Neler Yeni

2. ram slotu çalışmıyor

NoPan!c

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
181
İsim
Yiğit
beyler ben termal macun yeniledim yenilemeden önce ramlar 16 gb çalışıyordu bu sefer termal macun dan sonra ramlarda herhangi bir sorun gözükmüyor 2 sini ayrı slotlarda 2 ramıda tek tek denedim 1. de çalıştı 2. de çalışmadı 2 ramı da taktım takınca görüntü gelmiyor bu sefer fanlar rgb ler falan çalışıyor görüntü yok kablo kontorlü yapdım bir sorun yok pc sadece 1. slotta ram takarsam çalışıyor onun dışı hep hata var
önceden böyle bir sorun yoktu önceden dediğim 2 3 saat öncesi
işlemci : i3 8100
anakart : ecs h110m ch2

Agent 47

80+
beyler ben termal macun yeniledim yenilemeden önce ramlar 16 gb çalışıyordu bu sefer termal macun dan sonra ramlarda herhangi bir sorun gözükmüyor 2 sini ayrı slotlarda 2 ramıda tek tek denedim 1. de çalıştı 2. de çalışmadı 2 ramı da taktım takınca görüntü gelmiyor bu sefer fanlar RGB ler falan çalışıyor görüntü yok kablo kontorlü yapdım bir sorun yok PC sadece 1. slotta ram takarsam çalışıyor onun dışı hep hata var
yerine oturdu mu diye iyi bak bende de aynısı olmuştu

58_BaBaKoK

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,566
İsim
Ahmet Tulumcu
kanka anakartı kaça aldın bir şey önermicem sadece soruyorum

NoPan!c

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
181
İsim
Yiğit
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Alperen
İlk olarak ramlerin bakır slot kısımlarını silgi ile sil, silerken komponentleri kopartmamaya özen göster, sildikten sonra üzerini güzelce temize üfle parmaklarınla çiplere temas etmeden de yapabilirsin. çalışmaz ise fırça ile slotu temizle içi tozlanmış olabilir. termal macunu işlemcinin pinlerine temas ettirmiş olabilirsin, bazı termal macunların iletkenlikleri yoktur yalıtkandırlar.

leroxy

80+ Platinum
En İyi Cevap
24
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,888
İsim
Alp
İlgilendiği Kategoriler
İnternet Hizmetleri - Yayın Servisleri - Riot Games
İkinci RAMi çıkartıp, kendi kendine tırnağı kapanacak şekilde tekrar takın. Bastırmaktan korkmayın. Ben de hafif bastırdım aynı olayı yaşadım. Yandaki tırnağın kendi kendine ve tamamen kapanması lazım.

NoPan!c

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
181
İsim
Yiğit
İlk olarak ramlerin bakır slot kısımlarını silgi ile sil, silerken komponentleri kopartmamaya özen göster, sildikten sonra üzerini güzelce temize üfle parmaklarınla çiplere temas etmeden de yapabilirsin. çalışmaz ise fırça ile slotu temizle içi tozlanmış olabilir. termal macunu işlemcinin pinlerine temas ettirmiş olabilirsin, bazı termal macunların iletkenlikleri yoktur yalıtkandırlar.
yok kanka arctic mx 4 kullandım dediklerinin hepsini yapdım olmadı

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Salih abay
beyler ben termal macun yeniledim yenilemeden önce ramlar 16 gb çalışıyordu bu sefer termal macun dan sonra ramlarda herhangi bir sorun gözükmüyor 2 sini ayrı slotlarda 2 ramıda tek tek denedim 1. de çalıştı 2. de çalışmadı 2 ramı da taktım takınca görüntü gelmiyor bu sefer fanlar rgb ler falan çalışıyor görüntü yok kablo kontorlü yapdım bir sorun yok pc sadece 1. slotta ram takarsam çalışıyor onun dışı hep hata var
Yaptınız mı hocam?

NoPan!c

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
181
İsim
Yiğit
Yaptınız mı hocam?
hocam yapılacak bir tarafı yokmuş pinlerim yamulmuş kendim düzeltmeye çalıştım az buz düzelttim görüntü aldım tek ram la idare ettim bilgisayarcı daha iyi anlar diye anlamıyormuş komple pinleri yamulttu yapamadı bende yeni anakart aldım sorun ramlarda değilmiş

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
927,897
Üyeler
145,066
Son üye
erenkcaa3
Top Bottom