Neler Yeni

1 aylık işlemcim 90 derece görüyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
105
İsim
EMRE ERKMEN
ryzen 5 7500f işlemcili sistem topladım daha 1 ay bile olmadı. Adana'da yaşıyorum bilenler bilir şuan cehennem gibi, 3 saat bf 2042 oynadım işlemci 90 civarı seyrediyor stok fan ile. Normal midir, zarar verir mi?

mehmet14

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
54
İsim
mehmet
stok fan ile normal sıvı soğutma veya kule tipi bir soğutma kullanman daha iyi olur

Thermalright Phantom Spirit 120 SE bunu önerebilirim​

Zamazingoo

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
279
İsim
İbrahim Toglu
ryzen 5 7500f işlemcili sistem topladım daha 1 ay bile olmadı. Adana'da yaşıyorum bilenler bilir şuan cehennem gibi, 3 saat bf 2042 oynadım işlemci 90 civarı seyrediyor stok fan ile. Normal midir, zarar verir mi?
O işlemciler fabrika çıkışlı 95°c sınırlarına geliyor stok haliyle.Bu normal ancak oyun esnasında gelmemesi gerek. Bütçenin çıkabileceği max noktayı söylersen ona göre bir şey önerelim.

Dahası  
Reaksiyon skoru
105
İsim
EMRE ERKMEN
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
O işlemciler fabrika çıkışlı 95°c sınırlarına geliyor stok haliyle.Bu normal ancak oyun esnasında gelmemesi gerek. Bütçenin çıkabileceği max noktayı söylersen ona göre bir şey önerelim.
2 bin civarı yani o bütçede yok ise max 3 bin

clayzn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
54
İsim
yunusemre
hocam thermalıght kule tıpı yada deepcool kule tıplerıne bır bak

Zamazingoo

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
279
İsim
İbrahim Toglu
2 bin civarı yani o bütçede yok ise max 3 bin
max 3k ise gayet iyi.
Hava soğutmalı olarak ;

Performansları benzer.Hangisi sana uyarsa
ak 2. url'si buradan açılmıyor. 2.model Thermalright phantom spirit 120se.

Dahası  
Reaksiyon skoru
105
İsim
EMRE ERKMEN
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
max 3k ise gayet iyi.
Hava soğutmalı olarak ;

Performansları benzer.Hangisi sana uyarsa
ak 2. url'si buradan açılmıyor. 2.model Thermalright phantom spirit 120se.
aralarında bin liradan fazla fark var. Performans olarak aynılar ise hava soğutmalı daha mantıklı olmaz mı

ruaF1912

80+ Bronze
Undervolt ile 80 civarına çekilebilir, oynadığınız oyun zaten islemci katili bir oyun, stok fan ile o degerler normal, cift kuleye sahip phantom spirit/ peerless assassin gibi soğutucular ile sorunu kökten çözersin.

MrCodeX

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,001
İsim
Sinan Aba
Soğutucu alman lazım. Ben aynı islemciye phantom spirit aldım oyunda filan 60 derece zor görüyor. Soğutucu alana kadar biostan cbp ayarını kapat ısınmaz

bedrano

80+
aralarında bin liradan fazla fark var. Performans olarak aynılar ise hava soğutmalı daha mantıklı olmaz mı
Hava soğutma daha mantıklı, sorun çıkarma ihtimali daha az, sıvı soğutmalarda pompa yada sızıntı sorunları olabiliyor.

Dahası  
Reaksiyon skoru
210
İsim
Tekirdağlı Erşan Kuneri
100 e kadar yolu var

Zamazingoo

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
279
İsim
İbrahim Toglu
Ya sıvı soğutma daha az yer kaplar işte biraz daha güzel görünür vs artıları var. Anakartta bir şey sök-tak yapmak istesen elin rahat uzanır. Hava soğutma hayvan gibi yer kaplıyor çünki. vs vs. 1k farka bu sebeplerden ötürü bana göre değer.Ama perf aynı dediğim gibi hangisi aklına yatarsa.

Top Bottom