Neler Yeni

15 Yaşındayım 92 Kiloyum Boyum 1.74m / Kilo vermek istiyorum

bariskarali

80+ Gold
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,887
İsim
Barış Karalı
Diyet'de maddi manevi sıkıntılı bir şey ya.
aynen öyle :D diyet yapmak yapmamaktan daha pahalı. Diyet yapmasak mesela 1 ekmek 1.5 tl 2 tane üçgen peynir 3 tl. 4.5 tl ye tıka basa dıyoarız. Diyetteyken yok tavuk göğüsü yulaf bilmem ne.

G.P.U

80+ Silver
15 Yaşındayım 92 Kiloyum Boyum 1.74m
Günlük bi spor aktivitesi belirledim.

Her gün bunları yapıyorum. + Salı,Perşembe,Cumartesi,Pazar 1 saat yüksek tempolu yürüyüş yapıyorum.

NOT: Kilom fazla olabilir ancak kas yapım vs. belirgin yani yağ torbası değilim. 🤭

Amacım 70-75 kilo olmak.

Sizin bunlara başka öneriniz var mı?
Bu arada 174 cm boy 70 kilo bile göbeğin çıkık gözükür bence bi 60 olmaya çalış göbeğin sarkmasın ben 180cm nerdeyse 65 kilo iken bile balkonluydum

Ama tabi kilo vermek zor iş çalışırken yemeden çalıştım sadece akşam yiyordum birde aabah bi fincan kahve içerdim çünkü 12 saat yemezsen vücudunun kalori yakma hızı %40 düşer bu yüzden sabah besin almaya dikkat et

KeReM 1963

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,750
İsim
Kerem ORUÇ
İlgilendiği Kategoriler
Yurtdışı Alışverişi
Instagram
oruckereem
Steam
Kerem1963
Discord
Kerem1963 #8121
kilonuzun kıymetini bilin 178 60kg olan bne o.O2

thErenSK

80+ Gold
En İyi Cevap
2
Aynen , 1,72m boyla 77-78kg'yim. Ufak göbek var onun dışında -----> 😎
Erkek dediğin göbekli olur (!) Şaka bir yana tam ortası lazım benim her hafta kilom değişiyor son 3 aydır. Bı 84 oluyorum bı 96 oluyorum anlayamadım çok dengesizim. Mesela geçen hafta 92 iken bu hafta 86'yım.

Has4nGodEx

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,861
İsim
Hasan Acar
Erkek dediğin göbekli olur (!) Şaka bir yana tam ortası lazım benim her hafta kilom değişiyor son 3 aydır. Bı 84 oluyorum bı 96 oluyorum anlayamadım çok dengesizim. Mesela geçen hafta 92 iken bu hafta 86'yım.
70-75 olmak istiyorum bir verebilsem çok güzel olacak. :D

İsmail Aslan

80+ Gold
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,746
İsim
İsmail aslan
İlgilendiği Kategoriler
Monitör , ekran kartı
Steam
irexaTR
Reddit
İsmailAslanx
aynen öyle :D diyet yapmak yapmamaktan daha pahalı. Diyet yapmasak mesela 1 ekmek 1.5 TL 2 tane üçgen peynir 3 TL. 4.5 TL ye tıka basa dıyoarız. Diyetteyken yok tavuk göğüsü yulaf bilmem ne.
Diyet yapmak F/P değil 😂

bıraktım

80+ Bronze
Kilo yine bir şekilde verilirde boy genetiğin yoksa olmuyor be hocam yaş 18 olcak 157 kaldım kız olsam okey ama erkeğim

Kearnes

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
202
İsim
İbrahim Kaya

Her gün bunları yapıyorum. + Salı,Perşembe,Cumartesi,Pazar 1 saat yüksek tempolu yürüyüş yapıyorum.

NOT: Kilom fazla olabilir ancak kas yapım vs. belirgin yani yağ torbası değilim. 🤭

Amacım 70-75 kilo olmak.

17 yaşındayım 1.74 boy 65 kg. Sadece 1 haftada 5 kg verebiliyorum. Ne mi yapman lazım? Spora asla ara verme kendini zorla. Kahvaltıdan başka öğününü doyasıya yeme. Sürekli hareket halinde bulun. Bol bol su iç.

shotpoter

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,216
İsim
Taha Efe

Amacım 70-75 kilo olmak.

