Neler Yeni

18 yaşından sonra astigmat ilerler mi

Batuw

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,059
İsim
Batuhan
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları
Arkadaşlar gözümde 0.75 astigmat var MSÜ düşündüğüm için 1 numarayı geçmemeli bu konuda bilgisi olan var mı ilerler mi ilerlememesi için ne yapmalı

Vuudx

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,147
İsim
Yusuf Karakaya
Ilerleyebilir, ben de ilerledi mesela, engellemek icin ne yapmali bilmiyorum

SorryImSoBussy

80+ Silver
En İyi Cevap
9
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,961
İsim
HBE
Göz hastalıklarının ilerlememe gibi bir durumu yok. Sürekli ilerler sorun sadece dikkat edildiği sürece bu ilerleme yavaşlatılabilir. 1 yılda 1 numara büyüyeceğine, 0.25 büyür gibi.

Batuw

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,059
İsim
Batuhan
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Göz hastalıklarının ilerlememe gibi bir durumu yok. Sürekli ilerler sorun sadece dikkat edildiği sürece bu ilerleme yavaşlatılabilir. 1 yılda 1 numara büyüyeceğine, 0.25 büyür gibi.
Astigmat için neye dikkat etmem gerekir kj

SorryImSoBussy

80+ Silver
En İyi Cevap
9
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,961
İsim
HBE
Astigmat için neye dikkat etmem gerekir kj
Gözlerim oldukça düşük. Göz sağlığımı çok düşünmesine gerek kalmayan azınlıktayım. o yüzden net bir bilgim yok. Doktora gidip net bir öneri almanda fayda var. Özellikle eğitim içinse bunun için özel göz doktorları oluyor. Onlar daha iyi öneride bulunabilir bence.

Bulkyapanobez

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,029
İsim
Yusuf Aras
İlgilendiği Kategoriler
Spor
3 hafta önce no touch lazer ameliyatı oldum sorusu olan varsa konu hakkında sorabilir

Ensy58

80+ Bronze
Eğer hho düşünmüyorsan diğer okullar için göz çizdirmede doktorlar insiyatif kullanabiliyor

dutemo

80+ Gold
En İyi Cevap
3
20 yaşındayım 3 senedir ilerlemiyordu. Geçen kontrole gittim ilerlemiş

Dahası  
Reaksiyon skoru
201
İsim
Sezgin
Sürekli ilerler yanlış bir ibare olabilir. Ben 10 yılı aşkın süredir hipermetrop + astigmat gözlüğü kullanıyorum. 10 yıl önce 10 numara ile başlamıştım. Şimdi 4.5 numara gözlük kullanıyorum. Genetik daha çok etkili oluyor göz numarasının ilerlemesinde.

Eren Kurtuluş

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
445
İsim
Eren Kurtuluş
Sürekli ilerler yanlış bir ibare olabilir. Ben 10 yılı aşkın süredir hipermetrop + astigmat gözlüğü kullanıyorum. 10 yıl önce 10 numara ile başlamıştım. Şimdi 4.5 numara gözlük kullanıyorum. Genetik daha çok etkili oluyor göz numarasının ilerlemesinde.
aslında genetiğin yanında yaşantı da etkiliyor bence. bu öyle garip bir şey ki kişiden kişiye çok değişiyor. Ben 14 yıl boyunca her gün gözlük kullandım ve gözlük numaram 2 ile 2.5 arasında gitti geldi.
bir ara illallah edip bıraktım çünkü gözlük sapları kulaklarımın arkasına baskı yapıp başımı ağrıtıyordu (çerçevenin bir kusuru yok her gözlük yapıyor) bıraktığım dönemin sonu (2-3 ayı geçmemiştir) iş için sağlık raporu almam gerekti ve göz numaram 2.25 den 1.55'e düştü. Hiç bu kadar kısa sürede keskin bir düşüş yaşamamıştım. Öyle ki gözlüğü yaptırana kadar doktorun bir hata yaptığını düşünüyordum.

Dahası  
Reaksiyon skoru
201
İsim
Sezgin
aslında genetiğin yanında yaşantı da etkiliyor bence. bu öyle garip bir şey ki kişiden kişiye çok değişiyor. Ben 14 yıl boyunca her gün gözlük kullandım ve gözlük numaram 2 ile 2.5 arasında gitti geldi.
bir ara illallah edip bıraktım çünkü gözlük sapları kulaklarımın arkasına baskı yapıp başımı ağrıtıyordu (çerçevenin bir kusuru yok her gözlük yapıyor) bıraktığım dönemin sonu (2-3 ayı geçmemiştir) iş için sağlık raporu almam gerekti ve göz numaram 2.25 den 1.55'e düştü. Hiç bu kadar kısa sürede keskin bir düşüş yaşamamıştım. Öyle ki gözlüğü yaptırana kadar doktorun bir hata yaptığını düşünüyordum.
Evet hocam. Yani direkt göz numarası düşmüyor demek yanlış bir şey olur. Kişiden kişiye değişiyor. Ben gözlüğümi hiç çıkartmam düzenli olarak takarım. Elimden geldiğince de gözümü gözlüksüz yormamaya gayret ederim. Sürekli düşüş gördüm göz numaramda. Geçen sene toplam 3 numara düştü gözlüklerim. Bende şaşırmıştım.

SorryImSoBussy

80+ Silver
En İyi Cevap
9
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,961
İsim
HBE
İyi bakılırsa düşüş de yaşanır mı demek oluyor? Çevremde kullanan hemen hemen herkes büyüdüğünü söylüyor dikkat etseler de. Dikkat edenlerin etmeyenlere göre daha yavaş büyüme oranı mevcut.

Zepett8

80+ Bronze
Benim bi gözde 5 diğerinde 6 numara 18 yaşından sonra ilerler mi?

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
907,313
Üyeler
140,805
Son üye
aras114
Top Bottom