Neler Yeni

Öneri 2000 TL Klavye Önerisi

CptSpork

80+ Bronze
Bütçe
2000
2000 TL civarında, Red Switch, Ses ayarlama tekerleği olan, malzeme kalitesi iyi olan ve yazılımı olan bir klavye önerisi yapabilir misiniz? Şimdiden teşekkürler

rave

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
998
İsim
Ahmet Şeker
3 senedir Apex 5 kullanıyorum, itopya'dan bayram indiriminde 750TL'ye almıştım. Alırken tabi o led ekran bayağı ilgimi çekmişti çünki o dönemler yeni yeni led ekranlı klavyeler çıkmıştı piyasaya. Haliyle o zaman çok sorgulamadım detayları, baktım blue switch, mekanik oh ne güzel. Ama sonra hibrit switch denen bi saçmalık olduğunu, saçma sapan bir şey olduğunu anladım. Diğer blue switchli klavyeleri avm'lerde denediğimde aradaki farkı hisediyordum. Tam emin olmamakla beraber Apex 5'e 1-2 kez içecek döküldü sanırsam ama ilk zamanlarda problem olmadı. Fakat son 1 senedir w tuşunun rgbsi bozuldu. Ağırlıklı olarak "i" tuşu olmak üzere, çevresindeki tuşlar bazen basmamaya başladı. Özellikle bu son 6 aydır çok rahatsız etmeye başladı. 50 Kez i ve nokta tuşlarına basıyorsam 40-45 kez algılıyor. Bazen 1-2 hafta çok rahatsız ediyor daha sonra düzeliyor gibi oluyor. Ama durum sürekli tekrarlanıyor.

Geçen de GameBooster'in red switchli klavyesi 300 TL'ye düşmüştü onu aldım normalde kutusunu açmam yedekte kalsın diyordum ama forumdaki yorumlar üzerine bi deniyeyim dedim, gerçekten Apex 5 den artık bunaldığımı ve değiştirtmem gerektiğini düşündüm. Red Switch'e hasret kalmışım. Apex 5'in ses ayarlama tekerleğine alıştığım için o benim için şart gibi bişey oldu artık. Numpad tuşlarını çok kullanmasamda klavyenin daha uzun olmasının masada daha güzel durduğunu düşünüyorum ama çok da kullanmadığım için numpad olsa da olur olmasa da olur.

VGN RK86 çok güzel klavyeymiş gerçekten beğendim ama rengi hiç hoşuma gitmedi. Board'ı siyah olsa en azından keycapları değiştirebilirdim. XPG Summoner çok ilgimi çekti benim, daha önce internet kafede denemiştim memnun kalmıştım. XPG ile VGN arasında kaldım zaten başka alternatifler arıyorum ama yok gibi.
board kaliteli siyah mat sprayle boyanırsa anlaşılmaz gibi geliyor tercih meselesi tabi

CptSpork

80+ Bronze
board kaliteli siyah mat sprayle boyanırsa anlaşılmaz gibi geliyor tercih meselesi tabi
Yani hocam o da biraz uğraş ve yetenek gerektiriyor benimde aklıma geldi ama tecrübem yok yapabilirmiyim uğraşmaya değer mi bilmiyorum
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu da XPG Summoner'in silver switchlisi hocam. @SneeX hocamızın dediğine göre silver ile red arasında ses farkı pek yokmuş, silver switch daha iyiymiş. XPG almaya karar verirsem tam farklarını araştıracağım.

bypast

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
297
İsim
uğur demirel
Yani hocam o da biraz uğraş ve yetenek gerektiriyor benimde aklıma geldi ama tecrübem yok yapabilirmiyim uğraşmaya değer mi bilmiyorum

Bu da XPG Summoner'in silver switchlisi hocam. @SneeX hocamızın dediğine göre silver ile red arasında ses farkı pek yokmuş, silver switch daha iyiymiş. XPG almaya karar verirsem tam farklarını araştıracağım.
bilmiyorum klavye tepkimesi çok iyi hızlı memnunum

CptSpork

80+ Bronze
bilmiyorum klavye tepkimesi çok iyi hızlı memnunum
Hocam tuşlar çok hassas diyen bi arkadaş vardı, nasıl sizce? Sesi hissiyatı daha önce red kullandınız mı bilmiyorum ama diğer switchlere nazaran bi kıyas yapabilir misiniz?

bypast

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
297
İsim
uğur demirel
Hocam tuşlar çok hassas diyen bi arkadaş vardı, nasıl sizce? Sesi hissiyatı daha önce red kullandınız mı bilmiyorum ama diğer switchlere nazaran bi kıyas yapabilir misiniz?
o doğru aşırı hasas ama alışınca bir şey olmuyor

parmalırın büyükse parmaklar farklı tuşlara çarpıyor bazen onun dışnda güzel

CptSpork

80+ Bronze

CptSpork

80+ Bronze

parmalırın büyükse parmaklar farklı tuşlara çarpıyor bazen onun dışnda güzel
Apex 5 kullanıyordum 3 yıldır bi kaç gün önce gameboosterin red switchli klavyesini aldım onu kullanayım dedim, sol el parmaklarım klavyenin üstünde kalıyor genelde, istemeden parmaklarım tuşlara baskı yapıyor. Öyle bi durum var mı silver de? acaba red mi alsam diyorum kararsız kaldım.

xpg summoner bakma bile bu klavyeler varken kral.
Valla summoner bakma sebebim çok eskiden internet kafede kullanmıştım çok beğenmiştim, klavyenin görünüşü felanda çok hoşuma gidiyor o yüzden summoner düşünüyorum ama bilmiyorum bu vgn ve akko da çok güzel gerçekten. Markalı custom klavye gibi. Daha önce bu tarz ürünler hiç kullanmamıştım bilindik markalar haliyle bi tık daha güven veriyor ama bilmiyorum

Dahası  
Reaksiyon skoru
11,200
İsim
Murat Orhan
Apex 5 kullanıyordum 3 yıldır bi kaç gün önce gameboosterin red switchli klavyesini aldım onu kullanayım dedim, sol el parmaklarım klavyenin üstünde kalıyor genelde, istemeden parmaklarım tuşlara baskı yapıyor. Öyle bi durum var mı silver de? acaba red mi alsam diyorum kararsız kaldım.

Valla summoner bakma sebebim çok eskiden internet kafede kullanmıştım çok beğenmiştim, klavyenin görünüşü felanda çok hoşuma gidiyor o yüzden summoner düşünüyorum ama bilmiyorum bu vgn ve akko da çok güzel gerçekten. Markalı custom klavye gibi. Daha önce bu tarz ürünler hiç kullanmamıştım bilindik markalar haliyle bi tık daha güven veriyor ama bilmiyorum
Bu fiyat bandında alacağın hiçbir markalı klavye sana aynı premium hissiyatı vermez.

CptSpork

80+ Bronze
Bu fiyat bandında alacağın hiçbir markalı klavye sana aynı premium hissiyatı vermez.
hocam 3 yıllık apex 5 deneyimimden sonra şuanda 300 TL'ye kullandığım red switch gamebooster bile bana premium hissiyat verdi :D
şaka bi yana gerçekten apex 5 den çok bunalmışım muhtemelen o fiyatta daha kalitesiz bi klavye yoktur.
bu arada alakasız bi soru olacak ama bu vgn, ninjutso, akko gibi yeni markalar (ben yeni tanıyorum en azından) neden espor arenasında hiç tercih edilmiyor bu konuda bilginiz yada fikriniz var mı hocam?

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
934,362
Üyeler
146,701
Son üye
Dmdm
Top Bottom