Neler Yeni

1993 Model Toyota Supra MK4

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Ömer Enginbağ
Çoklu Konu, Spam
Selam arkadaşlar, Türkiye de yurt dışından araba satın almak/getirmek için belli kurallar vs. var bunlardan birisi de aracın kaç yaşında klasik sayıldığı, şimdi biraz araştırdım internette yazan bilgilere göre 30 yaşından yaşlı araçlar klasik sayılıp az vergili veya vergisiz getirilebiliyor diye gördüm bugün yani 2023 yılında 1993 model mk4 bir supra getirilebilir mi bunu merak ediyorum bilen ve konuya hakim olan arkadaşlar "KAYNAK" belirterek cevap verebilirse çok memnun olurum, iyi forumlar.

samet135

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
591
İsim
Samet Yeniköy
Selam arkadaşlar, Türkiye de yurt dışından araba satın almak/getirmek için belli kurallar vs. var bunlardan birisi de aracın kaç yaşında klasik sayıldığı, şimdi biraz araştırdım internette yazan bilgilere göre 30 yaşından yaşlı araçlar klasik sayılıp az vergili veya vergisiz getirilebiliyor diye gördüm bugün yani 2023 yılında 1993 model mk4 bir supra getirilebilir mi bunu merak ediyorum bilen ve konuya hakim olan arkadaşlar "KAYNAK" belirterek cevap verebilirse çok memnun olurum, iyi forumlar.
Eğer yurt dışında arabayı buldun hadi parayıda buldun herşeyin hazır olduğu senaryoda 6 ay trde 6 ay yurt dışında durma zorunluluğu var. Vergiyide yaşlı araçlara daha az ödersin büyük ihtimal.

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Ömer Enginbağ
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Eğer yurt dışında arabayı buldun hadi parayıda buldun herşeyin hazır olduğu senaryoda 6 ay trde 6 ay yurt dışında durma zorunluluğu var. Vergiyide yaşlı araçlara daha az ödersin büyük ihtimal.
Burada TR plaka taktıramıyor muyuz çünkü 30 yaşını geçmiş araba artık satın alıp getirebiliyoruz

samet135

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
591
İsim
Samet Yeniköy
Burada TR plaka taktıramıyor muyuz çünkü 30 yaşını geçmiş araba artık satın alıp getirebiliyoruz
O kadar bilemiyorum hocam tr plaka takma olayını. Eğer zaten 800bin civarı paranız varsa getirme imkanınız varsa bunu direk yetkililere sorup getirebilirsiniz

omer_34

80+ Silver
ben 6 ay kalmak değil de 6ayda bir ülkeye giriş yapması gerek diye biliyorum yanlışım varsa düzeltin

BixiBlake

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,367
İsim
Lokman Doğan
o 2 yıl olmamış mıydı ? yanlış mı duydum
Mesaj otomatik birleştirildi:

1685194348697.png

samet135

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
591
İsim
Samet Yeniköy
ben 6 ay kalmak değil de 6ayda bir ülkeye giriş yapması gerek diye biliyorum yanlışım varsa düzeltin
Eskiden yurt dışına çıkıp girmesi yetiyordu şimdi 6 ay durma zorunluluğu var diye biliyorum.

Alıntıyı görüntüle
Evet 2 yıl bende az önce hatırladım.

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Ömer Enginbağ
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

Alıntıyı görüntüle
Hocam merak ettiğim konu bu değil yabancı plakalı araç diyor adı üstünde arabaya direk türk ruhsatı çıkarıp türk plakası taktırmayı merak ediyorum bu önceden mümkün değildi ama dediğiniz gibi yabancı plakalı araçlar 2 yıl kalabiliyordu.

Denizgezen

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Burada baya bir husus var. Eski araçları tr plaka yapma kısmını bilmiyorum. Ama en basit yolu ihale yoluyla ülkeye sokmak ve almaktır. Yurtdışından aracı getirip gümrüğe bırakıp sonra ihalesine girip aracı alanları duymuştum başka yolu varsa beni de aydınlatın

Tabii şöyle bir mevzu var. Geçenlerde siteye düşen R33 skyline aracı son saniyesine kadar artırdılar. Yan ihaleye sen tek girmeyeceksin. Eldeki araç pahalı olduğundan dolayı fazlasıyla katılan olacaktır. Alamama gibi bir durumunda olabilir. Yerine Tr plakalı bir araç bakmanı öneririm. Uğraşmazsın en azından. Hemde dolu dolu bir araç alabilirsin

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Ömer Enginbağ
Burada baya bir husus var. Eski araçları tr plaka yapma kısmını bilmiyorum. Ama en basit yolu ihale yoluyla ülkeye sokmak ve almaktır. Yurtdışından aracı getirip gümrüğe bırakıp sonra ihalesine girip aracı alanları duymuştum başka yolu varsa beni de aydınlatın
Hocam sorunun cevabı burada değil çünkü burada Yurtdışından arabayı getirmek var sadece benim ise merak ettiğim aracı faturalayıp buraya getirip burada türk plakası çıkartmak ve sorunsuz bir şekilde kullanmak bunun bilgisi lazım ve kaynağı, tekrar teşekkür ettim :)

Denizgezen

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Hocam sorunun cevabı burada değil çünkü burada Yurtdışından arabayı getirmek var sadece benim ise merak ettiğim aracı faturalayıp buraya getirip burada türk plakası çıkartmak ve sorunsuz bir şekilde kullanmak bunun bilgisi lazım ve kaynağı, tekrar teşekkür ettim :)

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
917,066
Üyeler
142,214
Son üye
xecutioner0206
Top Bottom