Neler Yeni

İnceleme 2 Yıllık iPhone 12 deneyimi. Pil, Performans ve Kamera Örnekleri.

şahin doğan

80+ Platinum
Profilimde parça parça yayınladığım yazıların toplamından oluşan bir deneyimdir.

PİL : Telefonun bataryasında saçma bir olay var şu an. Alım tarihi 30 Haziran 2022 olması lazım, %91 pil sağlığı ile ilk zamanlardan bile iyi ekran süresi alıyorum, günün çoğunu hücresel veride kullanmama rağmen. Telefon hat kullanımına kapalıyken %100 kullanımda 8 saat civarı ekran süresi alıyordum fakat bunun nedeni hat takılı olmamasıydı. Şu an cihaz açık, günümün çoğunu dışarıda geçiriyorum ve %75 civarı kullanımda 5.30 saat ekran süresi alıyorum. Bunun nedenini bağlayabileceğim tek konu düzenli şarj rutinim olabilir. Çok alakasız gelebilir ama iyileştirilmiş pil şarjı rutinimi çok iyi oturttu. Şarja genelde gece 12 - 12.30 gibi takıyorum ve takar takmaz şu zaman şarj olması durdurulacaktır mesajı geliyor. Rutinimi tamamen oturtmuş yani.
Şu an İOS sürümüm 16.3. İOS 16 sürümleri arasında testlere göre 16.0.3'den sonra en iyi pil performansına sahip sürüm. Kaynak : iAppleBytes Youtube kanalı. Eklere fotoğrafı ekledim.
İOS 17 sürümüne geçmeyeceğim. Bana katabileceği herhangi bir yenilik, özellik, gündelik hayatı kolaylaştıracak bir şey yok.
Performans, akıcılık, kamerada herhangi bir gelişme, - veya + yön yok.

KAMERA : Kamerasından yeterince memnunum, özellikle video tarafından. Gece modunu tam karanlıkta pek sevmiyorum o kadar. Fotoğraflarda gereksiz bir kontrast oluyor ve karanlık oluyor. Gece fotoğraflarını genelde düzenleyerek kontrastını bir tık düşürüyorum. Kamera örneklerini ekledim.

GENEL VE OYUN PERFORMANSI : Normalde telefon ile hafif oyunlar dışında oyun oynayan biri değilim. Sadece test etmek amacıyla bazen oyun oynarım veya yeni çıkan oyunlarda telefon nasıl performans veriyor diye merak ettiğimden bakarım. Yeni çıkan Warzone mobil ve uzun süre sonra PUBG testi yaptım.
Garip bir şekilde artık PUBG'de HDR 60 FPS desteği var cihazın. Önceden HDR'a kadar 60 FPS, HDR ve yukarısı için 40 veya 45 FPS (Aşırı yüksek ayarı kaç FPS ise artık) veriyordu. Şu an kontrol ettiğimde HDR'a kadar 60 FPS, Ultra HDR ayarında ise 40 veya 45 FPS desteği var. Oyun içerisinde ortalama her modu 5 DK test ettiğimde herhangi bir FPS dalgalanması hissetmedim. Normal bir ısınma dışında da bir ısınma yoktu.
Birde yeni çıkan Warzone Mobile'ı test ettim. Gördüğüm kadarıyla Android tarafında bir Optimizasyon sorunu var ama Apple tarafında böyle bir sorun yok gördüğüm kadarıyla. Veya Android'e göre daha az.
Warzone Mobile'da Yüksek ayarda (Daha üstüne izin vermiyor) 60 FPS desteği var. Warzone'u da 10 DK kadar test ettim. FPS de herhangi bir dalgalanma yok ancak cihaz ciddi anlamda aşırı ısınıyor ve pili tüketiyor. PUBG'de 33-34 DK oyunda %11 Pil giderken Warzone'da 9-10 DK'de %6 gitti.
Warzone Grafik ve FPS desteği, ufak test.
PUBG ile ilgili fotoğrafları ve Geekbench ile Antutu test skorlarını ekledim.
Genel performansta bir değişiklik yok, hala İOS 16.3 sürümündeyim ve bu sürümden memnunum. Hatırladığım kadarıyla herhangi bir Bug yok bu sürümde.

