Neler Yeni

12.sınıfım memur olunur mu?

Golf 4 R32

80+ Silver
Okul başlayınca 12.sınıf okuyacağım önümüzde yks var bildiğiniz gibi. Ailemin tavsiyesi üzerine kpss girmeyi düşünüyorum. Kpss yi kazanırsam üniversiteyi açıktan okurum diye düşündüm. Şu an memur maaşı 23k ve yılbaşı zamı da gelecek herneyse. Yani bi memur bugün 2x asgari ücret alıyor. Ben öyle fabrikada vs. ağır işlerde çalışacak bi yapıda değilim. Memurluk hem yormaz hemde maaşı iyi. Kpss yi unutun şimdi üniversitede maddi durumlardan dolayı başka bir şehire gidemem. Olduğum şehirde eşit ağırlık olarak pek seçeneğim yok işletme veya iktisat okuyabilirim. Sizce memurluk mantıklı mı onu sormak istedim. Bana kalırsa şu an mantıklı görünüyor.

yusuftheayay

80+ Bronze
Mantıklı ama torpilsiz girmek zor bi çok memurluğa, torpilli girdinmide ömür boyu kul hakkı yicen, torpilsiz girebilirsen gir şansını dene.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Öğretmenlikte okuyabilirsin olduğun şehirde

Golf 4 R32

80+ Silver
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Mantıklı ama torpilsiz girmek zor bi çok memurluğa, torpilli girdinmide ömür boyu kul hakkı yicen, torpilsiz girebilirsen gir şansını dene.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Öğretmenlikte okuyabilirsin olduğun şehirde
Öğretmen olmak istemiyorum. Yüksek puan alırsam torpilsiz girerim bence.

axion55

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
627
İsim
Oguzhan yılmaz
Öğretmen olmak istemiyorum. Yüksek puan alırsam torpilsiz girerim bence.
98 alıp atanamayan var ülkede sözlü mülakatı geçemedigi için :D sen daha yenisin buralarda torpilin yoksa çok zor sınavı kazanman bişey ifade etmiyor sözlü mülakatta kimin torpili kimin adamı varsa geçiyo 1 2 tane de torpilsiz illaki alırlar

Nquyen

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,216
İsim
Selim
Yazılım bölümlerini okuman daha faydalı özellikle yapay zeka ve kodlama üzerine kendini geliştir ve bunu ingilizce ile desteklersen üniden mezun olduğun da Euro ya da dolarla maaş alman olası ama ingilizce bilmen şart.

Besim Tibuk

80+ Gold
Çok boş iş memurluk. Hayatın boyunca devlete bağımlı yaşayacaksın. 23k maaş çok bir şey değil büyük şehirler için. İleride evlenirsen falan düzgün yaşamaya yetmez zaten.

thec2o

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
155
İsim
Cemre Can Özdemir
Okul başlayınca 12.sınıf okuyacağım önümüzde yks var bildiğiniz gibi. Ailemin tavsiyesi üzerine kpss girmeyi düşünüyorum. Kpss yi kazanırsam üniversiteyi açıktan okurum diye düşündüm. Şu an memur maaşı 23k ve yılbaşı zamı da gelecek herneyse. Yani bi memur bugün 2x asgari ücret alıyor. Ben öyle fabrikada vs. ağır işlerde çalışacak bi yapıda değilim. Memurluk hem yormaz hemde maaşı iyi. Kpss yi unutun şimdi üniversitede maddi durumlardan dolayı başka bir şehire gidemem. Olduğum şehirde eşit ağırlık olarak pek seçeneğim yok işletme veya iktisat okuyabilirim. Sizce memurluk mantıklı mı onu sormak istedim. Bana kalırsa şu an mantıklı görünüyor.
dostum yanlış anlama beni fakat memur olma vizyonu çok eskide kaldı kendizi zorla ve geliştir hakikaten hayatın bir ucundan tut, kimse sabit bir iş lokasyon maaş ile gerçekten bu hayatı yaşayamaz. ayrıca sanayide ağır olmayan meslek türleri de var örneğin operatörlük CNC Torna, freze, kesim büküm dolum vb. makineler var bu işte hem çok güzel para var hem de memurdan az yorulursun. bence daha geniş düşün daha çok araştır herkes elbette diploma alması şart değil ama belgeli bir işçi olmanın trde ileride çok büyük avantajları olacak

berkec34

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,186
İsim
Berkecan Ergin
Matematik öğretmeni ol özel derslerden zaten memurdan fazla para kazanırsın :D

Golf 4 R32

80+ Silver
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

berkec34

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,186
İsim
Berkecan Ergin
Ben daha bi tane matematik sorusu yapamıyorum (!) ahshaahah :D
Valla iyi para var yada ingilizce vs okuyacaksın, özel dersler falan. Diğer öğretmenlikleri okuma.
Valla bizim kuzenlere geliyordu mat hocası saatlik alıyordu. Hergün öyle öğrenci bulsan zaten günde 2-3 saat ders yeter iyi para kazandırır

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
914,559
Üyeler
141,857
Son üye
Halbezar
Top Bottom