Neler Yeni

Yardım 15 mouse arasından hangisi iyi

arkadaşlar artık noktayı koyalım cok uzadı 2 günlük araştırma sonucu bu verilere ulaştım hepsinin adını yazıcağım ayrı yetten fotoğraftada var 15 tanesinin görseli gelelim konuya eski mouse rival 3 idi ve 120 mm bir uzunluk söz konusu bu bana 3-4mm kısa geldi bu baktığım mouselar 125mm 128mm tam aradığım uzunlukta, genişlik kısaydı rival 3 de, bunların genişliğine pek bakamadim ama iyidir umarım son olarak espor cu mouse olması lazım hafif ve sensör de donma olmaması lazım 300 dpi gibi düşük bir ayarda oynuyorum aralarından en iyilerini de seçebilirsiniz yada şunu cıkar bu ondan iyi zaten diyerek tercih sayımı azaltada bilirsiniz.
Mouse ların adları sırası ile;
*steelseries aerox 3 2020 versiyon
*ninjutso sora
*logitech G pro X
*Corsair katar pro
*ninjutso katana
*steelseries sensei ten
*delux m800db
*razer deathadder v2 pro
*razer viper ultimate
*endgame xm1r
*logitech g pro hero
*razer viper 8 khz
*zowie ec2-c
*pulsefire haste
*glorious model D
dedigim gibi arkadaşlar biraz fazla, bana, şuna o kadar verecegine bu onla aynı veya şu ondan iyi onu cıkar gibi şeyler diyebilirsiniz daya iyi olur , yardımınız için teşekkür ederim şimdiden.
ben kendim razer viper 8 khz kullanıyorum palm tutuş için aşırı uygun bir fare ama 8000 hz özellğini aktif ettiğimde işlemci ryzen 5 5600x olmasına rağmen bendede bazı droplar,fps düşüşleri yaşatıyor bu yüzden 2000 ile 4000 bin hz arası gidip geliyorum 125 hz den geçiş yaptım bana aşırı akıcı geldi benim önerim viper 8 khz kanka.

Alinan

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
27
İsim
Akın
ben kendim razer viper 8 khz kullanıyorum palm tutuş için aşırı uygun bir fare ama 8000 hz özellğini aktif ettiğimde işlemci ryzen 5 5600x olmasına rağmen bendede bazı droplar,fps düşüşleri yaşatıyor bu yüzden 2000 ile 4000 bin hz arası gidip geliyorum 125 hz den geçiş yaptım bana aşırı akıcı geldi benim önerim viper 8 khz kanka.
hocam bir şey sormak istiyorum bu 8hz olayı ney ben bir türlü anlamadım

hocam bir şey sormak istiyorum bu 8hz olayı ney ben bir türlü anlamadım
Fare ile bilgisayar arasındaki bilgi alış-verişinin ne sıklıkla yapıldığını gösterir. Yani fareyi her hareket ettirdiğinizde bilgisayar ekranında imlecin tepkimeye verdiği cevabın hızıdır.

1000hz = 1ms
500hz = 2ms

Ekler

• resim_2023-01-29_171001933.png
    resim_2023-01-29_171001933.png
    55.1 KB · Hit: 21

n7cati

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,092
İsim
Necati
Instagram
https://www.instagram.com/n2cati/
Discord
2893
arkadaşlar artık noktayı koyalım cok uzadı 2 günlük araştırma sonucu bu verilere ulaştım hepsinin adını yazıcağım ayrı yetten fotoğraftada var 15 tanesinin görseli gelelim konuya eski mouse rival 3 idi ve 120 mm bir uzunluk söz konusu bu bana 3-4mm kısa geldi bu baktığım mouselar 125mm 128mm tam aradığım uzunlukta, genişlik kısaydı rival 3 de, bunların genişliğine pek bakamadim ama iyidir umarım son olarak espor cu mouse olması lazım hafif ve sensör de donma olmaması lazım 300 dpi gibi düşük bir ayarda oynuyorum aralarından en iyilerini de seçebilirsiniz yada şunu cıkar bu ondan iyi zaten diyerek tercih sayımı azaltada bilirsiniz.
Mouse ların adları sırası ile;
*steelseries aerox 3 2020 versiyon
*ninjutso sora
*logitech G pro X
*Corsair katar pro
*ninjutso katana
*steelseries sensei ten
*delux m800db
*razer deathadder v2 pro
*razer viper ultimate
*endgame xm1r
*logitech g pro hero
*razer viper 8 khz
*zowie ec2-c
*pulsefire haste
*glorious model D
dedigim gibi arkadaşlar biraz fazla, bana, şuna o kadar verecegine bu onla aynı veya şu ondan iyi onu cıkar gibi şeyler diyebilirsiniz daya iyi olur , yardımınız için teşekkür ederim şimdiden.
Viper ultimate

Alinan

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
27
İsim
Akın
Fare ile bilgisayar arasındaki bilgi alış-verişinin ne sıklıkla yapıldığını gösterir. Yani fareyi her hareket ettirdiğinizde bilgisayar ekranında imlecin tepkimeye verdiği cevabın hızıdır.

1000hz = 1ms
500hz = 2ms
yani imlecin kasmasınımı diyorsun 8000hz olunca daha gerçekci görünüyor doğrumu anladım.
Mesaj otomatik birleştirildi:

hocam niye o kadar mouse arasından viper ultimate ?

yani imlecin kasmasınımı diyorsun 8000hz olunca daha gerçekci görünüyor doğrumu anladım.
daha akıcı hareket ettiriyorsun ama 1000 hz den sonrasını pek farkedemiyorsun zaten
Mesaj otomatik birleştirildi:

daha akıcı hareket ettiriyorsun ama 1000 hz den sonrasını pek farkedemiyorsun zaten
bende almışken en iyisini alayım dediğim için bunu seçtim :)

Alinan

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
27
İsim
Akın
hocam o dpı onunda raporlama hızı 1000 hz
hocam bana önerilen mouse lardan bana uyanları şuanda katana ve gpx , 8khz nin uzunlukları neler biliyormusunuz , önermedikleri için hiç araştırmamıştım.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Çevrim içi yöneticiler

• B1L0
    Hayırlı forumlar

Forum istatistikleri

Konular
915,787
Üyeler
142,029
Son üye
serkancan