Neler Yeni

16.5 Yaşındayım Protein Tozu Almam Mantıklı Mı?

berkec34

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,187
İsim
Berkecan Ergin
proteın ihtiyacın zaten kilonun 2 katı kadar olsa hadi en fazla 130 gr proteın desen bunu rahatlıkla gun içinde alırsın yumurtadır tavuktur vs vs.

daha sağlıklı gelişim istiyorsan balık yağı d vitamini zma kreatin gibi ürünler ve antrenman esnasında bcaa kullanman daha mantıklı. Birde sadece proteın ile büyüyemezsin. sağlam karbonhidrat tüketmen lazım sağlıklı olanları tabi :D

beskazalichinese

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
944
İsim
Sadettin Y
sadece protein tozuyla olmaz maalesef almanda bir sakınca yok ama protein tozunun yanında günde en az 2 yumurta ve 150 gr tavuk göğsü yemeye çalış. 1 kilo göğüs alsan sana baya gider.
Mesaj otomatik birleştirildi:

günde 100 gr toz kullansa bile vücuduna 20-30 gr arası bir protein giricek ve alması gereken yaklaşık 80-90 gr protein
100 gr toz 30 gr protein? kalitesiz bir marka almazsa en azından 60-70 gr protein olur 100gr tozda.
Mayıs Haziran ve Haziran Temmuz arasında spor salonuna 2 ay gideceğim daha önceden de 2 ay gitmişliğim var hakimim her şeye yağ oranım %~11 göğüslerimi büyütmek sırtımı geliştirmek ve karin kaslarımı belirginleştirmek ana amacım olacak. Yeterli karbonhidrat fiyatını karşılarım ama protein alacağım malzemeler pahalı ben de protein tozu alsam mı diye düşünüyorum 300 tllik falan alabilirim. Sizce büyümek ve gelişmek için yeterli karbonhidratın üstüne protein tozu almam mantikli mı? Sporu okuldan dolayı bırakınca bi zararı olur mu? (Bu arada boy 1.70 kilo 62)
sporu bırakmanın bir zararı olmaz ama sana önerim protein tozuna verecegin parayla gögüs alman, bu kilo ve boya her turlu yetecek proteii alırsın. 2 ay sonra gogsum sismedi sırtım genislemedi diye sporu bırakma sakın

Egec3535

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
115
İsim
Ege
Mayıs Haziran ve Haziran Temmuz arasında spor salonuna 2 ay gideceğim daha önceden de 2 ay gitmişliğim var hakimim her şeye yağ oranım %~11 göğüslerimi büyütmek sırtımı geliştirmek ve karin kaslarımı belirginleştirmek ana amacım olacak. Yeterli karbonhidrat fiyatını karşılarım ama protein alacağım malzemeler pahalı ben de protein tozu alsam mı diye düşünüyorum 300 tllik falan alabilirim. Sizce büyümek ve gelişmek için yeterli karbonhidratın üstüne protein tozu almam mantikli mı? Sporu okuldan dolayı bırakınca bi zararı olur mu? (Bu arada boy 1.70 kilo 62)
Sıkıntı olmaz fakat kalbin bu tür şeylere dayanamıyorsa içmemeni tavsiye ederim. Bizim arkadaşın kalp kası kalınlaşmış hipertansiyon oldu protein tozundan... Tabii herkesin bünyesi farklı.

SeastoreKing

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
808
İsim
Ahmet Erboz
100 gr toz 30 gr protein? kalitesiz bir marka almazsa en azından 60-70 gr protein olur 100gr tozda.

sporu bırakmanın bir zararı olmaz ama sana önerim protein tozuna verecegin parayla gögüs alman, bu kilo ve boya her turlu yetecek proteii alırsın. 2 ay sonra gogsum sismedi sırtım genislemedi diye sporu bırakma sakın
300 TL ye kaliteli marka var mı ki?

Bovicola

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Ertuğrul Gazi Budaklı
Sevgili kardeşim. Kilo alma gibi bir problemin varsa ve doktor tavsiye ettiyse kullan protein tozunu. Yoksa doğal yollardan alman çok mantıklı. Hele ki bu yaşta. Büyüme hormonun zaten düzgün çalışıyorsa günlük miktarları yeterli aldığın sürece problem olmaz. Ben yine de bir doktor veya beslenme uzmanına danış derim. 👍👍

Deadlifter

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
849
İsim
Cenk
300 liraya 10 günlük toz alırsın knk anca

Ergenlik çağı, sırt ve göğüste aşırı derecede sivilcelenme yapabilir. Enerji değeri yüksek olan toz kullanmanı tavsiye ederim, spora gitmeden yarım saat önceden alman yeterli, öğünlerinin arasında kullanmana gerek yok düzenli beslendiğin sürece. Ek olarak göğüslerini ve karın kaslarını belirginleştirmek sana estetik bir görünüm sunmayacak, 2 ay gibi bir sürede absürt bir değişim göremezsin. Sırt ve omuz kaslarını geliştirmek sana daha iyi üst vücut formu sunar.

Ensar Bey

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,381
İsim
Ensar Bey
102 gram protein alamıyorsan gün içinde alabilirsin alman gereken minimum protein miktarı ise 76.5 gram

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
920,885
Üyeler
142,834
Son üye
shut
Top Bottom