Neler Yeni

2600X İçin Hangisini Almalıyım?

Eren'S

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
31
İsim
Eren Saltık
fh4 csgo ets 2 65 derecenın ustune cıkmıyor full ayarlarda
hangi frekanslarda çalışıyor?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Az önce 2600x'e https://www.akakce.com/islemci-sogu...hjvwxaTWAC0kDngqwiz9mG1yjpA6Q10xoCVQkQAvD_BwE bu soğutucuyu taktım kardeşime. AC Odyssey de 90 derecelere kadar çıkıyordu işlemci sıcaklığı. Şuan 54 derece. MSI Master Liquid 240R kullanıyorum benim sıvı soğutucu 3600x ile öyle çalışmıyor... Boştaki sıcaklığı 33-34 derecelere düştü 40 derecelerden. Memnun kaldık öneriyorum. Ayriyeten kendisinde gelen macunu kullandık daha iyi macun kullansaydık daha iyi etki alırdık büyük ihtimalle.
Çok çok iyiymiş. Nereden aldınız?

1dodooo

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
566
İsim
Barış Doğukan Güven
hangi frekanslarda çalışıyor?

Çok çok iyiymiş. Nereden aldınız?

n11 de bulmuştum en ucuzunu n11 den aldım.

Bu arada ocsiz 3.6ghz 1.75 watt'ta çalışıyor olması lazım yanlış hatırlamıyorsam. Kendi ayarları.

Eren'S

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
31
İsim
Eren Saltık
n11 de bulmuştum en ucuzunu n11 den aldım.

Bu arada ocsiz 3.6ghz 1.75 watt'ta çalışıyor olması lazım yanlış hatırlamıyorsam. Kendi ayarları.
Şu an en ucuz gelburada. Daha önce hiç alışveriş yapmadım sıkıntı çıkmaz umarım🙂

1dodooo

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
566
İsim
Barış Doğukan Güven
Şu an en ucuz gelburada. Daha önce hiç alışveriş yapmadım sıkıntı çıkmaz umarım🙂

Benim aldığım zaman da öyleydi, hiç alışveriş yapmadım oradan almak istemedim. Önyargı belki de.

Eren'S

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
31
İsim
Eren Saltık
GÜNCELLEME

-Çarşamba akşamı gelburadadan id cooling 224xt aldım. Bu sabah elime ulaştı(Cuma).

-Kurulumunu yaptım, boştayken auto boost aktif şekilde 50 derecenin altına düştüm. Boost modunda 1.4 voltun üstüne çıkıyordu. Ryzen master ile overclock yaptım 1.3v 4Ghz. Şu an boştayken 42 derece, 15dk lık aidia 64 sonrası max 86 ortalama 74 derece ile bitirdi. Daha da uğraşsam 30 dereceleri görebilirim ama bu benim için şu anlık kafi.

-İsteyen çok rahat 4.2 ghz in üstünü görür bu soğutucu ile.

-Stok soğutucu 80 derece çalışırken egzoz fan alev üflüyordu şimdi tertemiz yazın serinlenir bile :)

-Neredeyse hiç ses çıkarmıyor en yüksek rpm de bile kulaklıksız yanında durulur.

-Montajdaki en zor kısım stok soğutucuyu çıkarmaktı onu da abdullah abinin taktik ile hallettim direnmeden çıktı. Tek kişi monte edebilir. 1 vidayı oturtursanız arkadaki plaka sabit kalıyor gerisi hallolur.

Kısaca bu fiyata beğendim. T6 ultra yerine biraz daha eklenip bu soğutucu alınmalı. Baktığım testlere göre arctic e o kadar para verilmezmiş bunu öğrendim düşünmeden alın(y)

Top Bottom