Neler Yeni

Yarın alacağım sisteme bakar mısınız rica etsem ..

Dahası  
Reaksiyon skoru
21
İsim
Abdul
Peki benim dediğim ram kötü mü
Mesaj otomatik birleştirildi:

2x16 32GB Ram öneririm hocam. Uzun bir süre değişmek zorunda kalmazsınız. Bence benim dediğim Lexar Ares'i alın. +200 ekliyor sadece.
Peki benim dediğim ram kötü mü hocam XPG Lancer Black 16GB (2x16GB) 6000MHz CL30

StrangerIX

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
624
İsim
Baran Kut
Peki benim dediğim ram kötü mü

Peki benim dediğim ram kötü mü hocam XPG Lancer Black 16GB (2x16GB) 6000MHz CL30
Kötü değil 16GB ram sadece. Uzun süre değişim yapılmayacaksa az. 32 GB yapın kafanız rahat olsun.

Dahası  
Reaksiyon skoru
21
İsim
Abdul

StrangerIX

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
624
İsim
Baran Kut
Evet evet 2 tane 16x2

Evet evet 16x2 ramler
Pardon hocam yeni gördüm. Yanda 16 sadece yazınca kafa karıştırdı. Yanlış listelenmiş de olabilir hocam dikkat edin. Yanda 16 yazıyor diye 2x8 yollamasınlar sonra.

Dahası  
Reaksiyon skoru
21
İsim
Abdul
Pardon hocam yeni gördüm. Yanda 16 sadece yazınca kafa karıştırdı. Yanlış listelenmiş de olabilir hocam dikkat edin. Yanda 16 yazıyor diye 2x8 yollamasınlar sonra.
Yok yok hocam 16x2 ben sadece ram markasının ve modelinin iyi olup olmadığını merak ediyorum

StrangerIX

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
624
İsim
Baran Kut
Yok yok hocam 16x2 ben sadece ram markasının ve modelinin iyi olup olmadığını merak ediyorum
Fiyat performans bir marka. Çok satışı yapıldı Türkiye'de problem yaşayan duymadım. Alabilirsiniz hocam.

MertAli1

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
25
İsim
MertAli
Rami 1x16 yerine 2x8 veya 2x16 almanı kesinlikle öneririm.

Ahmet1453

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
AHMET BURAK OLKUN
Bütçem 4070 ti super almayı biraz zorladığı için bende 4070 super dizdim tek amacım 2 k da bana 2 yıl yetsin ileriye dönük bir şey aramıyorum bu sistem yeterli mi arkadaşlar 2 k da hikaye ağırlıklı olarak monitör dahil 51 k Alıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüle
Benim sistemimin nerdeyse aynısı tek fark benim ekran kartı rx7800 sana tavsiyem anakartı b serisi ile değiştirebilirsiniz 16 gb yeterli diye bende öyle aldım evet çoğu oyunda yeterli gibi ama fortnite tarzı bir oyunda full grafiklerde 15350 mb ram kullandığını gördüm aynı ramden bir tane daha almak şart oldu. Soğutucu konusunda bende thermalright peerles assasin 120 argb var çok memnunum işlemci 60 zor görüyor tavsiye ederim.
Monitör konusunda alacağınız monitör oldukça iyi kaliteli bende ölü pixel çıktı ilk aldığımda farketmedim farkettigimde iş işten geçmişti.
Genel olarak sistem güzel ram takviyesi yapabilirsiniz onun dışında ekran kartı ve işlemci iyi zaten hayırlısı olsun sizin için.

Dahası  
Reaksiyon skoru
21
İsim
Abdul
Benim sistemimin nerdeyse aynısı tek fark benim ekran kartı rx7800 sana tavsiyem anakartı b serisi ile değiştirebilirsiniz 16 gb yeterli diye bende öyle aldım evet çoğu oyunda yeterli gibi ama fortnite tarzı bir oyunda full grafiklerde 15350 mb ram kullandığını gördüm aynı ramden bir tane daha almak şart oldu. Soğutucu konusunda bende thermalright peerles assasin 120 argb var çok memnunum işlemci 60 zor görüyor tavsiye ederim.
Monitör konusunda alacağınız monitör oldukça iyi kaliteli bende ölü pixel çıktı ilk aldığımda farketmedim farkettigimde iş işten geçmişti.
Genel olarak sistem güzel ram takviyesi yapabilirsiniz onun dışında ekran kartı ve işlemci iyi zaten hayırlısı olsun sizin için.
Hocam siz bu cevabı gaming tr deki resim attığım sisteme göre yapıyorsunuz doğru mu

Rami 1x16 yerine 2x8 veya 2x16 almanı kesinlikle öneririm.
Evet kafam rahat etsin diye onu yapacağım anakarti da b650

Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Batuhan erçin

Sistem olarak bunu almanızı öneririm ayrıca yanındada aşağıda linkini koymuş olduğum sıvı soğutucuyu almanızı özellikle tavsiye ederim.
Linkini koymuş olduğum sistemin sizin koyduğunuz dan daha f/p olduğunu düşünerek bunu öneririm.

utkualp

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
32
İsim
Utku Eymen Tahsin Alper
MC-SUPER / AMD Ryzen 5 7500F MPK / GALAX GeForce RTX 4070 Ti SUPER EX Gamer 1-Click OC 16 GB / 16GB RAM / 1TB M.2 SSD Gaming Bilgisayar hocam az daha verip bunu alsbilirisniz.

Dahası  
Reaksiyon skoru
21
İsim
Abdul

Sistem olarak bunu almanızı öneririm ayrıca yanındada aşağıda linkini koymuş olduğum sıvı soğutucuyu almanızı özellikle tavsiye ederim.
Linkini koymuş olduğum sistemin sizin koyduğunuz dan daha f/p olduğunu düşünerek bunu öneririm.

Bende bu sistemi alacağım hocam maaş bugün yatmadı yarına kaldı inşallah. Bu arada bir şey soracağım b650 ile a620 arasında 2.5k fiyat farkı dışında overlock yapılabiliyormuş ben öyle birsey yapmayacağım ileride sdd yükseltirsem 1 tb iptal eder 2 tb alırım zaten o yüzden şimdilik anakart bana verilen kullanayım sizce doğru mu

Bide ramları 32 gb yapacağım ama marka secmeme gerek var mı sizce? Bana verdiği ram dan tane daha alayım yetmez mi ? Bana XPG Lancer Black 16GB (1x16GB) 6000MHz CL30 bundan ikitane al diyorlar tek sebebi cl30 olması ama bunu alınca 2 adet fiyat uçuyor. Gerek var mi sizce

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
920,715
Üyeler
142,799
Son üye
kaanenn
Top Bottom