1. Fotoğraf Ultra Geniş Açı
2. Fotoğraf Ana Kamera
3. Fotoğraf Ana Kamera
4. Fotoğraf Ana Kamera
5. Fotoğraf Ultra Geniş Açı
6. Fotoğraf Ana Kamera
7. Fotoğraf Ultra Geniş Açı
8. Fotoğraf Ana Kamera
9. Fotoğraf 1.7 veya 1.8x Zoom

Ekler

• IMG_1708.jpg
    IMG_1708.jpg
    261.2 KB · Hit: 100
  • IMG_1704.jpg
    IMG_1704.jpg
    242.3 KB · Hit: 86
  • IMG_1722.jpg
    IMG_1722.jpg
    149.8 KB · Hit: 80
  • 4.jpeg
    4.jpeg
    861.8 KB · Hit: 77
  • IMG_2040.jpg
    IMG_2040.jpg
    182.8 KB · Hit: 68
  • IMG_0201.jpg
    IMG_0201.jpg
    164.7 KB · Hit: 62
  • IMG_0601.jpg
    IMG_0601.jpg
    162 KB · Hit: 61
  • IMG_0600.jpg
    IMG_0600.jpg
    190 KB · Hit: 61
  • IMG_0599.jpg
    IMG_0599.jpg
    188.1 KB · Hit: 64
  • IMG_0942.PNG
    IMG_0942.PNG
    102.6 KB · Hit: 60
  • IMG_0944.PNG
    IMG_0944.PNG
    103.9 KB · Hit: 58
  • IMG_0943.PNG
    IMG_0943.PNG
    104.9 KB · Hit: 57
  • IMG_0526.PNG
    IMG_0526.PNG
    123.9 KB · Hit: 49
  • 2.PNG
    2.PNG
    843.2 KB · Hit: 40
  • 1.PNG
    1.PNG
    833.4 KB · Hit: 38
  • 3.PNG
    3.PNG
    862.8 KB · Hit: 37
  • IMG_0611.PNG
    IMG_0611.PNG
    232.1 KB · Hit: 35
  • IMG_0608.PNG
    IMG_0608.PNG
    254.4 KB · Hit: 33
  • IMG_0609.PNG
    IMG_0609.PNG
    260.7 KB · Hit: 33
  • iPhone 12 Batarya testi.png
    iPhone 12 Batarya testi.png
    743.9 KB · Hit: 86

ConquerorXIV

80+ Gold
değiştirmeyi düşünüyor musun

şahin doğan

80+ Platinum
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
değiştirmeyi düşünüyor musun
Aslında düşündüm. S21 Ultra'ya geçmeyi düşündüm (Tasarımına hastayım) fakat İOS tarafında çok alışkanlığım var. Birde çoğu insanın aksine fazla özelleştirme bana çok bunaltıcı geliyor o yüzden vazgeçtim. Elimin rahat olduğu bir dönemde uygun fiyata yakalarsam 15 Pro, 15 veya 2. el 14 Pro ile değiştirebilirim.
Çoook uzun bir süre İOS tarafından devam gibi.

ConquerorXIV

80+ Gold
Aslında düşündüm. S21 Ultra'ya geçmeyi düşündüm (Tasarımına hastayım) fakat İOS tarafında çok alışkanlığım var. Birde çoğu insanın aksine fazla özelleştirme bana çok bunaltıcı geliyor o yüzden vazgeçtim. Elimin rahat olduğu bir dönemde uygun fiyata sıfır yakalarsam 15 Pro, 15 veya 2. el 14 Pro ile değiştirebilirim.
15 ve 14 serisi gereksiz bence ben olsam 13 pro max falan alırdım ios tarafında

şahin doğan

80+ Platinum
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Biraz ekran parlaklığı ve tasarım farklılığı arıyorum. Pro Max tarzı kullanımı rahat olmayan (bana göre) cihaz almam. Pro Max alırsam alacağım tek Pro Max 15 Pro Max olur.

