Neler Yeni

Çözüldü✓ 1 Haftalik Bilgisayar açılmıyor?:D

Entilus

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
803
İsim
Entilus
Yaklaşık 1 haftadir kullanıyorum bios dahil her şey güncel
Ryzen 5 5600x
Asus Tuf 550m-E Anakart
Nzxt Kraken 120mm
Asus Tuf 650W +80 bronz Psu
Asus dual Rx 6650 XT
bir şey sormak istiyorum 6700xt mi. İyi 3060 ti mi

Hurly

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
131
İsim
Kerem Yıldız
Bilgisayar açılmıyor derken, Windows mu açılmıyor yoksa hiç mi güç gelmiyor? Fanlar vs dönüyor mü?

Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Mehdi
Bilgisayar açılmıyor derken, Windows mu açılmıyor yoksa hiç mi güç gelmiyor? Fanlar vs dönüyor mü?
Güç gelmiyor hocam power tuşuna ışık geliyor ama basınca açılmıyor çok ilginç

halitxct

80+ Silver
Bu kasaya 19k mı verdin gerçekten hocam yazık etmisisn valla
Yaw şuan adamın sorunu bumu cidden
Mesaj otomatik birleştirildi:

Selam arkadaşlar, GTA V açık bir şekilde yarım saatliğine dışarı çıktım. Döndüğümde kasanin on fanlarindan tikir tikir sesler geliyordu. Sorun ne diye bakmak için kasayi açtım, sonrasinda da ekran kartina güç gitmemeye basladi. Daha sonra ekran kartını çıkarıp, tekrar taktim ve şimdi de garip bir şekilde bilgisayar acilmiyor. Bilgisayar alınalı 1 hafta olmadi.
Kankam bence hiç kurcalama tüm kabloları çıkar 1 saat bekle geri tak olmazsa incehesab sana döndüğünde bilgisayari garantiye gönder sana sorunu düzeltip gönderirler

Statik elektrik boşaltmayı denedin mi? Kasanın arkasındaki bütün kabloları çıkart. PSU şalteri OFF konumda olsun.

Kasanın açma tuşuna 3-5 saniye basılı tut. Bütün kabloları tekrar tak, PSU şalterini ON konuma getirdikten sonra 30-40 saniye bekleyip Sisteme Start ver.

Traqueer

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
286
İsim
Enes
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Mehdi
Statik elektrik boşaltmayı denedin mi? Kasanın arkasındaki bütün kabloları çıkart. PSU şalteri OFF konumda olsun.

Kasanın açma tuşuna 3-5 saniye basılı tut. Bütün kabloları tekrar tak, PSU şalterini ON konuma getirdikten sonra 30-40 saniye bekleyip Sisteme Start ver.
Hocam sorun muhtemelen statik elektirikte eksik bilgi vermişim bundan olabileceğini hiç düşünmedim bilgisayar açıkken cami açtım o sırada ses nerden geliyor diye bakarken ekran gitti tuşa basip kapattim bi kaç kere yaptım böyle muhtemelen bundandir sabah tekrar deniyecem teşekkür ederim

Bütün parçaları teker teker en ucuz sitesinden toplanirsa eğer monitör dahil 30kya denk geliyor ben 25e aldim gayet uygun bence hocam Monitör: Asus Tuf VG27AQ 2K IPS

Hocam sorun muhtemelen statik elektirikte eksik bilgi vermişim bundan olabileceğini hiç düşünmedim bilgisayar açıkken cami açtım o sırada ses nerden geliyor diye bakarken ekran gitti tuşa basip kapattim bi kaç kere yaptım böyle muhtemelen bundandir sabah tekrar deniyecem teşekkür ederim

Bütün parçaları teker teker en ucuz sitesinden toplanirsa eğer monitör dahil 30kya denk geliyor ben 25e aldim gayet uygun bence hocam Monitör: Asus Tuf VG27AQ 2K IPS
Kasa da ASUS TUF GT301

Hocam olmadi var mi başka yolu

Son düzenleme:

James Gg

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,351
İsim
James Gg
İlgilendiği Kategoriler
Pc Toplama-ekran kartı-işlemci-anakart-acer çöp laptop
Bios pilini çıkarıp tekrar takmayı deneyebilirsin 5dk bekle yaparken.

SadeceBirisi.

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,423
İsim
uwu
Bnce garantiye yolla alırlarsa iade et daha sonra sana 2.el 3080 sadece gerisi sıfır yada yakın fiyatlara başka PC bak. Sorunun bnce anakarttan

Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Mehdi
Arkadaşlar Selam Sorun statik elektirklenmeden dolayiydi ramleri ekran kartini ve bios pilini çıkarıp geri takınca oldu eğer böyle bir sorunla karsilasirsaniz aynılarını yaparsanız muhtemelen duzelecektir yardimci olan arkadaşlara teşekkürler ve sevgiler.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
962,223
Üyeler
151,867
Son üye
unqownn
Top Bottom