Neler Yeni

RYZEN 5 3600 ISI DEĞERLERİM VE VOLTAJ

Epik41

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
23
İsim
Mustafa Ergön
İlerde daha iyi bir soğutucu takın.Değerler uzun kullanımda o soğutucuyla stabil olmayabilir test edin birkaç saat.
Eyw hocam dikkat ediyorum. Oyun vs oynarken MSI AFTERBURNER programı ile değerlerime bakıyorum. Gözlemliycem bir süre daha paylaşırım.

Epik41

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
23
İsim
Mustafa Ergön
@OrkunJJ hocam bir soru sordum ama.

Trifact

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,354
İsim
Yusuf
Arkadaşlar Merhaba,

İşlemcim boştaki ve stress testi altındaki görselleri ekte sundum. Sizce değerlerim nasıl? Ayrıca Sıvı soğutucusuna veya daha iyi bir kule tipi soğutucuya gerek var mı? (Şimdiki Snowman T6 Ultra kule tipi soğutucu)

İşlemciye sürdüğüm termal macun thermal grizzly hydronaut.

Undervolt ile elde ettiğim voltaj: 1.115WAlıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüle
kuletipiyle gayet yeterli ısı değerleride normal. hatta ekstra bir ayar bile çekmene gerek yok çünkü sahip olduğun kuletipi takla attıra attıra soğutacaktır. sıvı soğutma veya daha iyi bir kuletipi mantıksız şuanda. çünkü ucuz işlemciye altın semeri vurmak yerine, direk işlemcini upgradeleyebilirsin. harcamanı bence işlemci yönünden yap kuletipin var zaten.

OrkunJJ

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,623
İsim
Orkun
Snowman T6 Ultra da Fan modu ne şekilde kullanıyorsunuz. Stok hızı epey fazla ve sesi aşırı şekilde rahatsız edici çift fan olunca tabi biri diğerinden daha fazla ses çıkarıyor. Çözdünüz mü bu sorunu?
Ben direk stok şekilde kullanıyorum, aşırı gürültülü gelmiyor bana. Hafif bir fan uğultusu var o kadar. Oyuna girdiğimde yük altındayken biraz fazla ses çıkartıyor ama kulaklık taktığım için genelde duymuyorum. Sana gürültülü geliyorsa yükte değilken fan hızını curve şeklinde ayarlayabilirsin. Yük altına girdiğinde sadece yüksek devirlere çıkar.
@OrkunJJ hocam bir soru sordum ama.
Kusura bakma evde değildim yeni görüyorum.

Epik41

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
23
İsim
Mustafa Ergön
Ben direk stok şekilde kullanıyorum, aşırı gürültülü gelmiyor bana. Hafif bir fan uğultusu var o kadar. Oyuna girdiğimde yük altındayken biraz fazla ses çıkartıyor ama kulaklık taktığım için genelde duymuyorum. Sana gürültülü geliyorsa yükte değilken fan hızını curve şeklinde ayarlayabilirsin. Yük altına girdiğinde sadece yüksek devirlere çıkar.

Kusura bakma evde değildim yeni görüyorum.
Eyw hocam önemli değil :)

Sadece merak ettim şey demişsiniz. Curve onu anlamadım?
Ben biostan CPU fan hızını "auto" iken "PWM" e çektim. Diğer türlü boştayken bile aşırı gürültü oluyor.

Top Bottom