Neler Yeni

12 Ada Konusunda İsmet İnönü'nün yaptığı hatalar.(3 ada aldı!? Cevap)

Excator23cm

80+ Gold

RevDeisDou

80+ Titanium
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
48,966
İsim
Rev D
İlgilendiği Kategoriler
Hepsi ;)
İsmet kesinlikle yetenekli bir topçuydu ama o kadar yetenekli bir siyasetçi değildi. İç siyaset kötü olmasa dış siyasette çok kaybettik bence. Yapacak bir şey yok hakkını kimse veremez ama çok büyük adam.

🃏JOKER🃏

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
34,846
İsim
Mert Can Ergün
1. bilmiyorsan niye konuşuyorsun
2. niye bilemeyesin aç oku attığım kaynakları
sen çok mu biliyorsun hayatını ben bilmiyorum diye bir şey demedim yanlışları vardır yoktur bilemiyiz dedim senin attığın kaynaklar çok mu doğru söylüyor
Mesaj otomatik birleştirildi:

sen çok mu biliyorsun hayatını ben bilmiyorum diye bir şey demedim yanlışları vardır yoktur bilemiyiz dedim senin attığın kaynaklar çok mu doğru söylüyor
kafayı çok takıyorsun

Skyline R34

80+ Bronze

Hata lozan değil cok onemli bi anlasmaya bilmeyen birini göndermek
Hİsme İnönyü göndermeye hata diyorsunuz fakat çok iyi bir anlaşma imzaladı ama bazı eksikler olduğuda gerçek .

kafayı çok takıyorsun
Kaynakalar arasında nutuk var .

Excator23cm

80+ Gold
İsmet kesinlikle yetenekli bir topçuydu ama o kadar yetenekli bir siyasetçi değildi. İç siyaset kötü olmasa dış siyasette çok kaybettik bence. Yapacak bir şey yok hakkını kimse veremez ama çok büyük adam.
Attığım kaynaklarda İsmet'in bir sözü var ilk defa botumu çıkarıp Takım elbise giyindim hatta ilk gün öğle yemeğindwe bile ne giyeceğimi düşündüm.
Atatürk'ün tek hatası olabilir İsmetin oraya gitmesi.
Olucak o kadar adam ülkeyi kurtatrdı ama Keşke bir diplomat gönderseydi

mortah

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
975
İsim
Yakup Efe Sarıkaya
Bence lozan anlasması iyiydi ismet paşanın askerligine de lafım yok ama bu hatasi öbemsenemeyecek gibi değil(
İsmet 4 Şubat 1923 tarihinde müttefiklere gönderdiği mektupta şöyle dedi;
"Konferansın gündeminde şimdiye kadar yer almamış ve hiçbir görüşmeye konu olmamış bulunan 12 adaya ilişkin teklifide tümüyle kabul ediyoruz") uşi anlaşmasi da zorunluluk tu adaları kaybetme konusunda bu mesajı yuzünden İsmet inönü hatalıydı benim son görüşüm bu

Excator23cm

80+ Gold

kafayı çok takıyorsun
Yaşı küçüklere velet derler sende onlardansın heralde kaynaklara yalan dersen Atatükke de yalan dersin en resmi kaynak olarak TBMM'nin kitabı da intrnetteki pdflerini bul oku bilgilen

"Konferansın gündeminde şimdiye kadar yer almamış ve hiçbir görüşmeye konu olmamış bulunan 12 adaya ilişkin teklifide tümüyle kabul ediyoruz"
Bunu demesi bile hata değil mi başlı başına?

Skyline R34

80+ Bronze
Yaşı küçüklere velet derler sende onlardansın heralde kaynaklara yalan dersen Atatükke de yalan dersin en resmi kaynak olarak TBMM'nin kitabı da intrnetteki pdflerini bul oku bilgilen

"Konferansın gündeminde şimdiye kadar yer almamış ve hiçbir görüşmeye konu olmamış bulunan 12 adaya ilişkin teklifide tümüyle kabul ediyoruz"
Bence hata değil lozandan istediklerinin büyük çoğunluğunu sağladıktan sonra anlaşmayı bozabilme ihtimali yüksek bir maddeyi es geçmek en doğrusuydu .

🃏JOKER🃏

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
34,846
İsim
Mert Can Ergün

benim yaşım küçük değil ama senin yaşın küçük olabilir bu işlere kafanı çok yoruyorsun

Excator23cm

80+ Gold
benim yaşım küçük değil ama senin yaşın küçük olabilir bu işlere kafanı çok yoruyorsun
Bir önceki mesajında attığın kaynakşar yalan diyorsun ona cevap ver sen?

🃏JOKER🃏

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
34,846
İsim
Mert Can Ergün
Top Bottom