Yediklerini kendine göre Düzenle, diyet sözcüğünü hoş bulmuyorum,Sağlıklı beslen.
Paketli Gıda,Margarini zaten saymıyorum bile.
Sabah Kalkınca Suya Limon Sıkıp İcebilrsin Hem Zengin bir C Vitamini(Uzmanlar bu Zamanda C Ve D Diye resmen yırtınıyorlar) hemde vücüdunu Arındırır.
Limonlu suyun faydaları

-Boğaz ağrısı, faranjit gibi üst solunum yolu hastalıklarının oluşumunu engeller.
-Soğuk algınlığı, grip ve influenza gibi hastalıklara yakalanan kişilerde kolayca iyileşmeyi sağlar.

-Kilo alımını azaltmayı destekler. Diğer şekerli ve kalorili içeceklere alternatif olarak tüketeceğiniz limonlu su daha az kalori alımını sağlar. Bu noktada özellikle şeker hastaları ve diyet yapanlar sıklıkla tercih eder.
-Limonlu suyun bilinen en temel faydalarından birisi de böbrek taşına iyi gelmesi ve onu önlemesidir. Limonlu su böbrek taşlarını vücuttan çok fazla rahatsızlık vermeden atılmasına yardımcı olurken oluşabilecek ağrıları da engeller. Ayrıca limonlu su içmek vücuda yeniden su kazandırır ve böbrek taşı oluşum riskini azaltır.
-Günlük hayatta bol bol su içmek cildin temiz kalmasını sağlayarak toksinlerin atılmasına yardımcı olur. Birde suya limon eklendiğinde içeriğindeki C vitamini ile cildi lekelerden uzak tutarak kırışıkları azaltmaya yardımcı olur.
-Genellikle ağzın içinde oluşan ve aft denilen yaralara da limonlu su iyi gelir. Ağzı limonlu su ile çalkalamak aftın iyileşmesine yardımcı olur.
-Limonlu su diş eti rahatsızlıklarını da çözer. Şişmiş diş etlerinin inmesine ve ağrının azalmasına yardımcı olur.
-Limonlu suyun en önemli faydalarından biri şüphesiz stresten ve depresyondan kurtulmayı sağlamaktır. Buna ek olarak tansiyonu düşürmede bilinen en etkili besinlerden biridir.
-Limonlu su vücutta oluşan iltihaplanmalara iyi gelerek bunların verdiği acıyı azaltır. Ayrıca tahriş oluşumunu da engeller.
-Özellikle sabah yeni uyanıldığında veya kahvaltı öncesi içilen bir bardak limonlu su enerji vererek günün daha keyifli ve sağlıklı geçmesini sağlar. Gün içinde de tekrarlandığı takdirde enerjiyi yenilemede etkindir.
-Limon suyu tüketilen kafein miktarını azaltmak için birebirdir. Sabahları ilk iş kahve içmeden güne başlayamayan kişiler kahve yerine bir bardak limonlu su içebilir. Bu şekilde güne başladıklarında hem daha sağlıklı hem de çok daha zinde hissederler.
15 gün boyunca her sabah limonlu su içerseniz... - SAĞLIK Haberleri (haber7.com)

Ara öğün yaparsan Yulaf Tok tutucu ve Lif Zengini(Kas yapısına katkısı var) bir besindir.
Spordan Yarım saat Önce Kahve icebilirsin.
[URL='https://ahmetrasimkucukusta.com/2021/03/26/yazilar/tip-yazilari/beslenme/en-fazla-yag-yakimini-kahve-ictikten-yarim-saat-sonra-yapilan-egzersiz-sagliyor/']Prof. Dr. Ahmet Rasim Küçükusta » EN FAZLA YAĞ YAKIMINI KAHVE İÇTİKTEN YARIM SAAT SONRA YAPILAN EGZERSİZ SAĞLIYOR (ahmetrasimkucukusta.com)

Kahvaltını Zengin tut. Sağlık sorunun yoksa Yumurta Yemeyi ihmal etme.

Arada bir Cheat meal yapabilirsin,Abartmadan. Sıklıgını kendine göre ayarla. Ama Haftada birde olmasın mesela.

Metabolizmanı hızlandırmaya bak.
Aklıma gelen suan bunlar.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
991,466
Üyeler
156,779
Son üye
Sebastian Bach
Top Bottom