Neler Yeni

25.735 TL'ye bu bilgisayar alınır mı?

Nicksiz

80+ Gold
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,148
İsim
Musa
siteden değil de direkt vatan bilgisayar mağazasından almayı düşünüyordum. siteden nasıl yapılacağını tam bilmiyorum internetten çok alışveriş yapmadım. bir de amd için çok sorun çıkartıyor diyorlar. intel için iyi diyorlar ama tam bilemedim aradaki farkı.
Dostum bilgisayarlardan pek anlamıyorsun sanırım. Burada bilgili, uzman kişiler öneride bulunuyorlarsa onları dinlemelisin.

egecabbar

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
556
İsim
Ege
siteden değil de direkt vatan bilgisayar mağazasından almayı düşünüyordum. siteden nasıl yapılacağını tam bilmiyorum internetten çok alışveriş yapmadım. bir de amd için çok sorun çıkartıyor diyorlar. intel için iyi diyorlar ama tam bilemedim aradaki farkı.
Eğer şuanda alma imkanınız varsa hemen itopya üzerinden bir hesap açıp +1028TL ye gskill flare 6000mhzcl32 AMD EXPO ramini seçerek sistemi 27k ya satın alın. Youtubeye 12400f vs 7500f yazarak sizin sistemedeki intel işlemciyle bu sistemdeki amd işlemcinin arasındaki dağlar kadar farkı görün.

Sparshtum

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
26
İsim
Ahmet Soylu
İlgilendiği Kategoriler
Masaüstü pc
Reisim o çok eskidendi :). İntel işlemci alırsanız bir sonraki güncellemede anakart+ram+işlemci değiştirmeniz gerekecek çünkü platform değişmiş olacak. 7500f sistemde sadece işlemciyi güncelleyerek kullanmaya devam edebilirsiniz.

elbet2gun

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
elbette
Dostum bilgisayarlardan pek anlamıyorsun sanırım. Burada bilgili, uzman kişiler öneride bulunuyorlarsa onları dinlemelisin.
doğrdur çok bilmiyorum öyle baktım niyetlendik.
Eğer şuanda alma imkanınız varsa hemen itopya üzerinden bir hesap açıp +1028TL ye gskill flare 6000mhzcl32 AMD EXPO ramini seçerek sistemi 27k ya satın alın. Youtubeye 12400f vs 7500f yazarak sizin sistemedeki intel işlemciyle bu sistemdeki amd işlemcinin arasındaki dağlar kadar farkı görün.
hocam amd sorun ve sıkıntı çıkartıyor diyorlar ileriye dönük. bozulmalar vs yaşanabiliyormuş. tabi çok da bilgimiz yok öyle duyduk

egecabbar

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
556
İsim
Ege

hocam amd sorun ve sıkıntı çıkartıyor diyorlar ileriye dönük. bozulmalar vs yaşanabiliyormuş. tabi çok da bilgimiz yok öyle duyduk
Tam olarak nasıl bir sorun ? Ben daha önce öyle bir şey duymadım. Bu arada bu sistemde soğutucu biraz düşük seviye kalıyor yaz aylarında rahatsız edici sıcaklıkları görebilir. Eğer durumunuz varsa farklı bir site üzerinden şu soğutucuyu alın
https://www.gaming.gen.tr/urun/3847...ava-sogutucu-2-yil-birebir-degisim-garantili/
Eğer bütçeniz yoksa yaz aylarına doğru alırsınız. (sistemin soğutucu seçimleri çöp torbası olduğu için farklı bir siteden önerdim)
Mesaj otomatik birleştirildi:

link bozuk gözükmüyormuş gaming.gen.tr sitesi üzerinde

Thermalright Assassin X 120 Refined 748tl​

elbet2gun

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
elbette
hocam corsair ramler de bir sıkıntı mı var ikisi de 32 gb'da tekabül ediyor. niçin gskill flare 32gb yi önerdiniz? zaten stok bitmiş. hemen

egecabbar

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
556
İsim
Ege
hocam corsair ramler de bir sıkıntı mı var ikisi de 32 gb'da tekabül ediyor. niçin gskill flare 32gb yi önerdiniz? zaten stok bitmiş. hemen
corsair 5200mhzcl40 gskill olan 6000mhzcl32 değerleri götü olduğu için. mhz değeri yüksek cl değeri düşük olması gerekiyor
bu sisteme +500tl ye kasa yükseltip alabilirsiniz o zaman

Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
KöylüCabbar

hocam amd sorun ve sıkıntı çıkartıyor diyorlar ileriye dönük. bozulmalar vs yaşanabiliyormuş. tabi çok da bilgimiz yok öyle duyd
Amd ekran kartlarını diyorsan yeni çıkan ekran kartlarında sorun yok

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
907,027
Üyeler
140,750
Son üye
alpermenekse
Top Bottom