Neler Yeni

1 YIL ÜZERİ TAAHHÜTLERDE CAYMA BEDELİ OLMADAN SAĞLAYICI BIRAKMAK !

VorleN

80+ Silver
Merhaba Saygıdeğer Forum Üyeleri. TürkTelekom 24/6 kullanıcısıyım internetim yetmeyince caymayı düşündüm tabi cayma bedeli olacağı aklıma geldi sonra. İnternetten araştırdım biraz şöyle bir kanunla karşılaştım:
Tüketici, belirsiz süreli veya süresi bir yıldan daha uzun olan belirli süreli abonelik sözleşmesini herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin istediği zaman feshetme hakkına sahiptir. Süresi bir yıldan az olan belirli süreli abonelik sözleşmesinde satıcı veya sağlayıcı tarafından sözleşme koşullarında değişiklik yapılması hâlinde de tüketici sözleşmeyi feshedebilir. Fesih bildiriminin kâğıt üzerinde veya kalıcı veri saklayıcısı ile satıcı veya sağlayıcıya yöneltilmiş olması yeterlidir. Satıcı veya sağlayıcı, abonelik sözleşmesinin feshi için sözleşmenin tesis edilmesini sağlayan yöntemden daha ağır koşullar içeren bir yöntem belirleyemez.

Kaynak: https://www.mevzuat.gov.tr/MevzuatMetin/1.5.6502.pdf Sayfa 12170 (PDF de 20) / Abonelik Sözleşmeleri / Madde 52 / 4. Fıkrası

Bu konuyu haberi olmayanlar için açtım 1 yıl üzeri bir taahhütünüz varsa gerekçe göstermeden cayma bedeli ödemeden internetinizi iptal edebilirsiniz aynı şey telefon sözleşmeleri içinde geçerli eğer 1 yıl üzeri bir sözleşme paketiniz varsa cayma bedeli ödemeden iptal edebilirsiniz. Sağlayınız sizden 1 yıl üzeri bir taahhütten cezai ücret isterse TÜKETİCİ HAKLARI HAKEM HEYETİ'ne başvurabilirsiniz.

Son düzenleme:

Mr. Edri

80+ Platinum
En İyi Cevap
26
Dahası  
Reaksiyon skoru
23,309
İsim
.
Arkadaşlar TürkTelekom 24/6 kullanıcısıyım internetim yetmeyince caymayı düşündüm tabi cayma bedeli olacağı aklıma geldi sonra. İnternetten araştırdım biraz şöyle bir kanunla karşılaştım:
Tüketici, belirsiz süreli veya süresi bir yıldan daha uzun olan belirli süreli abonelik sözleşmesini herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin istediği zaman feshetme hakkına sahiptir. Süresi bir yıldan az olan belirli süreli abonelik sözleşmesinde satıcı veya sağlayıcı tarafından sözleşme koşullarında değişiklik yapılması hâlinde de tüketici sözleşmeyi feshedebilir. Fesih bildiriminin kâğıt üzerinde veya kalıcı veri saklayıcısı ile satıcı veya sağlayıcıya yöneltilmiş olması yeterlidir. Satıcı veya sağlayıcı, abonelik sözleşmesinin feshi için sözleşmenin tesis edilmesini sağlayan yöntemden daha ağır koşullar içeren bir yöntem belirleyemez.

Kaynak: https://www.mevzuat.gov.tr/MevzuatMetin/1.5.6502.pdf Sayfa 12170 (PDF de 20) / Abonelik Sözleşmeleri / Madde 52 / 4. Fıkrası

Bu konuyu haberi olmayanlar için açtım 1 yıl üzeri bir taahhütünüz varsa gerekçe göstermeden cayma bedeli ödemeden internetinizi iptal edebilirsiniz aynı şey telefon sözleşmeleri içinde geçerli eğer 1 yıl üzeri bir sözleşme paketiniz varsa cayma bedeli ödemeden iptal edebilirsiniz. Sağlayınız sizden 1 yıl üzeri bir taahhütten cezai ücret isterse TÜKETİCİ HAKLARI HAKEM HEYETİ'ne başvurabilirsiniz.
Ben bunu anneme dedim durdum ama dinlemedi, gitti 500 lira para verdi.

COMANDANTE

80+ Silver
En İyi Cevap
5
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,282
İsim
Muhammed Talha Kuruçimen
Bende gittim vodafone'a dedim ki sözleşmeden caymak istiyorum istediğim hızları ve stabil interneti alamıyorum dedim. Tahhütten cayarsanız 4 basamaklı rakamlara kadar ceza ödersiniz dediler. Dedim tüketici hakları diye bir şey var. Olmaz şöyle falan dediler gönderdiler. Üşenmeyip yapasım var şu işi ya. Sıkıldım artık 13-0.6 mbps internete 70 tl ödemekten.

