Neler Yeni

27inc monitör 2k vs 1080p ve bu sisteme 2k gider mi ?

Alp Eren

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
51
İsim
bilmem
şu an 17.5 inc bir monitör kullanıyorum 27inc monitör düşünüyorum normalde asus vg24vq düşünüyordum ve csgo, apex legends, fifa, assasins creed gibi oyunlar oynuyorum yani anlayacağınız her türden :D bu yüzden 27 inc düşünüyordum ve 1080p de monitör pixel pixel oluyormuş diye duydum bu yüzden 2k düşündüm ancak 2k r5 3500x gtx 1660super sistemi için yeterli midir bilemiyorum..Bu arada 2k monitörde 720p ve 1080p oyun oynayınca görüntüde bir bozulma oluyor mu bahsettiğim 2 monitör : https://www.hepsiburada.com/samsung...esiz-curved-va-oyuncu-monitor-p-HBV00000K2I2O https://www.hepsiburada.com/Asus-tu...splay-freesync-curved-monitor-p-HBV00000R2YJX

elrici3

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
202
İsim
Mert içyer
1080p kullanıyorum piksel dikkatimi çekmedi hiç okuyunca monitörü incelemeye başladım :D.

bykn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
19
İsim
beykan
27inç 1080p çözünürlükte pixel pixel oluyor çamur gibi v.s demelerinin sebebi çoğunlukla TN panel olmaları ve monitörlerin pixel dot pitch yani pixel aralıklarının sıklığı ile alakalı. Bazı 2k 27 inç monitörlerde 0.32 dot iken bazı 27 1080p kaliteli panele sahip monitörlerde bu değer 0.27 dir. Bahsettiğiniz monitörde bu değer 0.23 iyi bir değere sahip. Böyle bir sorunla karşılaşmazsınız. Lakin daha önce 27 2k çözünürlüğe gözünüz alıştıysa belirli bir süre alışma süreci yaşayabilirsiniz.

Alp Eren

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
51
İsim
bilmem
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
27inç 1080p çözünürlükte pixel pixel oluyor çamur gibi v.s demelerinin sebebi çoğunlukla TN panel olmaları ve monitörlerin pixel dot pitch yani pixel aralıklarının sıklığı ile alakalı. Bazı 2k 27 inç monitörlerde 0.32 dot iken bazı 27 1080p kaliteli panele sahip monitörlerde bu değer 0.27 dir. Bahsettiğiniz monitörde bu değer 0.23 iyi bir değere sahip. Böyle bir sorunla karşılaşmazsınız. Lakin daha önce 27 2k çözünürlüğe gözünüz alıştıysa belirli bir süre alışma süreci yaşayabilirsiniz.
ViewSonic VX2758-PC-MH
bu monitörün veya
ViewSonic VX2758-P-MHD
bu monitörün nasıldır ?

bykn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
19
İsim
beykan
ViewSonic VX2758-PC-MH
bu monitörün veya
ViewSonic VX2758-P-MHD
bu monitörün nasıldır ?

2 modelde VA panel ve renk yönünden kullanım açısından sizi üzmez. Aslında çoğu 27 1080p monitör sizi üzmez. Eğer ekrana 5cm mesafede oyun oynayan bir csgo pro oyuncusu değilseniz :) TN panel olsalardı bir nebze tatmin etmeyebilirdi. VA panel bu yönde olumsuz bir etki bırakmayacaktır kullanım açısından.

Aperius

80+
Bahsettiğin sistemle 2k oynarsın fakat güncel oyunlarda yüksek bir ihtimalle ayarları kısman gerekir. Sana tavsiyem 21-24" güzel bir monitörle 1080p ve yüksek kalitede oynaman olur.

Dahası  
Reaksiyon skoru
81
İsim
Arda
şu an 17.5 inc bir monitör kullanıyorum 27inc monitör düşünüyorum normalde Asus vg24vq düşünüyordum ve csgo, apex legends, fifa, assasins creed gibi oyunlar oynuyorum yani anlayacağınız her türden :D bu yüzden 27 inc düşünüyordum ve 1080p de monitör pixel pixel oluyormuş diye duydum bu yüzden 2k düşündüm ancak 2k r5 3500x gtx 1660super sistemi için yeterli midir bilemiyorum..Bu arada 2k monitörde 720p ve 1080p oyun oynayınca görüntüde bir bozulma oluyor mu bahsettiğim 2 monitör : https://www.hepsiburada.com/samsung...esiz-curved-va-oyuncu-monitor-p-HBV00000K2I2O https://www.hepsiburada.com/Asus-tu...splay-freesync-curved-monitor-p-HBV00000R2YJX
27 inc 1080p pişmanlık maalesef. Ben AOC 27g2u aldım, bugün iade ettim. Çok piksel sayıyorsunuz, kötü bşr görüntü oluyor.

