Neler Yeni

2600X İçin Hangisini Almalıyım?

Eren'S

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
31
İsim
Eren Saltık
Bütçe
400
Arkadaşlar çok sorunlu bir işlemci. Kasam corsair spec delta rgb (önde 3 arkada 1 egzoz fan var). Stok fanla battlefield 1 oynadığımda 85-90 derece arasında. Boşta 50-60 derece. Bütçem max 400. Aşağıda bulduğum bazı soğutucular var.

-Snowman T6 Ultra 209TL

-Snowman T5 RGB AM4 Uyumlu 214TL (Fanları T6 dan daha iyi duruyor :) )

-Arctic Freezer 34 (Tek Fanlı) 374TL

-ID-Coolıng Se-224-xt 299TL (Düz siyah)

-ID-Coolıng Se-224-xt ARGB 399TL

Bunlardan hangisini önerirsiniz ? Ekstra önerdiğiniz var mı? İyi bir soğutma için 300-400tl yi gözden çıkarmak lazım diyorsanız diğerlerine bakmıcam artık :)

GÜNCELLEME

-Çarşamba akşamı gelburadadan id cooling 224xt aldım. Bu sabah elime ulaştı(Cuma).

-Kurulumunu yaptım, boştayken auto boost aktif şekilde 50 derecenin altına düştüm. Boost modunda 1.4 voltun üstüne çıkıyordu. Ryzen master ile overclock yaptım 1.3v 4Ghz. Şu an boştayken 42 derece, 15dk lık aidia 64 sonrası max 86 ortalama 74 derece ile bitirdi. Daha da uğraşsam 30 dereceleri görebilirim ama bu benim için şu anlık kafi.

-İsteyen çok rahat 4.2 ghz in üstünü görür bu soğutucu ile.

-Stok soğutucu 80 derece çalışırken egzoz fan alev üflüyordu şimdi tertemiz yazın serinlenir bile :)

-Neredeyse hiç ses çıkarmıyor en yüksek rpm de bile kulaklıksız yanında durulur.

-Montajdaki en zor kısım stok soğutucuyu çıkarmaktı onu da abdullah abinin taktik ile hallettim direnmeden çıktı. Tek kişi monte edebilir. 1 vidayı oturtursanız arkadaki plaka sabit kalıyor gerisi hallolur.

Kısaca bu fiyata beğendim. T6 ultra yerine biraz daha eklenip bu soğutucu alınmalı. Baktığım testlere göre arctic e o kadar para verilmezmiş bunu öğrendim düşünmeden alın(y)

Son düzenleme:

Eren'S

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
31
İsim
Eren Saltık
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

Eren'S

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
31
İsim
Eren Saltık
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hayır değmez, aralarındaki fark sadece ARGB olması.

Ama SE 234 için +100 lira kesinlikle değer, çoğu 240mm sıvı soğutma ile aynı performansı veriyor kendisi.
freezer 34 duo dan buralara indim açıkcası. Tekrar çıkabilirsem duo ile arasındaki fark nasıldır?

MrBeast

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,438
İsim
Utku
İlgilendiği Kategoriler
Girişimcilik , e-ticaret , print on demand , shopify , saatler , arabalar , bilgisayar
Top Bottom