Necromancerr

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,671
İsim
Emre
Discord
necromancerr
Aslında düşündüm. S21 Ultra'ya geçmeyi düşündüm (Tasarımına hastayım) fakat İOS tarafında çok alışkanlığım var. Birde çoğu insanın aksine fazla özelleştirme bana çok bunaltıcı geliyor o yüzden vazgeçtim. Elimin rahat olduğu bir dönemde uygun fiyata yakalarsam 15 Pro, 15 veya 2. el 14 Pro ile değiştirebilirim.
Valla hocam güzel inceleme olmuş s21 ultranın tasarımına bende hastayım gelmiş geçmiş en iyi samsung S serisi tasarımı olabilir benim gözümde hatta kısmetse bende yd 14pro yada 15 pro almak istiyorum ilerleyen dönemde
Mesaj otomatik birleştirildi:

13 prodaki çentik çok abes duruyor ben beğenmedim şahsen 14 pro dynamic island daha iyi gözüküyor eniştemde var 14 pro cidden akıyor telefon

POLAT ALEMDAR_

80+ Silver
Profilimde parça parça yayınladığım yazıların toplamından oluşan bir deneyimdir.

PİL : Telefonun bataryasında saçma bir olay var şu an. Alım tarihi 30 Haziran 2022 olması lazım, %91 pil sağlığı ile ilk zamanlardan bile iyi ekran süresi alıyorum, günün çoğunu hücresel veride kullanmama rağmen. Telefon hat kullanımına kapalıyken %100 kullanımda 8 saat civarı ekran süresi alıyordum fakat bunun nedeni hat takılı olmamasıydı. Şu an cihaz açık, günümün çoğunu dışarıda geçiriyorum ve %75 civarı kullanımda 5.30 saat ekran süresi alıyorum. Bunun nedenini bağlayabileceğim tek konu düzenli şarj rutinim olabilir. Çok alakasız gelebilir ama iyileştirilmiş pil şarjı rutinimi çok iyi oturttu. Şarja genelde gece 12 - 12.30 gibi takıyorum ve takar takmaz şu zaman şarj olması durdurulacaktır mesajı geliyor. Rutinimi tamamen oturtmuş yani.
Şu an İOS sürümüm 16.3. İOS 16 sürümleri arasında testlere göre 16.0.3'den sonra en iyi pil performansına sahip sürüm. Kaynak : iAppleBytes Youtube kanalı. Eklere fotoğrafı ekledim.
İOS 17 sürümüne geçmeyeceğim. Bana katabileceği herhangi bir yenilik, özellik, gündelik hayatı kolaylaştıracak bir şey yok.
Performans, akıcılık, kamerada herhangi bir gelişme, - veya + yön yok.

KAMERA : Kamerasından yeterince memnunum, özellikle video tarafından. Gece modunu tam karanlıkta pek sevmiyorum o kadar. Fotoğraflarda gereksiz bir kontrast oluyor ve karanlık oluyor. Gece fotoğraflarını genelde düzenleyerek kontrastını bir tık düşürüyorum. Kamera örneklerini ekledim.

GENEL VE OYUN PERFORMANSI : Normalde telefon ile hafif oyunlar dışında oyun oynayan biri değilim. Sadece test etmek amacıyla bazen oyun oynarım veya yeni çıkan oyunlarda telefon nasıl performans veriyor diye merak ettiğimden bakarım. Yeni çıkan Warzone mobil ve uzun süre sonra PUBG testi yaptım.
Garip bir şekilde artık PUBG'de HDR 60 FPS desteği var cihazın. Önceden HDR'a kadar 60 FPS, HDR ve yukarısı için 40 veya 45 FPS (Aşırı yüksek ayarı kaç FPS ise artık) veriyordu. Şu an kontrol ettiğimde HDR'a kadar 60 FPS, Ultra HDR ayarında ise 40 veya 45 FPS desteği var. Oyun içerisinde ortalama her modu 5 DK test ettiğimde herhangi bir FPS dalgalanması hissetmedim. Normal bir ısınma dışında da bir ısınma yoktu.
Birde yeni çıkan Warzone Mobile'ı test ettim. Gördüğüm kadarıyla Android tarafında bir Optimizasyon sorunu var ama Apple tarafında böyle bir sorun yok gördüğüm kadarıyla. Veya Android'e göre daha az.
Warzone Mobile'da Yüksek ayarda (Daha üstüne izin vermiyor) 60 FPS desteği var. Warzone'u da 10 DK kadar test ettim. FPS de herhangi bir dalgalanma yok ancak cihaz ciddi anlamda aşırı ısınıyor ve pili tüketiyor. PUBG'de 33-34 DK oyunda %11 Pil giderken Warzone'da 9-10 DK'de %6 gitti.
Warzone Grafik ve FPS desteği, ufak test.
PUBG ile ilgili fotoğrafları ve Geekbench ile Antutu test skorlarını ekledim.
Genel performansta bir değişiklik yok, hala İOS 16.3 sürümündeyim ve bu sürümden memnunum. Hatırladığım kadarıyla herhangi bir Bug yok bu sürümde.