KMLS

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Kemal Os
27 inc 1080p pişmanlık maalesef. Ben AOC 27g2u aldım, bugün iade ettim. Çok piksel sayıyorsunuz, kötü bşr görüntü oluyor.
Durumu açar msın biraz, bende 27 inc düşüncesindeyim, kullananların bir kısmı böyle bir sıkıntı görmezken bir kısmıda sizin gibi piksel olayından muzdarip.

Alp Eren

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
51
İsim
bilmem
Durumu açar msın biraz, bende 27 inc düşüncesindeyim, kullananların bir kısmı böyle bir sıkıntı görmezken bir kısmıda sizin gibi piksel olayından muzdarip.
üstteki adam belirtmiş zaten heralde c27g1 in pixel dot pitch oranı yüksek

Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Ege Kayıkçı
şu an 17.5 inc bir monitör kullanıyorum 27inc monitör düşünüyorum normalde Asus vg24vq düşünüyordum ve csgo, apex legends, fifa, assasins creed gibi oyunlar oynuyorum yani anlayacağınız her türden :D bu yüzden 27 inc düşünüyordum ve 1080p de monitör pixel pixel oluyormuş diye duydum bu yüzden 2k düşündüm ancak 2k r5 3500x gtx 1660super sistemi için yeterli midir bilemiyorum..Bu arada 2k monitörde 720p ve 1080p oyun oynayınca görüntüde bir bozulma oluyor mu bahsettiğim 2 monitör : https://www.hepsiburada.com/samsung...esiz-curved-va-oyuncu-monitor-p-HBV00000K2I2O https://www.hepsiburada.com/Asus-tu...splay-freesync-curved-monitor-p-HBV00000R2YJX
Bende VG24VQ almayı düşünüyorum. Önceden kullanmıştım piksel piksel gözükmüyordu 27 inç istiyosan VG27VQ veya VG27WQ gibi modellere bakabilirsin

Dahası  
Reaksiyon skoru
81
İsim
Arda
Şöyle söyleyeyim, aynı ikilemle birlikte ben de deneyip kendim bizzat görmek istedim ve satın aldım. İlk geldiği günden itibaren tepkim şu oldu. Ben ultra grafik açmak için boşuna ekran kartı almışım, bu görüntü çamur gibi. Masaüstünde her ikonun etrafında, piksellenmeleri çok rahatlıkla görüyorsun. Windows standart arka planı çizgi çizgi flu gözüküyor. Uzaktan bakın tavsiyesi ne kadar doğru bilmiyorum çünkü bu bir pc ve klavye ile bir yere kadar uzak oturabilirim. Youtube'da 1080p altına video açamıyorsun çünkü düşük kalite içerik hepten çamur oluyor. Yani istediğim keskinlik ve netliği asla bulamadım. Dün konu açtım, kullananların deneyimlerini görmek için, sağolsun kimse cevap yazmadı. Ben de iade ettim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bende VG24VQ almayı düşünüyorum. Önceden kullanmıştım piksel piksel gözükmüyordu 27 inç istiyosan VG27VQ veya VG27WQ gibi modellere bakabilirsin
Hangi monitörü kullandınız 27 inc?

Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Ege Kayıkçı
Şöyle söyleyeyim, aynı ikilemle birlikte ben de deneyip kendim bizzat görmek istedim ve satın aldım. İlk geldiği günden itibaren tepkim şu oldu. Ben ultra grafik açmak için boşuna ekran kartı almışım, bu görüntü çamur gibi. Masaüstünde her ikonun etrafında, piksellenmeleri çok rahatlıkla görüyorsun. Windows standart arka planı çizgi çizgi flu gözüküyor. Uzaktan bakın tavsiyesi ne kadar doğru bilmiyorum çünkü bu bir PC ve klavye ile bir yere kadar uzak oturabilirim. Youtube'da 1080p altına video açamıyorsun çünkü düşük kalite içerik hepten çamur oluyor. Yani istediğim keskinlik ve netliği asla bulamadım. Dün konu açtım, kullananların deneyimlerini görmek için, sağolsun kimse cevap yazmadı. Ben de iade ettim.
Hangi monitörü kullanıyordun

Top Bottom