Neler Yeni

Çözüldü✓ 2 Anakart arasında kaldım

ceham

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
19
İsim
Ali İhsan
Beyaz bir sistem topluyorum. Bu sebepten arada kaldım yoksa b650-s alıp geçerdim. Arada özellik farkı var mı sizce? Varsa büyük derece midir? Aydınlatın lütfen

Dahası  
Reaksiyon skoru
29
İsim
KAAN ŞAHİN
Ben olsam 2. linki tercih ederim. Görünüş olarak böyle albenisi var yani hoş duruyor.

Necromancerr

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,291
İsim
Emre
Discord
necromancerr
Beyaz bir sistem topluyorum. Bu sebepten arada kaldım yoksa b650-s alıp geçerdim. Arada özellik farkı var mı sizce? Varsa büyük derece midir? Aydınlatın lütfen

Özellik açısından pek bir farkları yok ancak görüntü açısından 500 tl vermeye değer
diğeri mAtx olduğundan ikinci X16 yuvası yok
şuanlık uyumlu kasa muhabbeti olmasa (çünkü bunun bütün kablo girişleri arka tarafta konumlandırıldı
https://www.akakce.com/anakart/en-u...-amd-am5-ddr5-micro-atx-fiyati,650589915.html Project zero al derdimde
eğer daha kasa almadıysan
https://www.vatanbilgisayar.com/msi-mag-pano-m100r-pz-1x-type-c-matx-beyaz-gaming-kasa.html bunu al derim project zero anakartla uyumlu
https://www.vatanbilgisayar.com/msi...-b650-soket-am5-ddr5-7600mhz-m-2-anakart.html vatandaki anakart linkide bu diğerlerinden biraz daha pahalı ancak dediğim gibi kablo girişleri hem arkada hemde tam beyaz gibi duruyor
Videosuda burada
Mesaj otomatik birleştirildi:

Özellik olarak soruyorum görünüşte ben de onu alirim
Bu sorunada cevap olsun Genel özellik olarak B650S en düşük yuva giriş çeşitliliğine sahip olan anakart onun harici genel özellikler olarak nerdeyse birebir aynılar
B650S:
1716615362768.png

B650M Gaming Plus:
1716615391629.png

B650M Project Zero:
1716615417833.png

Son düzenleme:

ThE LoSt

80+ Silver

Neden bu ikisi ve vatan bilgisayara neden bağlı kalıyoruz ?
Renkleri rahatsız etmeyecek ise al geç daha iyi bir anakarttır.

Ayrıca bu fiyatlara çıkıldığında rakipler dişlidir hatalı tercihlerden kaçının

JuunBuun

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
866
İsim
Taksim Delisi Cenk

K4D1R0V

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
81
İsim
Kadir Diri

8029 tl den düştü bu 2 anakarttanda daha güçlü. Kaçırma derim

ceham

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
19
İsim
Ali İhsan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Neden bu ikisi ve vatan bilgisayara neden bağlı kalıyoruz ?
Renkleri rahatsız etmeyecek ise al geç daha iyi bir anakarttır.

Ayrıca bu fiyatlara çıkıldığında rakipler dişlidir hatalı tercihlerden kaçının
Hangi yönlerden güçlü acaba merak ettim

Özellik açısından pek bir farkları yok ancak görüntü açısından 500 TL vermeye değer
diğeri mAtx olduğundan ikinci X16 yuvası yok
şuanlık uyumlu kasa muhabbeti olmasa (çünkü bunun bütün kablo girişleri arka tarafta konumlandırıldı
https://www.akakce.com/anakart/en-u...-amd-am5-ddr5-micro-atx-fiyati,650589915.html Project zero al derdimde
eğer daha kasa almadıysan
https://www.vatanbilgisayar.com/msi-mag-pano-m100r-pz-1x-type-c-matx-beyaz-gaming-kasa.html bunu al derim project zero anakartla uyumlu
https://www.vatanbilgisayar.com/msi...-b650-soket-am5-ddr5-7600mhz-m-2-anakart.html vatandaki anakart linkide bu diğerlerinden biraz daha pahalı ancak dediğim gibi kablo girişleri hem arkada hemde tam beyaz gibi duruyor
Videosuda burada

Bu sorunada cevap olsun Genel özellik olarak B650S en düşük yuva giriş çeşitliliğine sahip olan anakart onun harici genel özellikler olarak nerdeyse birebir aynılar
B650S:
Alıntıyı görüntüle
B650M Gaming Plus:
Alıntıyı görüntüle
B650M Project Zero:
Alıntıyı görüntüle
Kasa tercihimi yaptım ve satın aldım, coolermaster td500 mesh v2 var ve o anakartta arka baglanti yapilmasi zorunlu, uyumlu olup olmayacagi konusunda endiseliyim

Necromancerr

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,291
İsim
Emre
Discord
necromancerr

Kasa tercihimi yaptım ve satın aldım, coolermaster td500 mesh v2 var ve o anakartta arka baglanti yapilmasi zorunlu, uyumlu olup olmayacagi konusunda endiseliyim
O zaman Project Zeroyu eleyin hocam bu bağlantıları arkaya geçirme olayı için anakart ve kasa özel üretiliyor
Bütçenize göre B650S yada B650M Gaming Plus bakabilirsiniz size kalmış ama şunu bilin iki anakartta üzmez sizi

Dahası  
Reaksiyon skoru
115
İsim
doğan yücel
B650s aldım bende Hepsiburada dan 5600 tl indirimdendi vatanda öpülmeye gerek yok fiyatinı hak eden makul bir kart öyle girişleri de az maz demeye boş boş konuşmaya gerek yok gayet yeterli

K4D1R0V

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
81
İsim
Kadir Diri

12 yıl önce topladığım pc de Asrock Z77 Extreme 6 almıştım, yabancı sitelerdeki araştırmaları ve önerileri dikkate alarak. O zaman bu kadar bilinmiyordu. Şuan hala kullanıyorum. O yüzden şimdiki toplayacağım pc dede tercihim Asrocktan yana oldu. wifi senin için önemli değilse Asrock un VRM olsun USB sayısı olsun PCIe Gen.5x4 var mesela MSI larda yok onlarda 4x4. Asrockta 3 adet msi de 2 adet m2 slotu var. MSİ da DP yok. MSI da kaliteli bir marka ama sorun yaşayan çok yorum okudum. Ben kullanıcı olarak sadece öneri yapabilirim karar verecek olan sizsiniz.

ThE LoSt

80+ Silver

14+2+1 besleme düzeneği ile Vrm yapısı olarak daha güçlüdür ve mosfet üzerinde bulunan soğutucular sayesinde 7950x gibi işlemciyi dahi düşük ısı seviyelerinde çalıştırabilir.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
928,628
Üyeler
145,217
Son üye
NakoG
Top Bottom