1. Fotoğraf Ultra Geniş Açı
2. Fotoğraf Ana Kamera
3. Fotoğraf Ana Kamera
4. Fotoğraf Ana Kamera
5. Fotoğraf Ultra Geniş Açı
6. Fotoğraf Ana Kamera
7. Fotoğraf Ultra Geniş Açı
8. Fotoğraf Ana Kamera
9. Fotoğraf 1.7 veya 1.8x Zoom
Benimde almayı düşündüğüm model 12, güzel ve detaylı bir inceleme olmuş elinize sağlık.

ConquerorXIV

80+ Gold
Valla hocam güzel inceleme olmuş s21 ultranın tasarımına bende hastayım gelmiş geçmiş en iyi samsung S serisi tasarımı olabilir benim gözümde hatta kısmetse bende yd 14pro yada 15 pro almak istiyorum ilerleyen dönemde
Mesaj otomatik birleştirildi:

13 prodaki çentik çok abes duruyor ben beğenmedim şahsen 14 pro dynamic island daha iyi gözüküyor eniştemde var 14 pro cidden akıyor telefon
evet dynamic island güzel de o kadar fiyat farkı vermeye bence değmez

Mert

80+ Silver
2 yıl kadar 12 mini kullandım, delicesine ısınıyordu. Batarya zaten mini olmasından kaynaklı pek iyi değildi. Fakat kameraları, işlevselliği hiçbir zaman üzmedi. En son ufaktan kasılmaya başlamıştı, batarya sağlığı ise %85 idi, 15'e geçtim. Çağ atlamasam da kayda değer fark hissettiğimi söyleyebilirim.

ConquerorXIV

80+ Gold

Necromancerr

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,671
İsim
Emre
Discord
necromancerr
yd ne yapacaksın hocam bir kaç ay kullanmak için vereceğin paraya değmez
Hocam yanınada bi tane ip7 alıp öyle kullanmayı düşünüyorum ayrıca bi aksilik çıkmazsa eğer Yurtdışına yerleşebilme gibi bir şansım olacak ancak bunun olmasına daha çok var ondan dolayı burda alabileceğim en iyi modeli alayım ki gittiğimde de direk model yükseltmeme falan gerek kalmaz hemde biraz arkadaşlara hava atarım 15 kullanıyom diye :D güncelleme desteği vs derken cazip geliyor yd cihazlar en kötü pasaport kaydı yaptırıp 3 sene arkama bakmam kendim bulgaristandan alıp direk bütün paramı araba almaya ev dizmeye falan gömebileyim çalışıp

şahin doğan

80+ Platinum
2 yıl kadar 12 mini kullandım, delicesine ısınıyordu. Batarya zaten mini olmasından kaynaklı pek iyi değildi. Fakat kameraları, işlevselliği hiçbir zaman üzmedi. En son ufaktan kasılmaya başlamıştı, batarya sağlığı ise %85 idi, 15'e geçtim. Çağ atlamasam da kayda değer fark hissettiğimi söyleyebilirim.
Ufak oyunlar ve gündelik kullanımda 0 ısınma ama şu an kış aylarından yeni çıkıyoruz. Yazın her cihaz gibi ısınıyor. Ekstra bir ısınmayı sadece Warzone Mobile'da yaşadım.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
907,284
Üyeler
140,799
Son üye
ThedorBaggwell
Top Bottom