aynı işlemci var stok soğutucuyla UV yapmıştım baya iyi olmuştu
Sendeki değerler de baya iyi t6 ultra olduğu için voltajı arttırabilirsin tabi işlemci hızını da
4.2ghz de kullanıyorum. Bence yeterli ama.

Mithril

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
689
İsim
Muhammet Kürkçü
Hocam 4.2ghz ye çektim zaten ☺️ sabit hız ve voltaj.

Sizin baya denemeniz olmuştur öyleyse. Isı değerleriniz ne?

4.2ghz de kullanıyorum. Bence yeterli ama.
Gameforce copper 2 ile 78 derece oluyor dediğim voltaj ile

Tam yükte tabii ki

korro

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
338
İsim
Koray Yıldız
4,2 iyidir bence daha artırma, ben de 4,2 kullanıyordum 1,15V ile Snowmandi soğutucum.
dereceyi hatırlamıyorum ama 78den azdı.

OrkunJJ

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,630
İsim
Orkun
Arkadaşlar Merhaba,

Değerler bence iyi. Snowman T6 zaten fiyatına göre aşırı iyi bir soğutucu. Bende R5 5600 soğutmak için kullanıyorum. Biraz voltaj arttırıp frekans arttırabilirsin soğutmaya yeticektir. Ama anakartın giriş seviye ise çok fazla zorlamanı kesinlikle önermem. İşlemcini yakamazsın anakartı yakarsın.

ThE LoSt

80+ Silver
Arkadaşlar Merhaba,

Sıcaklık değerlerin gayet normal elinde harici bir kule tipi var netice de işlemcinin slikonu iyiyse 4.4 ghz falan deneyin.

Epik41

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
23
İsim
Mustafa Ergön
Gameforce copper 2 ile 78 derece oluyor dediğim voltaj ile

Tam yükte tabii ki
Yani yine iyimiş o işlemci soğutucusu ile bu değerler. Sanki siz voltaj ile oynadınız mı? UV yaptınız mı?

4,2 iyidir bence daha artırma, ben de 4,2 kullanıyordum 1,15V ile Snowmandi soğutucum.
dereceyi hatırlamıyorum ama 78den azdı.
Yani evet hocam bende bu hızda kalıcak gibi zaten stok değerler. Aşırtmaya gerek yok
Değerler bence iyi. Snowman T6 zaten fiyatına göre aşırı iyi bir soğutucu. Bende R5 5600 soğutmak için kullanıyorum. Biraz voltaj arttırıp frekans arttırabilirsin soğutmaya yeticektir. Ama anakartın giriş seviye ise çok fazla zorlamanı kesinlikle önermem. İşlemcini yakamazsın anakartı yakarsın.
Anladım hocam siz anlıyorsunuz bu işlerden az çok. Benim anakartım MSI Mortar Mac B450M bence B450 chip setinde en iyi anakart bu diyebilirim yani en aznından benim için kullanışlı ve güçlü. Ben sadece şu anlık yani yaklaşık bir kaç senedir UV yaparak kullanıyorum bu şekilde ve işimi görüyor. Gerek duymuyorum ** ye ama olur mu? Tabikide ** için yeterli bir sistem bence.

Peki konu dışı olacak ama bir önceki sorumuzda yanıtlayın lütfen.

Snıwman T6 Ultra da Fan modu ne şekilde kullanıyorsunuz. Stok hızı epey fazla ve sesi aşırı şekilde rahatsız edici çift fan olunca tabi biri diğerinden daha fazla ses çıkarıyor. Çözdünüz mü bu sorunu?

Sıcaklık değerlerin gayet normal elinde harici bir kule tipi var netice de işlemcinin slikonu iyiyse 4.4 ghz falan deneyin.
Eyw hocam bu cevabınız yeterli oldu.

Son düzenleme:

Mithril

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
689
İsim
Muhammet Kürkçü
Yani yine iyimiş o işlemci soğutucusu ile bu değerler. Sanki siz voltaj ile oynadınız mı? UV yaptınız mı?

Yani evet hocam bende bu hızda kalıcak gibi zaten stok değerler. Aşırtmaya gerek yok

Anladım hocam siz anlıyorsunuz bu işlerden az çok. Benim anakartım MSI Mortar Mac B450M bence B450 chip setinde en iyi anakart bu diyebilirim yani en aznından benim için kullanışlı ve güçlü. Ben sadece şu anlık yani yaklaşık bir kaç senedir UV yaparak kullanıyorum bu şekilde ve işimi görüyor. Gerek duymuyorum ** ye ama olur mu? Tabikide ** için yeterli bir sistem bence.

Peki konu dışı olacak ama bir önceki sorumuzda yanıtlayın lütfen.

Snıwman T6 Ultra da Fan modu ne şekilde kullanıyorsunuz. Stok hızı epey fazla ve sesi aşırı şekilde rahatsız edici çift fan olunca tabi biri diğerinden daha fazla ses çıkarıyor. Çözdünüz mü bu sorunu?

Eyw hocam bu cevabınız yeterli oldu.
İşlemci oto da oyunlarda 1,4-1,35v civarlarında ve 4,05ghz de dolaşıyordu bende rx6700xt alınca biraz overclock yapayım dedim işte o zaman anladım silikonumun çöp olduğunu. Zor bela 4,2ghz ve 1,33v yapabildim bu silikon ile.

Epik41

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
23
İsim
Mustafa Ergön
İşlemci oto da oyunlarda 1,4-1,35v civarlarında ve 4,05ghz de dolaşıyordu bende rx6700xt alınca biraz overclock yapayım dedim işte o zaman anladım silikonumun çöp olduğunu. Zor bela 4,2ghz ve 1,33v yapabildim bu silikon ile.
Şimdi daha iyi anladım teknoloji işi bu size o şekilde olanı denk gelmiş. Denemişsiniz en azından.

johan

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,247
İsim
ismail
İlerde daha iyi bir soğutucu takın.Değerler uzun kullanımda o soğutucuyla stabil olmayabilir test edin birkaç saat.

Top Bottom