VorleN

80+ Silver
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bende gittim vodafone'a dedim ki sözleşmeden caymak istiyorum istediğim hızları ve stabil interneti alamıyorum dedim. Tahhütten cayarsanız 4 basamaklı rakamlara kadar ceza ödersiniz dediler. Dedim tüketici hakları diye bir şey var. Olmaz şöyle falan dediler gönderdiler. Üşenmeyip yapasım var şu işi ya. Sıkıldım artık 13-0.6 mbps internete 70 TL ödemekten.
Bende 24/6 internetti sorunsuz alıyorum ama 24 download'a 115 TL ödemek koyuyor insana diğer sağlayıcılar ör:Mileni 100 Download sunuyor o paraya..

Nvidia_GF_FX_500

80+ Silver
En İyi Cevap
3
TT; normalde 90 TL olan paketi size sözleşmeli olarak 70 TL'ye satıyor. (Sayıları salladım.) Sen X ay kadar bu sözleşmeli hizmeti kullanıyorsun ve TT'de haklı olarak X kadar kullandığın ayın, indirim bedelini senden tahsil etmek istiyor. Peki ya, bu durumda?

DonanımFikir

Moderatör
En İyi Cevap
10
Dahası  
Reaksiyon skoru
36,740
İsim
Selimhan
İlgilendiği Kategoriler
SıcakFırsatlar Bilgisayar Toplama Konu Dışı
Steam
#Samsunlu
Keşke öyle bişi olsa
Boşuna Tahaddütlü paketlerde BEDAVA gibi sözcükler boşuna kullanılmıyor.
Böyle bişi olsa bile Bedava dedikleri şeylerinde parasını alacaklarını düşünüyorum .

COMANDANTE

80+ Silver
En İyi Cevap
5
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,282
İsim
Muhammed Talha Kuruçimen
Bende 24/6 internetti sorunsuz alıyorum ama 24 download'a 115 TL ödemek koyuyor insana diğer sağlayıcılar ör:Mileni 100 Download sunuyor o paraya..
Haklısın can sıkıcı baya. Şimdi direkt ben bu linkten şikayet edebiliyor muyum yoksa yapmam gereken daha ne var.

leroxy

80+ Platinum
En İyi Cevap
24
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,916
İsim
Alp
İlgilendiği Kategoriler
İnternet Hizmetleri - Yayın Servisleri - Riot Games
@alpolojix / Leroxy sen ne düşünüyorsun bu konuda?
Yani ben olsam bunu zorda kalsam kullanırım.
Mesela telekom gün gelir bana rezil bi hizmet verirse o zaman tüketici mahkemesine kadar giderim.
Ama işte taahhüt varken ve iyi hizmet alıyorken "ayyğhh canım sıkıldı hemen firma değiştirmem lazım şekerim düşüyoo" tarzında saçma bir durum olursa bu yöntem çok gereksiz.
Ayrıca kanıt lazım. Kanıt olarak da en iyi şeyler hat değerleri ve speedtest sonucu. Öteki türlü THH Sonucu zor olur.

crazyboy40

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,555
İsim
Samet Kaya
Merhaba Saygıdeğer Forum Üyeleri. TürkTelekom 24/6 kullanıcısıyım internetim yetmeyince caymayı düşündüm tabi cayma bedeli olacağı aklıma geldi sonra. İnternetten araştırdım biraz şöyle bir kanunla karşılaştım:

benden istedi başvurdum tüketici hakem heyetine bekliyoruz cevabı şimdi

Arda22

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,932
İsim
Arda
İlgilendiği Kategoriler
Hazır Sistem Konularına etiketlerseniz sevinirim :)
Steam
Lionn!
Discord
Mostafa Mohamed 9932

Keşke akk gibi oda kalksa

COMANDANTE

80+ Silver
En İyi Cevap
5
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,282
İsim
Muhammed Talha Kuruçimen
Yani ben olsam bunu zorda kalsam kullanırım.
Mesela telekom gün gelir bana rezil bi hizmet verirse o zaman tüketici mahkemesine kadar giderim.
Ama işte taahhüt varken ve iyi hizmet alıyorken "ayyğhh canım sıkıldı hemen firma değiştirmem lazım şekerim düşüyoo" tarzında saçma bir durum olursa bu yöntem çok gereksiz.
Ayrıca kanıt lazım. Kanıt olarak da en iyi şeyler hat değerleri ve speedtest sonucu. Öteki türlü THH Sonucu zor olur.
Karantinanın ortasında 3 hafta internetim yoktu. O zaman kesilen internetin kanıtını nereden bulabilirim ?

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
993,817
Üyeler
157,150
Son üye
ferdi uguz
Top Bottom